Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feljelenthetem a munkáltatómat...

Feljelenthetem a munkáltatómat, ha feketén dolgoztatott?

Figyelt kérdés

Nyilván az én hibám is, mert egy évig így dolgoztam neki, de nem kellett járulékokat fizetnie.

Januártól úgy döntött, hogy többet már nem dolgoztat, gondolom valamiféle újévi nagy terv volt, de erről nem hogy nem tájékoztatott, de úgy adta elő, mintha én lennék ezért is a hibás.


Arra gondoltam, hogy feljelentem, hogy akkor fizesse ki utánam a ki nem fizetett járulékokat, stb. Mert amellett, hogy olcsón megúszta, még hálátlan is. Grafikai munkát végeztem az irodájában a saját gépemen. Havi 80 ezer forintot fizetett grafikánként. Néha otthonról dolgoztam neki.


Szíve joga ez az egész, de kicsit bosszús hangulatban hagyott és szeretném megleckéztetni.


2018. jan. 22. 01:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy tiszta legyen.

Ez költségvetés elleni csalásnak minősül, amibe te is vastagon benne voltál. Fizetni fog ő is, meg te is.

2018. jan. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Saját gépről dolgoztál, néha otthonról, esetleg nem is órabérben, hanem teljesítménybérben?

Csak óvatosan, mert a végén még majd téged büntetnek meg, mert vállalkoztál adószám meg számlaadás nélkül és nem fizetted magad után a járulékokat.

2018. jan. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Csak ha VAN hivatalosnak tekinthető irományod, mely szerint történt bér jellegű kifizetés számodra.

A megbízási szerződés kevés, az alapján könnyen lehet, hogy Neked kellett volna járulékot fizetned.

2018. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

"feljelentem, hogy akkor fizesse ki utánam a ki nem fizetett járulékokat, stb"

Ez eddig OKÉ, de az éremnek és a tehénnek is két oldala van!

.

Adtál számlát?

Fizettél tb-t, eü-t, szja-t?

Mert ha nem, akkor magadat is fel kell jelentened, nevethetsz rajta, hogy fizetni fog, de fájni fog, hogy te is fizetsz!

2018. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!