Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzbe kerül Németorszá...

Mennyi pénzbe kerül Németországban, ha egészségesen akarok táplálkozni? Ez alatt nem a Hoches-C-t értem, meg a cukormentes csokit, hanem egész egyszerűen csak a zöldségeket plusz halkonzervet, barna rizst és hasonlókat.

Figyelt kérdés
Mindent magamnak főzök, kész ételt, "divatos" ételeket, pl. paleo csokit nem akarok enni, csak egyszerűen főzeléket, párolt káposztát, pirított gombát, stb. Mennyibe kerül ez kint? Nagyon köszönök előre is minden segítő szándékú választ!

2018. jan. 7. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Én hasonlóan eszek - kivéve a halkonzervet, mert az jóformán sosem- , nyers zöldségeket, húsokat, egyebeket veszek és mindent magam fözök. Ez kb havi 150-200 Euro közti összegre jön ki, attól függöen, mennyire maradok az idényzöldségek mellett, vagy beszek ritkább alapanyagokat is.


Sok éve vezetek háztartási naplót, és az elmúlt években a következö összegek jöttek ki két személyre: 405,97

480,98

363,33

341,81

358,29

385,76

470,83

2018. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!! Örülök h egyetértünk abban h mit érdemes enni :D

Igazából ez nem is tűnik drágábbnak, mint itthon :))

2018. jan. 7. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Elvileg nem (sokkal) drágább, de ehhez az is kell, hogy elöre gondolkodjak, hogy miket akarok venni és abban az üzletben vegyem meg, ahol a legkedvezöbb az azonos minöség, mert elég nagy eltérés van egyes helyek közt.
2018. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ügyi vagy, egy kis leleményesség sosem árt :) Én is mindig megnézem h mire adok ki pénzt, és hol lehet jobb áron megvenni
2018. jan. 7. 21:24
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

1 fő vegán és 1 fő vegetáriánus étrendje úgy hogy csak bio zöldséget, gyümölcsöt és tejtermékekből is csak biót veszünk ill. nem veszünk késztermékeket, sok változatos alapanyag van itthon, nem átlagos dolgok, 200€/hó.

Nem viccelek.

Az alap dolgokat a LIDL-ben vesszük, a vegán sajtot, tejszínt, stb. az Edekában, Reweben vagy online.

2018. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Hát nem mondom h nem lepődtem meg :D Nagyon bíztató, köszi még egyszer!
2018. jan. 11. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, - az 1-3-as vagyok - most látom a másik válaszolót, azt nem írtam, hogy amit írtam összeget, abban az alap tisztító-tisztálkodószerek is benne vannak.
2018. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tisztító-és tisztálkodószerek ezen felül vannak, max. 20 euró/hó. De abból is csak biót, vegánt veszünk, ami kicsit drágább ugye.


Egyébként nálunk a havi 200 euró elsősorban azért lehetséges (Mo.-n nem lenne az), mert pl. a zöldségek, gyümölcsök sokkal olcsóbbak, ill. a vegetáriánus fő számára a bio sajt, vaj, tej, joghurt mind fillérekbe kerül. A lidl-ös bio vaj 1.10, (hol találsz otthon 330 ft-ért olyat...?), a bio tej 99 cent, a joghurtok 50 cent körül vannak. Nagy adag bio sajt is van kb. 1,99-ért (200-250g-os csomag).

Pont most néztem, hogy a szép nagy mangók 99 centbe kerülnek, a hálós avokádó (5-6db) 2-3 euró körül szokott mozogni. Otthon meg 1 db!! avokádó kerül 800ft-ba.


Karácsonykor voltam otthon, azt hittem a pofám leszakad, amikor láttam hogy otthon a 150g-os szeletelt (nem bio) sajt 6-700 ft körül mozgott, ami nem trappista volt...

2018. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kiegészítéseket!!

Háát ezek után igazán "megéri" Magyarországon élni, haha. Nem gondoltam volna, h olcsóbb kint az ennivaló.

Kedves előző, a bio sajt alatt is vegánt értesz, tehát h ezek a bio sajtok növényi alapanyagokból lennének?

2018. jan. 28. 14:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a bio sajt alatt a rendeset értem, azt hiszem 2 euró körül van a Lidlben?? A férjem szokta enni.


A vegán sajtom 2,50-2,99 között van egy csomaggal, de az nekem egy hétre elég :) Nem drága érte szerintem.


A növényi sajt általában drágább mint a rendes, mert drágább alapanyagokból készül (kesu vagy makadámiadió, mandula, kókuszzsír, mind jóval drágább mint a tej).

2018. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!