Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha már így elszúrtam, hogyan...

Ha már így elszúrtam, hogyan tudnám visszacsinálni?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen. Ezt a részét nem bánom.

Viszont nagyon az érzelmeimre hallgattam, és még nincs meg az új hely.

De pont ez zavar rohadtul, hogy munka mellett nehéz állást keresni.

Azt mondták felemelnék a béremet.

Nehezen is találnak embert.


Találkoztam egy barátommal és mesélte, hogy ő most pont munka nélkül van, és elkényelmesedett.


Visszacsinálnám, de lehet felvesznek most valahova ahova jelentkezek.



2019. márc. 31. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Most nem értem, van most jelenleg munkahelyed vagy sem? Mert hogy felmondtál, de munka mellett nehéz másikat keresni. Akármilyen is volt az előző, azalatt kellett volna keresni egy másik állást, így most se pénz, se posztó. Az álláskeresésit viszont felveheted.
2019. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A "lehet, hgoy felvesznek" mennyire biztos? Így van, 3 hónapig kapsz álláskeresésit. Van felmondási időd? Akkor gond egy szál se.

Gondoldd azt is át, hogy ha visszaméssz, akkor közben megint mennél máshová? Akkor már lehet, hogy nem fogsz menni máshová, vagyis belesüppedsz egy olyan helyzetbe, hogy menni kéne, menni kéne, de még 10 évig is ott fogsz maradni. Vagy ha már felmondták, akkor szépen ne az ismerősöd mondata keringjen a fejedben, hanem indulás állást keresni!

2019. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy felmondott még nem jelenti azt, hogy munka nélkül van. Ugyanis van legalább 1 hónap felmondási idő! Tehát a kérdező csak beadta a felmondásást, amit nem bánt meg, közben ajánlottak neki több pénzt, de talált is egy helyet ahova felvennék. Szövegértés.

Szerintem menj el az új helyre, és ha felmondtál már ne csináld vissza, jót fog tenni a változás.

2019. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De miért mondják sokan, hogy akkor könnyebb keresni munkát, ha már van munkám?

Nekem pont, hogy nehéz ott van egész nap velem a főnököm. Nagyon nehezen tudom elintézni a telefonokat. Szabadságot is előre kell jelezni.

2019. ápr. 1. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3. amikor nemrég felmondtam, másnaptól már nem kellett mennem, nem volt felmondási időm, kereskedelemben dolgoztam. A kollégáim biztos, hogy emlegettek, de nem én döntöttem el, hogy nem kell ledolgoznom a felmondást.


Kedves Kérdező: azért mondják, hogy másik melót jobb munka mellett keresni, mert ki tudja, hogy mikorra lesz másik meló?

Nyilván, ha Te egész nap a főnökkel dolgozol, akkor Rád ez nem vonatkozik, mert hogy vedd fel a telefont? Ha van tartalékod, úgy érzed, hogy nem kell hónapokig munka nélkül lenned, akkor legfeljebb várj a munkakereséssel az utolsó hétig. Akkor az utolsó héten már küldj önéletrajzot és ha hívnak, akkor kimész az irodából, helyiségből. Megértelek, nekem is volt olyan munkahelyem, ahol a telefonomat nem használhattam, nem voltam álláskeresésben, de elmulasztottam jópár hívást ettől, attól, ismeretlen számtól...

Viszont az is probléma lehet, ha a felmondási idő alatt keresel állást, hogy behívnak másnapra, harmadnapra, de hogy kérj szabit, fél napot arra a napra? Én jártam így, persze, visszahívjuk a köv. héten, hát nem hívtak. Nyilván találtak mást, aki rögtön be tudott menni. Ezért inkább az uccsó héten érdemes küldeni az önéletrajzot meló alatt.


Legalábbis én így gondolom, lehet ötletelni.

2019. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!