Mennyit keres ma egy pályakezdő mérlegképes könyvelő?
OKJ-s mérlegképes könyvelő pályakezdőként, nyelvvizsga nélkül mennyit keres mondjuk egy cégnél? (Nem multi cégnél, egy kisebb cégnél.)
Illetve hogy növekszik a fizetése az évi tapasztalok növekedésével?
Milyen előrelépési lehetőségei vannak egy mérlegképes könyvelőnek?
Pályakezdőként, null tapasztalattal gyakorlatilag adatrögzítő leszel eleinte, ezt sajnos nem tudod kikerülni. Ahhoz hogy önállóan tudj könyvelni kis cégnél is végig kell mászni a szamárlétrán és megtanulni az összefüggéseket, gyakorlatot szerezni.
Nálunk a szakképzett minimálbért kapnád ami a fentebb írt bruttó 161 eFt.
A fizetés természetesen a tapasztalat növekedéstől és az elvégzett munka mennyiségétől és minőségétől függ. Ez van akinek gyorsabban, van akinek lassabban megy.
Előrelépési lehetőség relevánsan kis cégnél azért ritkán van. Nálunk úgy nézett ki, hogy jött egy lány gyakorlat nélkül. Kapott egy számlatükröt hogy nézegesse, aztán a próbaidő felét azzal töltötte hogy figyelt és kérdezett. Bazi sok energia volt, de ha nem ment valami akkor kezébe nyomtam a törvényt és az volt a feladata hogy megkeresse, megnézze stb. Ez az ő érdeke volt. Nyilván egyszerűbb lett volna megmondani a kérdésekre a választ, de így tanult. Közben kisebb munkákat kapott, elsősorban vevő, szállító számlákat könyvelt, az később kiegészült bank könyveléssel. Amikor ez ment, akkor bevallásokat is kezdett készíteni, egyeztetni stb. Én elvárom hogy ha nem is bérszámfejtő valaki de az alap dolgokkal legyen tisztában. Amikor ezek megvoltak akkor a meglévő rész feladatok mellé kapott egy kis céget könyvelni, hogy lássa az egész folyamatot. Nyitás, könyvelés, bérfeladások, fix béres 1 fő bérszámfejtése, folyószámla egyeztetések, bevallások, tárgyi eszközök nyilvántartása, kimutatások készítése stb. A vége a beszámoló készítés volt. Amikor ezek rendben voltak, ment, értette, nem voltak alapvető hibák akkor a többi nagy cégnél bővült a feladata a beszámolóhoz szükséges egy egy lépéssel.
Nálunk kötelező a törvények ismerete, a változások követése - és mivel sajnos erre nem mindig van az embereknek igénye - olyan formában működik, hogy két hetente péntekenként szépen átbeszéljük a változásokat, mindenki kap egy témakört (TAO, ÁFA, SZJA..stb) és a kapcsolódó változásokat elmondja, esettanulmányokat beszélünk át. Kicsit ráerőszakolva mindenkit arra hogy ez a szakma csak így működik. Aki ezt nem veszi komolyan annak nincs helye nálunk.
Mellette a kötelező továbbképzéseken túl, fel szoktam dobni pár szakmai előadást és akit érdekel, elmegy és arról a következő meetingen tart egy összefoglalót.
Szóval valahogy így néz ki nálunk kis cégnél a dolog.
Remélem kaptál választ a kérdésedre, bocs a terjedelemért :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!