Mentős munka milyen?

Figyelt kérdés
Kikből áll egy mentőautó csapata? Orvos, sofőr, és még? Van olyan munkakör ott, amihez nem kell orvosi végzettség? Engem nagyon vonz ez az egész, de nem vagyok orvos - csak mindig rámtör ez az érzés, hogy de szeretnék segíteni, amikor elmegy szirénázva egy mentő.
2010. máj. 20. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok mentős, egyik volt kollégámnak az apja volt az, és a srác mesélte, hogy eléggé brutális durva dolgokkal szembesül az ember.


ha pl kibírod a látványt, hogy egy kettészakadt emberhez mész ki balesetre, vagy egy másikhoz akinek a lábát szelte le a vonat és alig él, stb, akkor megoldható, bár végzettség kell hozzá valami.


de a lényeg, hogy egy mentős szembesül a legdurvább dolgokkal, erős gyomor kell hozzá.


az kevés, hogy te segíteni akarsz, segíteni ezerféleképpen lehet az embereknek, itt az kell, hogy a sebesültekkel akarj foglalkozni.

2010. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hm...nincs erős gyomrom sajnos.
2010. máj. 20. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
akkor nem hiszem, hogy neked való a mentős szakma.
2010. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatalon rendőr szerettem volna lenni. Hogy majd én helyreteszek minden szabálytalankodót, én leszek a becsület és tisztesség élő szobra, akit nem lehet lefizetni stb... Szép álmok voltak. Aztán kaptam a felvilágosítást: gyomor kell hozzá. Mert a rendőrök épp úgy ott vannak a nagy baleseteknél, mint a mentősök. Aztán láttam egy-két csúnya balesetet, hát lemondtam az álmomról.
2010. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
OKJ mentőápoló képzés van,érettségire épül,három éves. levelezőn is lehet tanulni,de magas a gyakorlati órák száma. és a mentős munkához valóban jó gyomor kell.
2010. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
SE-ETK-n tudod kitanulni főiskolai szinten ( mentőtiszt szak)
2010. máj. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Figyu linkelek neked két honlapot nézd meg őket (a Brutális balesetek menüpontot is érdekes lesz)és mérlegelj.


[link]


[link]


[link]

2010. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Roolii válasza:
70%

Na mennyetek már...

Ne vegyétek már el szegénynek a kedvét ennyire!

Figyu, egyátalán nem olyan durva, főleg ha érettségi után mész akkor van egy két hetes betanulás utána meg egy kisebb vizsga.

És azután is csak mgk-ra tesznek egy képzett ápolóval semmi ESET meg ROKO csak az úgymond "light"-os esetekhez küldenek ki és akkor is mondom van segítséged mindig!

Na persze a lóvé az nagyon gyér, elsőre olyan nettó 80-85 körül viszel haza mivel te csak hétköznaponként fogsz dolgozni, semmi hétvége éjszakás és ünnepnap!!

Szóval ha téged vonz ez a dolog akkor hajrá csak ajánlani tudom!!!!

2011. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!