Egy gyógytornásznak mennyire stresszes a munkája?
Nyílván szubjektív de arra lennék kíváncsi, hogy egy gyógytornásznak mennyire stresszes a mukája (akár más munkakörökkel összehasonlítva, pl orvos, ápoló, recepciós, tűzoltó stb) vagy egy 10-es skálán. Illetve egy másik dolog amire kíváncsi lennék, hogy milyen felelőssége van egy gyógytornásznak a munkája során?
Kérlek titeket, hogy olyanok válaszoljanak akik gyógytornászként dolgoznak, annak tanulnak, esetleg van ilyen ismerősük! Köszönöm!
Teljesen változó.
Vannak elég nyugis területek, de van olyan, ami azért nem egyszerű. Nem mindegy, hogy egy intenzív osztály gyógytornásza vagy, esetleg egy kard rehabé, vagy egy neurológiáé...
Attól függ, mit tartasz stressznek.
Emberéletek nem fognak úgy függeni tőled, mint egy orvostól, de azért te is árthatsz rendesen a betegnek, ha nem követed a protokollt, nem gondolkozol.
A stresszfaktor kb. 0.
Lassú, csendes munka.
A felelőssége annyi, hogy a gyakorlatoknál ne törje el a beteg kezét/lábát.
Annyiban lehetne stresszes, hogy gyerekeknek, időseknek, sérülteknek többször el kell mondani ugyanazt, és ehhez türelem kell.
De aki találkozott már az életben másik emberrel, az már ezt átélte, mindennapos kb. mindenféle emberi kapcsolat során ez a jelenség.
Én nem dolgozom gyógytornászként, de édesapám bent volt egy ideig a rehabon az agyvérzése után, ott láttam, bent van egy teremben egy kis csoporttal, és mondja, hogy háton felvés, jobb láb emel, kb ennyi.
Na most hogy ezt egy csoportnak teszi, vagy magánban egyénileg, esetleg iskolásoknak, akik fel vannak mentve tesiből... véleményem szerint egyre megy. Egyik esetben sem a stressz lesz az élete fő gondja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!