Ti elvállalnátok egy olyan munkát, ahol folyamatosan az emberek kirúgásáért felelnétek?
Működésoptimalizáló kontroller a pozíció, különböző létszámmodelleket kell fejleszteni, pozíciók összevonása, megszüntetése, költségvágások lennének a feladatok közt.
Pl. egyik hónapban megszabnátok, hogy 10 fizikai munkás mehet egy adott területről, maximum 2 áthelyezhető erre és erre a területre, akkor azok következő hónap elején el is lennének küldve, de irodai dolgozóknál ugyan így.
Csináltam 3 évig, szinte minden projectünknek payroll cut volt a célja.
Amikor csinálod akkor nem az embereket látod, hanem számokat, órákat, FTE-ket. Semmivel sem más mint bármilyen más meló. Lelkiismeret furdalásod meg ne legyen, ha te nem vállalod el majd más el fogja, nem mentesz meg senkit azzal, ha nem te csinálod.
Működésoptimalizáló kontroller!! de szép név a seggberúgóra!
Soha nem vállalnám, inkább éhen halnék.
Undorító legalja ocsmány dolog, hogy már vállalaton belül is intézményesítik a kirúgásokat.
Na skacok, jó ötlet volt a gengszterváltás? Jó dolog még a vadkapitalizmus?
#1
Igazad van
utolsó:
Nyilvánvalóan egy ilyen pozíció nem arról szól, hogy a Bélát kirúgjuk vagy sem mert a héten nincs szükség rá... Hanem arról, hogy adott osztályon, adott munkafolyamat(ok)on belül költséget optimalizál a cég.
Csak egy nagyon egyértelmű példa:
Ha egy cégnél mütyűröket gyártanak, amire kézzel csavarozzák fel a bigyókat, akkor ahhoz kell 3 műszakban műszakonként 8 ember. Ha a cégvezetés úgy dönt, hogy vesznek egy bigyócsavarozó gépet, aminek a működtetéséhez már csak 1 mérnök kell / műszak akkor a többi munkásra nem lesz szükség. Ez alapján térül meg a befektetés, vagyis a gép ára. Az, hogy a melósokkal mi lesz már a HR dolga, találnak-e nekik más pozit cégen belül vagy sem. Egy értelmes cég a tapasztalt munkaerőt meg akarja tartani, amennyiben lehetséges.
#9
Igen, ez a proli gondolkodása, mert nem lát tovább az orránál.
A fenti példa esetében kismillió tényező játszik még szerepet. Például az is, hogy a gépet olcsóbb legyen üzemeltetni, mint a munkásokat. De nem minden esetben csak és kizárólag ez lesz szempont. A gép dolgozhat gyorsabban (ergo megnő a gyártási kapacitás) úgy, hogy az üzemet nem kell bővíteni. A gép dolgozhat pontosabban, ami jobb minőségű terméket eredményez. A gép dolgozhat jóval kevesebb hibával, ami pedig kevesebb selejtet (veszteséget) okoz. És még lehetne sorolni. Az, hogy mennyi üzemeltetni egy gépet csak egy tényező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!