Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elvállalnátok ezt a munkát?

Ti elvállalnátok ezt a munkát?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok egy kisebb faluban lakom. Dajkaképzőt végeztem el. Az önkormányzat ajánlott nekem egy megbízási szerződéses munkát, óvodában kellene dolgoznom dajka munkát vagy apróságokat kéne megcsinálnom és ha úgy van a közmunkásokhoz is be kéne ugranom levelet söpörni vagy szemetet szedni. Szerintetek elvállaljam? Szüleim, barátom is tiltakozik ez ellen.
2019. febr. 17. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi pénzért.
2019. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Megbízási szerződéssel ne vállalj munkát!! Nem számít munkaviszonynak, ha utána munka nélkül maradsz, nem kaphatsz álláskeresési támogatást, stb.Jelentsenek be, akárcsak 4 órára is.
2019. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Havi 70 ezret kapnék kézhez. Elsőnek azt mondták csak óvodában leszek dajka, később meg azt hogy 90%ban óvoda 10% közmunka. Megéri ez?
2019. febr. 17. 11:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen, szülőkkel/rokonokkal élve, jelenleg megvalósítás alatt álló hosszú távú tervek nélkül, kis extra költőpénzt látva a lehetőség mögött elvállalnám ideig-óráig (vagy csupán unaloműzésből), de egyébként 100% biztosan nem.

Én inkább tanulnék (beleértve az önképzést is).

2019. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Dajkaként könnyen el tudsz helyezkedni, mégpedig legalább 195 ezer forintos havi bruttóval. (Ennyi a garantált bérminimum.) Ne hagyd, hogy kihasználjanak!
2019. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Amennyiben a 8 órai munkára kapnád a nettó 70 ezret, akkor az nagyon karcsú, ugyanis a szakképzettséget nem igénylő minimálbér idén nettó 99 ezer ft.

Ha a közmunkás bérekhez nézem, akkor valamivel jobb, de akkor sem dolgoznék megbízási szerződéssel, mint írtam.

És igen, elvállalnám (ha bejelentenének), mert:

1.- szakképzettségembe vág, el tudnám kezdeni a szakmámat

2.- mert megtanultam, hogy ha elkezdek dolgozni, akkor munkavállalóként sokkal jobb, több lehetőség adódik, mint annak, aki nincs benne a "körforgásban", csak otthon ül.

2019. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Biztos nem vállalnám ennyiért. Ez már tényleg az éhbér meg alamizsna kategória.
2019. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 8 órában kell dolgozni, akkor lehet akár közmunka is, csak a szakképzetteknek járó változata, ott kapnak nettó 70 ezret havonta.
2019. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Azonnal költöznék megyeszékhelyre vagy Bp-re és ott vállalnám uezt sokkal többért.
2019. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Azonnal költöznék megyeszékhelyre vagy Bp-re és ott vállalnám uezt sokkal többért."


Hát ez nem igazán jó tanács, több okból kifolyólag is:

1.- a dajkát MINDENHOL közalkalmazotti bérért alkalmazzák és nem mindenhol ismerik el szakképzettséget igénylő munkakörként - tehát lehet, hogy csak nettó 99-et fog kapni. Esetleg alapítványi bölcsiben, oviban kereshet talán többet, de ebben sem lennék biztos

2. - a kérdező leírta, hogy kis faluban él - feltehetőleg a szüleivel (ésvalószínűleg eddig még nem dolgozott dajkaként, tehát pályakezdő). Oké, hogy elmegy megyeszékhelyre vagy Pestre, de: ebben a pillanatban a lakásra és a megélhetésre is kell költenie a fizetéséből, ami még nettó 130 ezer ft esetén sem igazán buli - nem marad meg neki több, viszont küzködhet a munkáltatóval egyedül, még családi támogatás, ellátás sincs mellette. "Amit nyer a vámon azt elveszti a réven."

2019. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!