Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatói bérhátralékot...

Munkáltatói bérhátralékot jegyzői fizetési meghagyással intézni nem fogja a kirúgásomat eredményezni?

Figyelt kérdés

Ha a munkáltatónak bérhátraléka van irányomban, magyarán nem fizette ki a teljes béremet 3 hónapra visszamenőleg csak részbért, és ezt közjegyzői fizetési meghagyással akarom intézni, akkor ez nem fogja végső soron a kirúgásomat eredményezni?


Mert a fizetési meghagyással lépéskényszerbe hozom a munkáltatómat, vagy fizet, vagy nem, de akkor végrehajtás, esetleg nem fizet és megy tovább perre. Kiútja nincs, valamit lépnie kell.

De ezzel nem hozom magam olyan helyzetbe hogy kirúgnak úgyis? Lehet fizetnek, aztán kirúgnak?


2018. máj. 30. 11:07
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%
Lehet. Bár én nem amúgy sem szívesen dolgoznék olyan helyen, ahol ehhez kell folyamodni. Legvalószínűbb, hogy a fizetési meghagyás előtt lelépnék.
2018. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Akkor lépek le ha lesz hova.

Persze megtehetm azt is hogy a fizetési hiányosságra hivatkozva azonnali hatállyal felmondok, és akkor azonnal ki kéne fizessen midnent, de ott vagyok ahol a part szakad, mert nyilván nem fizetne és akkor újra a nulláról indulhatnék, hogy fizetési meghagyás fizet vagy nem (nem...) és akkor per....


Ez egy csata lesz.

2018. máj. 30. 11:14
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem így működik hogy feladod postán a fizetési meghagyást és másnap sírva elküldik a pénzedet. Másrészt azonnal ki fognak rúgni, felmondási időt ha nagyon akarja valaki ki lehet cselezni.
2018. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Azért nem így működik hogy feladod postán a fizetési meghagyást és másnap sírva elküldik a pénzede"


Többszörös tévedésben vagy csak nem értem akkor minek szólsz hozzá.

A meghagyást nem én, hanem a jegyző küldi el. Van egy időkerete (8 nap-15 nap) amely alatt vagy eleget tesz a meghagyásnak (fizet) vagy ellentmond. Nem nekem, hanem a jegyzőnek mond ellent persze jogilag maximálisan alátámasztva formailag is helyesen (formailag nem helyes alá nem támasztott ellentmondást a jegyző helyből dobja vissza)


Ha nem tesz eleget nem fizet de nem is mond ellent, akkor automatikusan végrehajthatóvá válik, és akkor nem csak az összeget fizetheti, de a jegyzői és végrehajtói díjat is.


Ha ellentmond és az formailag is megáll, akkor a jegyző vállat von, és küldi tovább perre bíróságra. És akkor a folytatás már bíróságon folyik, ami pénz idő és macera a cégnek, pláne hogy 99%-osan elbukja majd. Vagyis ha csöpp esze van ebbe nem mehet bele.


Kirúg azonnal: de ezt írásban maximálisan meg is kell indokolni, és annak az indoknak nagyon "állnia" kell, mert ha én perre viszem a kirúgást azzal, hogy közvetlenül fizetési meghagyás után rúgtak ki-hát- ott nincs az a bíróság aki nem meszelné el a céget.

És ezt nekik is tudniuk kell.

És akkor fizetheti az elmaradást + a perktg-t + a jegyzői díjat stb. vagyis 3x annyiba kerül neki az egész mint egyébként került volna.


És újra: ha van egy csöpp esze...

2018. máj. 30. 13:04
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Egy eshetőséget kihagytál: hogy nem rúg ki (azonnal), de úgy fog sz***tni, hogy erre tényleg nem lesz szó. És ezt a legtöbb munkáltató jogi keretek közt meg tudja tenni, hogy utána aztán legyen joga a "nem megfelelő munkavégzés" miatti felmondáshoz (én bármelyik alkalmazottunkkal meg tudnám csinálni, hogy sírva jöjjön be dolgozni - más kérdés, hogy sem nem akarom, sem okot nem adtak rá). Ja, és mindezt akár egy rendes felmondással (nem azonnali) a felmondási idő alatt is meg tudja tenni. Amire te megteheted, hogy nem mész be dolgozni...
2018. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tenném.

Nehéz helyzet ellenére mégis fizet részbért.

Rendkívüli felmondás akkor lenne esélyes, ha semmit sem fizetne.


Én nem nyúlnék a méhkasba a helyedben.

2018. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
17%

"én bármelyik alkalmazottunkkal meg tudnám csinálni, hogy sírva jöjjön be dolgozni - más kérdés, hogy sem nem akarom, sem okot nem adtak rá."


Nos vannak olyan munkáltatók akik viszont sz@rháziak.

Ezeket jobb a munkaügyön is jelenteni, felmondás után,

továbbá van erre specializált oldal is ahol lehet tájékozódni hol érdemes hol nem érdemes dolgozni,

ott minden le van írva a cégekről még ha nem is törvényes, mivel minden adat fenn van a cégekről, továbbá amit a volt dolgozók megosztottak.

Aztán van azért még lehetősége a munkavállalónak más (fb) közösségi oldalakon is megosztani a tapasztalatait.

2018. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
17%

"Én nem nyúlnék a méhkasba a helyedben."


Nyugodtan nyúlj csak bele, van munkahely annyi mint a nyü.

Csak egyszer nem fizetnék ki a teljes munkaidőmet, már másnap be se mennék, a következményeit meg biztos nem tenné el.

2018. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Én nem nyúlnék a méhkasba a helyedben."


És akkor mégis mit csináljak ha nem ezt? Némán tűrjek és várjam a csodát hátha fizet majd valamikor? vagy mit?

Most vagy belecsapok a lecsóba és akkor lesz valami (mert lépésbe kényszerítem a céget vagy így vagy úgy) vagy nem teszek semmit és akkor meg pénz az ablakban.


Most akkor kussolva tűrjek?

Nem. Ahhoz másik madám kell.

2018. máj. 30. 14:35
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

"Ha a munkáltatónak bérhátraléka van irányomban, magyarán nem fizette ki a teljes béremet 3 hónapra visszamenőleg csak részbért"



Azért még mielőtt bármit lépsz, nem ártana tisztázni, ez pontosan mit is jelent?

Minden hónapban megkaptad a fizetésedet, csak mondjuk túlórát nem fizetett (pl. 6 havi, 1 évi munkaidő keret esetén ez még akár szabályos is lehet), vagy a szerződésedben leírt alapbért nem fizette ki, csak mondjuk a felét vagy hogy?

2018. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!