Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elszúrtam az életemet, hogyan...

Elszúrtam az életemet, hogyan kezdhetnék új fejezetet?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, úgy érzem, karrier szempontjából elszúrtam az életemet. Középiskola után elvégeztem 2 egyetemi képzést, azonban mindkettőt bölcsész területen, amire azóta rájöttem, hogy ugyan hobbinak nagyon jó, de nem lehet belőle megélni. Ha tehetném, akkor nem úgy választottam volna.

Most egy multinál végzek rendkívül monoton és egysíkú "szellemi betanított munkát", én így hívom ezt a fajta, a nyelvtudáson kívül más tudást nem igénylő munkákat. Érzem, hogy nem nekem való, több lenne bennem, unom is, de úgy érzem, annak idején a pályaválasztásom megpecsételte az életemet.

Tovább kéne képeznem/átképeznem magamat? Keresett szakmát szeretnék (nem kell feltétlenül egyetemi, főiskolai végzettséget adónak lennie), de nem értek a humán tudományokon kívül semmihez.

Ezenkívül lassan elérkezik a családalapítás ideje is számunkra, és akkor úgy érzem, vége a lehetőségeknek továbbtanulás szempontjából, ezt korábban kellett volna megtenni és annak idején jól választani.


Aki volt már ilyen helyzetbe, hogy kezdett új fejezetet az életében/módosított pályát, milyen történeteitek vannak?



2018. jún. 28. 13:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, telefonról nehezen tudtam szerkeszteni a szöveget.
2018. jún. 28. 13:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is a humán területeken vagyok jó, pont ezért is szeretnék külföldön tanulni/élni. Itt csak vegetálni lehet velük.

Viszont akkor most inkább fizikai munkát keresel?

Szerintem - ha úgy érzed, hogy tudnál- tanulhatnál egyetemen más területen is, ami érdekel. Az én apám család mellett, közel 40 felé érettségizett le, szóval sosem késő elkezdeni valamit, vagy változtatni. De ez csak az én véleményem.

2018. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Bölcsészként végeztem, hasonlóan vagyok/voltam mint te, német angolal elment first level helpdeskre, ott voltam 1 évet azt mentem networkinges helpdeskre, ott csináltam egy cisco ccna-t, azzal átmentem egy magasabb szintű networkos helpdeskre, most a CCNP-re tanulok, ha akarod szívesen segíttek, privátban is
2018. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!