Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogerős fizetési meghagyással...

Jogerős fizetési meghagyással rendelkezem egy személy ellen, aki tartozik nekem pénzzel. Végrehajtási megbízást kérvényeztem a bíróságon és várom a követező lépést. Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mert várom a csodát, hogy jelentkezik a végrehajtó a pénzemmel :-) ......
2010. máj. 4. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ha be tudja hajtani, akkor megkapod a pénzed, ha nem, akkor várhatsz. frissítsd majd mindig a végrehajtást, hogy ne évüljön el.
2010. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csodát várhatod, de a végrehajtó nem a te pénzeddel fog jelentkezni, hanem először is felszólít téged arra, hogy a végrehajtás megindításához előlegezd meg a várható végrehajtási költségeket. Ha ezt megfizetted, akkor elkezdi a végrehajtást, de sok jót ne remélj...

Tehát előbb TÉGED keres meg a végrehajtó és előbb NEKED kell fizetni. Aztán kerülhet sor a foganatosításra.

2010. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a végrehajtónak mennyit kell kb. fizetnem? A behajtandó díj hány százalékát? Van valamilyen időintervallum, amin belül ezután a végrehajtónak jelentkeznie kell valamilyen "válasszal" - akár pénz, akár info...?
2010. máj. 4. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


hogy ért véget a dolog? Nekemis bele kéne vágnom egy fizetési meghagyásba, csak félek, hogy a végén majd én jövök ki rosszul.

2010. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia,

sajnos még nem ért véget... Az van, hogy jogerős végzéssel felvettem a kapcsolatot a végrenhajtóval, aki erre küldött egy levelet, miszerint ilyen meg olyan meg amolyan összegeket először be kell fizessek (persze ezt majd behajtja nekem egyszer...) és miután ezek megérkeztek hozzá, ő hozzálát, hogy behajtsa nekem a pénzt. Mivel ez a sok befizetnivaló a behajtandó összeg kb. 30%-a (kb.), jelen pillanatban ezt nem tudom megfinanszírozni azért, hogy bent álljon a pénzem X ideig, aztán vagy visszakapom, vagy kicsi eséllyel nem (ezt azért írom reménykedve, mert viszonylag nem nagy összegről van szó, tehát ennyi fizetése, vagyontárgya,ingatlana BIZTOS, hogy van emberemnek...). Szóval, úgy nagyjából van rá egy évem a végrehajtós levéltől számítva, hogy befizessem a pénzt, ezzel sem garantálva sajnos, hogy tutira visszajön....

De a remény hal meg utoljára :-))))))))

2010. szept. 4. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!