Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő nehézgépkezelőként...

Pályakezdő nehézgépkezelőként (láncos, kerekes kotrók, homlokrakodók stb. ) ebben az országban ellehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Eddig akárhány hirdetést néztem mindenhova több éves tapasztalat szükséges, ráadásul van ahova még szerelői tapasztalotot is kérnek, meg teljesen más munkakörbe szerzett tapasztalatok jelentenek előnyt😮 hát komolyan csak pislogok


egyenlőre még nem kezdetem el semmilyen tanfolyamot se, de így lehet nem is fogok


azt hittem ez hiánymunka, ezek szerint viszont nem


2017. júl. 29. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem tudom, hogy Neked pénzbe kerülne-e ez a tanfolyam, vagy sem, de ha ingyenes, akkor én a helyedben elvégezném.

Az a tudás, amit megszerzel, a Tiéd, s ha ingyen megszerezheted, akkor csak jól jársz vele. lehet, nem most, hanem x év múlva. lehet, nem is pont azt fogod csinálni, de mondjuk valahova azért vesznek fel, mert van ilyen végzettséged. Vagy elmész valamilyen gépgyárba, ott szerzel tapasztalatot (mint írod, már irányút is elfogadnak) és utána tudod használni.


Én pl. elvégeztem egy valutapénztárosi tanfolyamot (ráadásul fizetős volt), ugyan egy napot nem dolgoztam benne, de pl. előny volt ez a végzettségem egy pénztáros állás meghirdetésekor, egy igen jó helyen - fel is vettek :-)

2017. júl. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nekem nem ingyen lenne, ráadásul hamarosan meglesz a a C kategóriás jogosítványom és alapból ezzel szeretnék elhelyezkedni, csak teljesen felesleges megcsinálni ezt a gépkezelőit mert úgyse vesznek fel sehova, én meg nem azért csinálnám meg hogy utána egy tök más munkakörbe kezdjek el vele dolgozni, ami nem is érdekel


valaki csinál egy szakács tanfolyamot csak azért hogy utána hegesztő legyen, hátha előnyt jelent😀 nyilván logikus, nem?

2017. júl. 30. 08:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó, ha nem ingyen lenne, az más...

De a mondanivalóm lényegét sajnos nem értetted meg: az a tudás, amit megszerzel, a TIÉD. Soha nem tudhatod, hogy az életben mikor lesz rá szükséged, így minden ingyenesen megszerezhető tudásra "le kell csapni" - már ha van rá ideje az embernek.


És pl. egy szakács tanfolyamot sem csak a foglalkozás körében lehet alkalmazni, hanem a hétköznapokban is, mert ne adj isten, megtanulsz főzni :D, ezen kívül a hegesztő is beleunhat 10 év múlva a szakmájába és akkor máris elmehet bárhová szakácsnak (mondjuk, ha nincs gyakorlata, az már problémásabb)

2017. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értettem amit írtál csak azt nem értem hogy minek indítanak ilyen tanfolyamokat? elhelyezkedni úgyse tudsz benne, nem ingyen van, akkor minek?
2017. júl. 30. 09:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!