Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mostanában lehet normális...

Mostanában lehet normális munkát találni (alkalmi is)? Aki talált, hogyan? És mit? (bővebben kifejtem lent)

Figyelt kérdés

Én interneten is nézek munkát meg személyesen is dobálom az önéletrajzomat, de semmi értelme.. Vagy vissza se hívnak vagy ha mégis, az valami Zepter vagy hasonló kamucég.. Vagy ha még interjúra el is hívnak vagy próbanapra, találnak mást. Unom már.

Szinte bármilyen munkát elfogadnék, de úgy érzem lehetetlen :(


Tudom, tudom. Rengeteg ilyen kérdés van már. Nem véletlenül. De valaki valamilyen tanácsot tudna adni?

Aki talált a válság közepén is munkát, árulja már el hogyan és mit?


2010. máj. 13. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én sem találok semmit! Még alkalmit sem!

Nem tudom elhinni hogy ennyire rossz a helyzet...

De ezek szerint mégis :(

Én már azon csodálkoznék ha munkát kapnék valahol.

Alig találni olyat ami valós, normális munka (nem zepter, nem nyugdíjpénztáras, nem biztosítós, nem jutalékos)


Ami majdnem összejött nekem az elmúlt fél évben az irodai munka lett volna, 5en maradtunk, de nem én voltam sajnos a szerencsés :(

2010. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Én házakhoz járok takarítani..Először egy ismerős lakását takarítottam,majd ő beajánlott egyre több helyre,majd azok is beajánlottak másoknak..Ma ott tartok,hogy sajnos sokszor le kell mondanom a hívásokat,mert olyan sok melóm van,hogy nincs annyi időm..Mivel jó is fizet,így már főállásban csinálom.Ilyenkor Jó mert a magam ura vagyok,én osztom be az időmet,és már az elején letisztázom,hogy mit csinálok,és mit nem..(pl: nem mosok ki ruhát és nem vasalok.Ablakot pucolok külön kérésre,de azért külön kell fizetni.)

Próbálj meg valami ilyesmit te is..Talán ott helyben ahol laksz vállalj lakás takarítást,és ha jól csinálod,megbíznak benned,akkor több lakásod lesz..

Engem már próbálnak egyre több helyen is rábeszélni,hogy a pici kis virágos kertet is tegyem rendbe + pénzért...(tényleg kicsi),szívesen csinálnám i,de tényleg annyi melóm van,hogy ez sem fér bele (sajnos)..

De neked hátha kerti munka is bejönne...

2010. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Te hol vagy helyileg?? szívesen besegítek neked, ahol már nem bírod!

most lettem én is munkanélküli de szeretek és tudok is takarítani...

2010. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és bocsi az off-ért
2010. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

ma 16:51-nek

12.56-os vagyok..

Jó lenne a segítség,de valószínű,hogy tárgytalan lesz neked,mert irtó messze lakom..Egész pontosan Angliában...

2010. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hja, Anglia az más. Ott van pénzük, meg hajlamuk az embereknek arra, hogy mással csináltassanak ilyet, hogy takarítás. Még akár a gyereküket is másra bízzák.

De ez itt Magyarország, akinek nincs ideje/kedve takarítani, azt inkább megeszi a kosz, és a gyereküket se bíznák idegenre, akkor már inkább elmennek munkanélkülinek.

2010. máj. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm szólt, amikor megüresedett két hely a cégüknél és sikerült is bekerülnöm (szabályos felvételivel!).

Viszont azóta is vettek fel embereket és én is átnézem a beadott jelentkezéseket. Körülbelül az önéletrajzok háromnegyede olyan, hogy már az alapján egyértelmű, hogy az illetőt nem fogjuk felvenni.

Például:

rossz helyesírás (talán a leggyakoribb!!!)

összeollózott adatok, amiket nem formázott meg (igénytelen)

nem megfelelő végzettség

súlyos nyelvhelyességi hibák

irreális bérigény

...


Ugyanezek a hibák - és még jóval több más is sokszor - előfordulnak a motivációs levélben is.


Volt, akiről az interjún való megjelenése alapján, már amikor belépett az ajtón, tudtuk hogy nem fogjuk felvenni (pl. koszos), volt akiről beszélgetés közben derült ki, hogy hiába végzett el valami egyetemet, lehet hogy magolni tud, de nem eléggé intelligens a munkához, volt akiről az derült ki, hogy nincs is meg a végzettsége, amit írt.


Persze akadt olyan is, akit annak ellenére nem vettünk fel, hogy megfelelt volna a munkára, csak éppen egy másik jelentkező még alkalmasabb volt. Ez nagyon rossz érzés a felvételiztetőnek is.


Azt nem tudom leírni, hogy mit dolgozom, mert mindent, ami akad. Érdekes, mert kéthetente megtanulok valami egész mást, de fárasztó is, mert egy-két napom van alapszinten megtanulni olyan dolgokat, amiket más fél évig tanul tanfolyamon.

2010. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!