Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató a hátam...

Ha a munkáltató a hátam mögött kijelent de fizeti a bért az onnantól fogva feketejövedelem? De azzal neki is el kell számolni nem?

Figyelt kérdés

Ha valaki dolgozik egy cégnél egy ideje munkaszerződéssel bejelentve, majd idő után a munkáltató a háta mögött kijelenti és nem is szól az alkalmazottnak (miért jelenti ki hogy semmit se kelljen utána fizetnie-ld munkaadói járulékok) de a munka továbbra is folyik a bér továbbra is fizetve van ráadásul utalással-akkor az innentől fogva feketejövedelem? Hiszen nincs mögötte igazolható munkaviszony nincs bejelentés?


AZért nem értem mert a feketejövedelemmel adott esetben a dolgozónak el kell számolni a nav felé vagyis csúnyán ütheti a bokáját, na de a cégnek is adott esetben el kell számolnia a fekete kiadással-miért fizet bért valakinek aki nem is áll alkalmazásban (ld kijelentés)?


És akkor a cég is üti a bokáját-akkor mi az értelme az egésznek?

Vagy sima oroszrulett? A cég reszkíroz hátha nem bukik le és akkor nyert?


2018. jan. 24. 11:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%

Feketén fizetve nem fognak számlára utalni, ugyanis ott azonnal lebukhatnak.

A felmondási papírokat neked is alá kell írni, tehát eleve nem reális az egész.

2018. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

"A felmondási papírokat neked is alá kell írni, tehát eleve nem reális az egész."


Milyen felmondási papírokat?

Mondtam én hogy felmondtak nekem?

Nem mondtak.

Azt bírom ezen a fórumon hogy mindenki költ fantáziál olyat amit én sose mondtam.

Nem mondtak fel, egyszerűen kijelentettek és nem szóltak.

Honnan tudom: ügyfélkapu. Ott van biztosítotti jogviszony vége dátum, munkáltatói kijelentés dátuma.


Mit lehet ezen nem érteni?

2018. jan. 24. 12:10
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
Menj oda a főnöködhöz, és kérdezd meg.
2018. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

"Menj oda a főnöködhöz, és kérdezd meg."


Mert szerinted majd őszinte választ ad.

Beismeri hogy hát igen józsikám azért jelentettünk ki hogy elcsaljuk a munkáltatói járulékokat és neked azért nem szóltunk mert igazából mi téged egy senkinek egy fejhető baromnak nézünk és úgy gondoltuk túl hülye vagy ahhoz hogy rájöjj.


Szerinted ezt mondja majd?

Vagy elkedz majd hazudozni kamuzni ígérgetni vagy épp fenyegetőzni össze vissza?

2018. jan. 24. 13:12
 5/32 A kérdező kommentje:

De érdekes azonban hogy pofázunk itt össze vissza de az alapkérdésre nincs válasz.


Az alapkérdés az hogy én per pillanat feketemelós vagyok feketejövedelemmel?


Mert igazolható bejelentett munkaviszonyom az nincs.

2018. jan. 24. 13:14
 6/32 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok, válaszoltam, csak értelmezni kell tudni.


Nem, nem vagy feketemunkás, ugyanis bizonyíthatod, hogy nem volt tudomásod a dologról. Ugyanis a kijelentést csak a te beleegyezéseddel (aláírásoddal) lehet megtenni, és mivel ez nem történt meg, ezért baromi gyorsan fog a melóhely lebukni, és ők ütik meg a bokájukat, nem te. Merthogy nincs mivel megvédeni magukat, ha ugye nem volt felmondás. Logic. :)


Azt bírom ezen a fórumon, hogy minden választ támadásnak vesznek. :)



Ugyanez igaz a számlára utalásra is egyébként, nem véletlen, hogy ahol csalnak ezzel (akár rövidebb bejelentéssel), ott mindig borítékban adják a pénzt. Az követhetetlen, szemben a számlával (ahol szerepelnie kell annak is, hogy milyen jogcímen kapod a pénzt, ugyebár.)


Viszont most, hogy ez a tudomásodra jutott, baromi gyorsan jelentsd be a nav-nak, különben te is megütheted a bokád. Azzal ugyanis, hogy tudomást szereztél róla, de nem teszel ellene semmit, hallgatólagosan beleegyezésed adod, ami meg, ugyebár, nem túl előnyös.

2018. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
38%

Ööö, először mindenképpen kérdezz rá, lehet, hogy összekeveredtek a papírok.


Kérdezd még esetleg meg az ügyfélkapun, vagy valahol, hogy lehet-e hibás az, amit kiírt.


Ha minden szakad, akkor pedig jelentsd be a NAV-nak, hogy a munkáltatód ezt csinálja.

2018. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"Kérdezd még esetleg meg az ügyfélkapun, vagy valahol, hogy lehet-e hibás az, amit kiírt. "


Persze... az ügyfélkapus rendszer magától kitalálta hogy 18-01-01-el kijelent engem. Meg még másokat is a cégnél.

2018. jan. 24. 13:37
 9/32 A kérdező kommentje:

"Merthogy nincs mivel megvédeni magukat, ha ugye nem volt felmondás. Logic. :) "


De az is logikus hogy csak akkor bukik az egész ha valaki jelenti. És a cég kb abból indul ki hogy aki kitt van az túl hülye ehhez úgyse érti az egészet (és kb igaza is van) aki meg érti az meg jobban félti az állását annál hogy lépni merjen.

Mert ha lép annak úgyis kirúgás lesz a vége hát inkább nem is lép.

Rosszul látnám?

2018. jan. 24. 13:39
 10/32 anonim ***** válasza:
71%
Ember, vegyél már vissza a stílusodból. Kérdeztél valamit, pár ember a legjobb tudása szerint válaszol a rendelkezésre álló információk alapján, de ha az nem passzol azzal, amit te már rég kigondoltál, akkor leugatod...
2018. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!