Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzbe kerül Németorszá...

Mennyi pénzbe kerül Németországban, ha egészségesen akarok táplálkozni? Ez alatt nem a Hoches-C-t értem, meg a cukormentes csokit, hanem egész egyszerűen csak a zöldségeket plusz halkonzervet, barna rizst és hasonlókat.

Figyelt kérdés
Mindent magamnak főzök, kész ételt, "divatos" ételeket, pl. paleo csokit nem akarok enni, csak egyszerűen főzeléket, párolt káposztát, pirított gombát, stb. Mennyibe kerül ez kint? Nagyon köszönök előre is minden segítő szándékú választ!

2018. jan. 7. 19:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi az új infót! :) Nem semmi mennyivel jobb körülmények lehetnek Németo.-ban, nem is értem mit keresek még itthon :D Vagyis tudom, még tanulnom kell a németet.. Nincs esetleg vmi tipped, tanácsod h hogy helyezkedhetnék el, ha nem tudok németül? Az angol jól megy, és szerintem nem rossz a szakmám, csak sajna nagyon nyelvhez kötött. Valaki magyar v angol munkáltatóról nem tudsz esetleg? Vagy van esetleg más tipped, h hogyan indulhatnék el? Nagyon szépen köszi az eddigieket is!
2018. febr. 5. 15:43
 12/14 anonim ***** válasza:

Német nélkül nem fog menni, még akkor sem, ha valami nagyon menő foglalkozásod van és a fővárosban vagy más nagyvárosban akarsz elhelyezkedni. Egy fél évig esetleg elnézik, ha 5 diplomás mérnökprofesszor vagy, hogy nem gagyogsz németül, aztán elkezdenek ferdén nézni.


De amúgy igazuk is van, nagyon idegesítő, amikor a saját munkahelyén a kollégáival nem tud kommunikálni az ember, mert az nem veszi a fáradtságot, hogy megtanuljon németül.


A német egy könnyű nyelv, kiköltöztem és 1 év alatt folyékonyan beszéltem, olyannyira hogy ügyfélszolgálatos, tehát telefonálós irodai melót kaptam.


Mindenesetre jelentkezhetsz aupairnek vagy egyszerűen kijöhetsz gyári munkát végezni (én is így kezdtem), csinálod a tanfolyamot egy évet és megtanulsz mellette németül, aztán keresel jobb melót.

2018. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Az egy év után folyékonyan beszéltél rész elég jól hangzik :) Gratula! Igen, igyekszem majd megtanulni a nyelvet, már el is kezdtem, csak reménykedtem, h kihagyhatom a gyári munka részt, itthon pl. vannak munkahelyek, ahova elég az angol.
2018. febr. 5. 21:38
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes tőled amúgy h ennyiszer válaszoltál.
2018. febr. 5. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!