Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztő informatikus...

Szoftverfejlesztő informatikus OKJ - megéri? Többi lent.

Figyelt kérdés
Üdv! Jelenleg aktív munkavállaló vagyok, de szeretnék váltani, a szoftverfejlesztő informatikus OKJ-s képzésen gondolkozom, sajnos egyetemre a kiadásaim miatt nincs lehetőségem jelentkezni. Az érdekelne, hogy angol nyelvtudással és ezzel a két éves képzéssel el tudok helyezkedni? Jelenleg kb. 170.000 ftot keresek, részben azért váltanék,mert érdekel, részben a jobb megélhetés miatt. Előre is köszönöm a segítséget!
2019. jún. 20. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedésnél leginkább a tudás számít. Mivel az OKJ-s papíroknak nem sok a munkaerőpiaci értékük, a végzettség megszerzése mellett próbálj felszedni annyi tudást, amennnyit csak tudsz. Jó, ha van egy-két munkád, amit be tudsz mutatni. A másik lehetőség a felsőoktatási szakképzés, ami egy fokkal komolyabb, mint az egyszerű OKJ. A harmadik lehetőség egy olyan tanfolyam, ahol értékes tudást kapsz, de az ottani tandíj könnyen lehet hétszámjegyű.
2019. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A programozók 99%-ban azt a tudást alkalmazzák, amit saját maguk, önképzésben tanulnak meg. Sem az egyetemi, sem az OKJ nem ad neked annyi és olyan releváns tudást, amivel kiemelkedő programozó lehetnél, mert ezeken a képzéseken azt a tananyagot tanulod, amit jellemzően nem túl ambíciózus emberek készítettek. Alapoknak jó, többnek nem.


Sok-sok ellenpélda van, ahol X elvégezte az ELTE-IK Proginf képzést, aztán s*gghülye volt alapvető dolgokhoz, csak magolt, és ahol Y (pl ismerősöm) otthon programozgatott, tanulgatott, és most havi szinten járkál ki az USA-ba, mert megteheti.

2019. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És hogyan érdemes elkezdeni az önképzést? Nem büdös a munka szívesen tanulok, de teljesen más területen dolgozom és jelen pillanatban vakon vagyok ebben.
2019. jún. 20. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát abból amit le írtál szerintem inkább más szakma irányába nézelődj.


EZ nem olyan szakmai amit meglehetne tanulni. Ezt "érezni" kell. Affinitás kell hozzá.


Persze anélkül is eltudsz vergődni, de nem fogod megszedni magad vele. Akkor már hidegburkolóként jobban jársz.



OKJ amúgy semmilyen szakmában nem ér semmit, csak pénz és idő pazarlás.

2019. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, tehát az egyetemen se megtanulják, hanem érzik a dolgokat? Akkor mi értelme egyáltalán oktatni? Gondolom te sem érzésből tanultál meg pl autóval szabályosan közlekedni, hanem megtanultad. Ne vedd sértésnek, de senki sem fejlesztőnek születik,lehet, hogy lenne rálátásom, de ha nem ismerem magát a szakágat, akkor ezt honnan tudnám?
2019. jún. 20. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták: ezt nem tanítják sehol, és nem olyan mint egy autóvezetés, hogy megtanulod a szabályokat, aztán már csak gyakorolni kell.


Ezt egyetemen és mindenhol önként, audiktara módon internetről tanulja mindneki, aki akar is kezdeni valamit a tudásával. Olyan nagyfokú önállóságot igényel, ami csak akkor fog menni, ha tényleg nagyon érdekel. Sokszor mondják, hogy a programozás nem egy szakma hanem egy életforma, ha nem vagy 100%-osan biztos, hogy ezt szeretnéd, nem lelkesedsz érte szívedből, akkor nem fog menni, ezt vagy tényleg tudja az ember vagy nem.

2019. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme van kaját adni a tanárok számába? Pl. nem halnak éhen...


Abból tudom, mert ha téged valóban a programozni vágyás hajtana, és nem a pénzéhség, már rég neki álltál volna programozni, ahelyett, hogy itt keresed a tanácsot, a hogyan-ról.

Egy programozónak senki se rágja a szájába a megoldást, de sokszor még a feladatot sem. Ebben a szakmában nem fogják fogni a kezed még kezdőként sem.

2019. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én iskolarendszeren kívüli formában járok erre, 1 éves és jó drága.

Szerintem kevés. Egyrészt úgy tűnik, a cégek szóba se állnak velünk. Másrészt nagyon kevés dologról van szó...

Dokumentációról alig, tesztelésről, szoftverfejlesztési metodológiákról alig... A nyelvet tanuljuk, nem pedig programozni... Eddig bonyolultabb feladatok kvázi nem voltak.

Alapvető algoritmusokról alig esett szó.

Egyszerűen nincs idő erre. Szerintem jó tempóban haladunk és aki totál előképzettség nélkül jött, annak nehéz. Csak ez az óraszám nem elég.


Azt önmagában nem bánom, hogy nem a 2 éves formájára mentem a képzésnek (amúgy úgy tudom, lehetetlen időpontbam vannak az órák ott, 5ig dolgozó ember nem ér oda). Ha már 2 éves, akkor felsőoktatási szakképzés vagy +1-1,5 év és egyetem.


Te tudod, mit mersz bevállalni. :)

Én azon gondolkozom, hogy vagy mégis egyetem, vagy feladom az egészet, totál reménytelennek látom.



Az autodidakta tanulás nagyon fontos, én is elképesztően sokat teszek bele.

Node nagyon félre lehet menni.

Attól, ha valami általad írt program működik, egyáltalán nem biztos, hogy jó is!!!!

2019. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkorom óta érdeklődtem az informatika iránt.

Úgyhogy ebben a tekintetben telt a szabadidő.


Valaki írta hogy kel az a bizonyos affinitás..Igaza van.


Mivel nekem ez megvolt így a tovább tanuláskor ebbe az irányba mentem.

Diploma után elhelyezkedtem egy IT cégnél, majd amit lehetett léptem külföldre.

Ott mesterképzést csináltam munka mellett,aztán amikor az is meg lett új munkahely.


Szóval ehhez kell egy "érzés" bemagolni megtanulni nem lehet.

Viszont ha van érzéked hozzá akkor már fiatalon is milliókat kereshetsz havonta.

2019. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

És egy idő után nem te keresed az állásokat,hanem téged keresnek meg a fejvadász cégek és próbálnak átcsábítani más cégekhez.


előző voltam.

2019. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!