Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatói bérhátralékot...

Munkáltatói bérhátralékot jegyzői fizetési meghagyással intézni nem fogja a kirúgásomat eredményezni?

Figyelt kérdés

Ha a munkáltatónak bérhátraléka van irányomban, magyarán nem fizette ki a teljes béremet 3 hónapra visszamenőleg csak részbért, és ezt közjegyzői fizetési meghagyással akarom intézni, akkor ez nem fogja végső soron a kirúgásomat eredményezni?


Mert a fizetési meghagyással lépéskényszerbe hozom a munkáltatómat, vagy fizet, vagy nem, de akkor végrehajtás, esetleg nem fizet és megy tovább perre. Kiútja nincs, valamit lépnie kell.

De ezzel nem hozom magam olyan helyzetbe hogy kirúgnak úgyis? Lehet fizetnek, aztán kirúgnak?


2018. máj. 30. 11:07
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

"Minden hónapban megkaptad a fizetésedet, csak mondjuk túlórát nem fizetett (pl. 6 havi, 1 évi munkaidő keret esetén ez még akár szabályos is lehet)"



Ez igaz.

Ezt jó lenne először tisztázni mit is jelent, hogy nem fizetett ki teljesen.

2018. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"vagy a szerződésedben leírt alapbért nem fizette ki, csak mondjuk a felét vagy hogy?"

Ne ragozzuk a semmit. Semmi túlóra meg munkaidőkeret meg ilyesmi nincs, van egy teljes munkaidős btto 240-es szerződés, nettó 165-öt kéne kapjak, és nettó 130-at kapok kézbe zéró indokkal. Nincs indok, nincs pénze és ennyi.

Bérpapír hónapok óta nincs senkinek (na vajon miért...)


És mivel utalva jön a fizetés nincs miről beszélni , ott az utalás, ott az összeg, ott a közlemény munkabér.

Hogy egy cég ilyen hülye legyen. Még ha kp-ben fizetne összehazudhatna valamit papíron, de így hogy bankon megy, nincs esélye.

2018. máj. 30. 17:09
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem indok az azonnali felmondásra, a fizetési meghagyásra meg pláne.
2018. máj. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"ra, a fizetési meghagyásra meg pláne."


Azt majd meglátjuk X nap múlva ugyanis a meghagyás a mai nappal kiment postán.

Érdekes módon a jegyző az iratáttekintés után indokoltnak látta.

2018. máj. 31. 17:19
 15/16 anonim ***** válasza:

Én pl. egy szóval sem állítottam, hogy nem lehet indokolt - mindössze rávilágítottam arra a 10-es válaszomban, hogy a TÉNYEK pontos ismerete nélkül adtak addig választ Neked.

Aklár az is lehetett volna - mint ahogy itt már előfordult - eléggé elferdítve - hogy túlórázattak és azt nem kaptad meg.

A múltkor jött itt valaki, hogy már 7 napja dolgozik egyfolytában és így meg úgy... aztán amikor rákérdeztem, hogy jövő héten hány napot dolgozik, akkor kiderült, hogy 3 szabadnapja lesz egymás mellett - csak jó volt hőzöngeni.

Nem rád vonatkozik ez, kérdező, csak úgy gondoltam, nem árt pontosítani, mi is az a bérhátralék?

2018. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

", mi is az a bérhátralék?"


Sose értettem minek kell belekölteni olyat amit én sose mondtam írtam.

Van egy fix munkaidőm van egy fix alapbérem és slussz.

Marja egyszerű, btto 240, vagyis nettó 165-öt kell kézbe kapjak. NIncs túlóra nincs ez meg az, semmi nincs. ALapbér és slussz.

Ennél egyszerűbb képlet a világon nincs.

2018. máj. 31. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!