Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató a hátam...

Ha a munkáltató a hátam mögött kijelent de fizeti a bért az onnantól fogva feketejövedelem? De azzal neki is el kell számolni nem?

Figyelt kérdés

Ha valaki dolgozik egy cégnél egy ideje munkaszerződéssel bejelentve, majd idő után a munkáltató a háta mögött kijelenti és nem is szól az alkalmazottnak (miért jelenti ki hogy semmit se kelljen utána fizetnie-ld munkaadói járulékok) de a munka továbbra is folyik a bér továbbra is fizetve van ráadásul utalással-akkor az innentől fogva feketejövedelem? Hiszen nincs mögötte igazolható munkaviszony nincs bejelentés?


AZért nem értem mert a feketejövedelemmel adott esetben a dolgozónak el kell számolni a nav felé vagyis csúnyán ütheti a bokáját, na de a cégnek is adott esetben el kell számolnia a fekete kiadással-miért fizet bért valakinek aki nem is áll alkalmazásban (ld kijelentés)?


És akkor a cég is üti a bokáját-akkor mi az értelme az egésznek?

Vagy sima oroszrulett? A cég reszkíroz hátha nem bukik le és akkor nyert?


2018. jan. 24. 11:45
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Példa. Itt vagyok én. Jan eleje óta tudom amit tudok. Most jan vége van.

És oda merte menni a góréhoz kérdőre vonni?

Nem mertem mert félek azt mondaná: vedd a kabátod. Félek.

Így inkább fel se hozom a témát.

2018. jan. 24. 14:00
 12/32 anonim ***** válasza:
57%

Inkább veszélybe sodrod magadat és esetleg a családodat? :D Gratulálok, értelmes lehetsz.


Elhiszem, hogy félsz, de ha nem vagy bejelentve, sokkal de sokkal nagyobb problémáid lesznek/lehetnek, mint az, hogy esetleg 1 hónapig nem találsz munkát...


Te tudod...

2018. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
57%

Nem a munkáltatóhoz, hanem a felügyelő szervhez kell menni. Ők nem fogják elmesélni, hogy XY kedvéért jönnek ellenőrizni.

Bár én nem akarnék feketén dolgozni, szóval nekem az lenne a célom, hogy tiszta víz kerüljön a pohárba.


Ha neked jó ez a szitu, akkor a kérdés is felesleges.

2018. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

"Inkább veszélybe sodrod magadat és esetleg a családodat? :D Gratulálok, értelmes lehetsz. "


ööööö.... és ha elbukom az állást és nem lesz még ez se, még ez a "fekete" pénz se azzal mennyire sodrom veszélybe magam?

Ha még a villanyszámlát se tudom majd kifizetni?

2018. jan. 24. 14:48
 15/32 A kérdező kommentje:

"esetleg 1 hónapig nem találsz munkát... "


1 hónapig.... ja... és ha HÓNAPOKIG SE??

2018. jan. 24. 14:49
 16/32 anonim ***** válasza:
28%

Felőlem. :D


Akkor ha belebuksz, ne ide gyere sírni, hogy a NAV kicsinál, meg szar ország, meg szar kormány. :)

2018. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Oké- Szituációs játék.


Én leszek a főnök, te meg én.


Lássuk mit mondasz a főnöknek (nekem).

Lássuk. Odamész bekopogsz az irodába... és? folytasd.

Mit mondasz? Lássuk.

2018. jan. 24. 17:41
 18/32 anonim ***** válasza:
28%

Cégnél nem volt változás? Megvette másik cég, alapítottak még egyet stb. Aztán kijelentettek innen, felvettek más céghez. Az ügyfélkapun nem minden jelenik meg azonnal, van hogy egy hónapot is csúszik. Amúgy meg csak a következő fizunál derül majd ki, hogy feketén foglalkoztatnak-e. Amit januárban kaptál, az a decemberi fizetés, akkor meg még be voltál jelentve. Ha szándékosan foglalkoztatnak feketén, a következő fizut tutira zsebbe kapod. Ha még kapsz. Az is lehet, hogy becsődöltek, csak nem szóltak róla.

Ettől függetlenül én tisztáznám a főnökkel, hogy mi történt.

2018. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

"Cégnél nem volt változás? Megvette másik cég, alapítottak még egyet stb. Aztán kijelentettek innen, felvettek más céghez"


amennyiben a munkáltató változott (akár csak nevében cégformában btből káefté lett) akkor ezt szerződésbe kell bevezetni, lévén a munkáltató teljes és pontos neve a munkaszerződés alapeleme.

Új szerződést meg nekem látnom kell mert alá kell írnom.

Ez ide vezet.

2018. jan. 24. 20:08
 20/32 A kérdező kommentje:

"Ettől függetlenül én tisztáznám a főnökkel, hogy mi történt."



Továbbra is kerülve van a konkrét válasz. HOGY?


Hogy tisztázod?


Odamész a főnökhöz. Főnök úr lenne egy perce? (erre mondjuk kapásból mindig mindig az a válasz hogy nem... de ez más téma).

Szóval lenne egy perce? Az a helyzet hogy van ügyfélkapum és láttam a cég jan 1-el kijelentett engem szerint nem is dolgozom már itt hivatalosan és nekem nem is szóltak..


Na most erre a főnök?Mi van ezt lépi


- józsikám ez van maradsz maradsz nem tetszik mész

- józsikám vedd a kabátod most azonnal és séta kifele

- hát én nem is tudom miről beszélsz semmi ilyet nem tettünk és téééényleggg?? Nahát....


Na ezekre mit lépsz?


Mert az tuti hogy egyet nem tesz. Beismeri. Na azt nem teszi.

2018. jan. 24. 20:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!