Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon hányan jelentkeznek egy...

Vajon hányan jelentkeznek egy profession-ön meghirdetett pesti junior programozói állásra?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy pályakezdőként szinte csak Pesten vannak lehetőségek, így szinte az egész országból jelentkezhetnek egy-egy pozícióra. Viszont minden évben több száz programozó kerül ki az egyetemekről, tehát nagy lehet a verseny. Vajon mennyire?

2017. júl. 30. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavasszal jelentkeztem egy ilyen állásra, meg is kaptam.

Annyit tudok, hogy a 4 körből 90 jutott el a 3.-ig és végül kettőnek vettek fel.

2017. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha kisebb céghez megyek, ott is ekkora túljelentkezés, és rosta van?
2017. júl. 30. 20:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1 ember.
2017. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nulla ember. Javara és Webre még csak-csak találni megfelelő juniorokat, de ritkább területre szinte lehetetlen.
2017. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Android iOS fejlesztésre esetén mi a helyzet?
2017. júl. 30. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem jelentkezhetnek az ország bármely részéből "mindenki", hiszen van, akinek túl drága Bp, nincs megtakarított pénze, így marad a vidéki lehetőség vagy a gyári munka(konyhai kisegítő, meg társai).

De amiért junior, meg Bp, talán ne is csodálkozzunk, hogy ha 200-an jelentkeznek rá. Hiszen ez csak junior, nem pedig "senior, ilyen-olyan skillekkel".


A több száz programozó- egy részük nem helyezkedik el programozásban. De ez TALÁN csak 5-10%, de ehhez látni kellene, hogy egy egyetemről az adott évfolyamos emberkéknek merre visz a sorsuk.


Jó, hogy ha az "előnyök" egy részének is megfelelsz és persze jó benyomást kell kelteni az interjún.

2017. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
#4: lol, ez komoly, hogy van, amire 0 ember jelentkezik?
2017. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: Simán, ismerek magyar kkv-t, ahol két hónapig kint volt a junior Java/C++ fejlesztő pozíció, mire valaki jelentkezett. Még neves multik megszenvedik a munkaerő hiányt...
2017. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az szép. :D Más meg nem talál munkahelyet. :D Most már nem is tervez az illető programozóként elhelyezkedni. feladta. :D Ha nem kell, hát nem kell.
2017. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amire engem felvettek, fél évig keresték az embert.

Hívtak máshova, nem feleltem meg, azóta is látom hogy keresnek rá embert, és már a harmadik fejvadász keres meg ugyanazzal a munkával.

Amikre én interjúztattam, van hogy fél évig jelölt sincs - 5 interjúból 4x pedig az első kérdés után látom, hogy nem őt keressük.


De tudok olyan állásról is, amit több mint 2 éve hirdetnek - tudom mik a követelmények, nem hiába nem vettek fel rá embert még.

2017. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!