Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató a hátam...

Ha a munkáltató a hátam mögött kijelent de fizeti a bért az onnantól fogva feketejövedelem? De azzal neki is el kell számolni nem?

Figyelt kérdés

Ha valaki dolgozik egy cégnél egy ideje munkaszerződéssel bejelentve, majd idő után a munkáltató a háta mögött kijelenti és nem is szól az alkalmazottnak (miért jelenti ki hogy semmit se kelljen utána fizetnie-ld munkaadói járulékok) de a munka továbbra is folyik a bér továbbra is fizetve van ráadásul utalással-akkor az innentől fogva feketejövedelem? Hiszen nincs mögötte igazolható munkaviszony nincs bejelentés?


AZért nem értem mert a feketejövedelemmel adott esetben a dolgozónak el kell számolni a nav felé vagyis csúnyán ütheti a bokáját, na de a cégnek is adott esetben el kell számolnia a fekete kiadással-miért fizet bért valakinek aki nem is áll alkalmazásban (ld kijelentés)?


És akkor a cég is üti a bokáját-akkor mi az értelme az egésznek?

Vagy sima oroszrulett? A cég reszkíroz hátha nem bukik le és akkor nyert?


2018. jan. 24. 11:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, mert én azért ennél jóval közvetlenebb kapcsolatban voltam a főnökömmel, amikor munkaviszonyban dolgoztam. Eleve sokszor együtt dolgoztunk, így már ez az ajtón kopogás is kimaradt volna. Az ilyesmire minden további nélkül rákérdeztem volna. Mondjuk ott mindig mindent korrektül és legálisan csináltak, szóval eleve nem feltételeztem volna szándékos félrevezetést.

Te ismered a céget. Nem mindegy, hogy évek óta alkalmaztak szabályosan, vagy felvettek novemberben, és januártól már ki is jelentettek. Előbbi esetben valószínűbb, hogy csak valami hiba került a gépezetbe.

2018. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Továbbra is az a tény, és amit te következetesen figyelmen kívül hagysz, hogyha picsogni akarsz, akkor nem a főnökhöz kell menni, hanem magasabb szintre. Mert a főnök nyilván nem vall be semmit.

Ha meg jobban félted a popód ennél, akkor csöndben maradsz és dolgozol tovább. De ezzel hallgatólagosan vállalod a következményeket, ha gond lesz a dologból.


Mellesleg valaki a név/cégváltozással nem írt butaságot. Ha közvetlen jogutódlással szűnik meg a cég, akkor nem kell új szerződést írni, ugyanis automatikusan mindent átvállalnak a cégtől, tehát a korábbi néven aláírt dolgok is kötelező érvényűek lesznek rá nézve.

2018. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

"Mellesleg valaki a név/cégváltozással nem írt butaságot."


De azt írt. Butaságot. jogiforum.hu megjött a válasz. Nekem volt igazam. Ha Alma kftből jogutóddal Körte kft lesz, lehet, ehhez nem kell semmi extra, de mivel a munkaszerződésben a munkáltató neve Alma kft így új szerződés kell.

2018. jan. 25. 08:00
 24/32 anonim ***** válasza:
Ja nem mesz oda a fonokodhoz.Fonok?Inkabb bunozo.Felsz?Mitol?Hogy elveszited ezt a szar munkahelynek nem nevezheto tragya dombot?Ettol csak jobbat talalsz mar ne is haragudj.Mint fonok szo mar ervenyet vesziti ahogy megtudom hogy nincs hivatalos jogviszonyom s feketen ezzel ado csalast elkovetve foglalkoztat. Innen igy is ugyis lepned kene.Igen kozolni vele a tenyeket hogy lehet ezt csinalni de mivel magadat se akarod bajba sodorni jelented a NAV fele a dolgot.Az ilyen budos ceg megerdemli hogy lehuzza a rolot orokre.hidd el ezzel mar nem veszitesz jo ostoba vagy ha ennek ellenere ott maradsz s tursz mikozben tovabbra is hulyenek neznek..a masik en azt mondanam jo ne jelents be de legyszi legalabb annyival tobb penzt adj amennyi jarulekot fizetnel utannam, ha nem akkor megyek szepen az adohivatalhoz s legyszi szolj a tobbi luzer alkalmazottaknak is hogy lehet jovo heten mar nem kell bejonniuk mert nem lesz hova.Fonok bilincsbe s ado csalasaert ha nem tudja azt a jo par millat kicsengetni ott fog ulni a huvoson mint a varju😊😊plusz felszamoljak a pi@aba az egesz kocerajt.
2018. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ja fonok beszol meg ennek ellenere:Jozsikam veheted a kabatod?Jo van Gezukam veszem is de az adohatosag hamarosan meglatogat...ezt nem kell mondani csak gondolni szepen sunyin csendben be mesz az adohivatalba s nevtelenul bejelentest teszel ☺☺☺garantalom hogy a revizorok 2 heten belul kint lesznek a cegnel teljesen varatlan idopontban tehat a legtobb vezeto nem szamit az ellenorok latogatasara.Nagy lenne a meglepodes s egy szivroham is befigyel alt ilyenkor de jo ez igy s minden ceg aki ezt teszi a kiszolgaltatott alkalmazottjaval akasszak a vezetoit lampavasra de minimum tobb millas birsag vagy vegrehajtas a cegre.
2018. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"heten mar nem kell bejonniuk mert nem lesz hova.Fonok bilincsbe s ado csalasaert ha nem tudja azt a jo par millat kicsengetni ott fog ulni a huvoson mint a varju😊😊plusz felszamoljak a pi@aba az egesz kocerajt."


A mesében. Ez nem népmese ahol a legkisebb királyfi legyőzi a nagy csúnya sárkányt és övé lesz a királylány keze.

EZ a valóság. Itt a királyfit megerőszakolja majd felfalja a sárkány és utána böfög egy jót.

2018. jan. 31. 16:40
 27/32 anonim ***** válasza:
Aham ertem..ezen nem is vitazom tovabb,ebben az orszagban ezert teheti meg sok ceg azt amit megtehet mert az emberek nem teszik meg amit meg kell.Persze ha a ceg kozel van a husos fazekhoz akkor nyilvan bufog egyet..ez igy van,ha viszont nincs akkor nem ertem mi a gond?Talan a fonok bosszuja?Kiirtja a csaladod?Lelovet vagy milyen aggalyaid vannak?Ha ezeket a szarokat el akarod kerulni mert irhat itt neked barmit az ember,/ de mar eleve a kerdest se ertem minek irod ki /tiszta sor nem vagy bejelentve nem szamol el semmivel s igen fekete melos vagy amivel nagyon konnyen megutheted a bokadat..szoval mi a kerdes lenyege vagy dolgozol tovabb feketen kussolva s kozbe nezegetsz mas melot vagy kilepsz azonnal a lenyeg ugyanaz innen igy is ugyis menned kell mellesleg ha te nem teszed meg a szukseges jogi lepeseket ami a te erdekeid mellett szol,majd egyszer lehet megteszi mas.Bofoghet nyugodtan a vezeto addig amig emberere nem akad😊neked meg legyen eszed s keress masik helyet mert buko lesz
2018. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

"Persze ha a ceg kozel van a husos fazekhoz akkor nyilvan bufog egyet..ez igy van,ha viszont nincs akkor nem ertem mi a gond"


Azt se én se te nem tudhatjuk milyen kapcsolatai vannak.

Lehet semmilyen de lehet 1 hívás neki az egész és el van intézve.

2018. jan. 31. 16:59
 29/32 anonim ***** válasza:
Mellesleg ez nem mese ha te nevtelenul bejelented a ceget hidd el ott lesznek a revizorok heteken belul😎s keno penz sincs a navnal mondom ha csak nem a miniszter elnok holdudvara, egyeb mas esetben megy a koceraj a levesbe.hidd el nekem lehet nem most lehet csak fel ev mulva de megy
2018. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Azert mondom egyszeruen ott kell hagyni s kesz hogy neked is nyugodtak legyenek a napjaid.Ennyi.Melozz addig ott amig nem talalsz mast mert hat gondolom a szamlakat fizetni kell
2018. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!