Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes kisfiam mostanában...

8 hetes kisfiam mostanában csak 20-30 perceket alszik, ez normális?

Figyelt kérdés
Más is van így vagy járt már így? Ez átmeneti vajon? Nagyon fáradt szegény, 20-30 perc alvás után felébred, de nem tudom vissza altatni, nézelődik, de 30 perc múlva keserves sírásba kezd, piros a szeme, szemmel láthatóan álmos, de nem tudom vissza altatni:-(
2011. aug. 16. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt,sőt sokszor még most is úgy van,hogy elalszik,30 perc múlva megébred,akkor adok neki cumit,nyüglődik még 20 percet az ágyában és utánna sikerül vissza aludnia.Próbálj neki cumit adni.
2011. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez van,mi 7 hetesek vagyunk.Nekem a fiam 3 napja csinálja a fesztivált nem tudok rájönni mi a baja(nem vagyok kezdő a negyedik babám)Én a frontokra gyanakszom.

2011. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
ennyi idő után jutna el a mélyalvásba, próbálj ki más altatási módot vagy maradj ott mellette és gyorsan tedd vissza cicire-tápira :)
2011. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

utolsónak igaza van!

A babák alvásciklusa úgy néz ki,hogy 20-30 perc felületes alvás maj ekkor ha nem zavarja meg semmi(éhes,szomjas,melege van,fázik,világos van a szobában,zajok,túl sok inger:sok ligő-logó játék a feje felett ami elterelheti a figyelmét az alvásról! stb)akkor lép át a mély alváés fázisába!

Próbálj rájönni,hogy mi lehet a baj!Nállunk pl a világos szoba volt a baj,miután lehúztam a redőnyt 2-3 órákat is aludt nyekkenés nélkül!

Mindenképpen próbálj rájönni mi zavarhatja meg mert a felületes alvás egy ilyen pici babának olyan mintha nem is aludna semmit és alvás közben fejlődik az idegrendszerük!

2011. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Minden t megnéztem, mindent lezongoráztam, hogy mi lehet a baj. Sír és sír Viszont ha az kiveszem az ágyából és adok neki inni egy keveset, akkor csendben marad elalszik, de amint leteszem a kiságyába azonnal sír, ordít:-(
2011. aug. 17. 11:07
 6/20 anonim ***** válasza:
nagy ágyon?
2011. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagy ágyon? Nem értem a kérdést:-)
2011. aug. 17. 16:37
 8/20 anonim ***** válasza:
ha nem a kiságyba tennéd hanem a nagyágyra míg el nem jut a mélyalvásig? tehát vársz 30 percet és csak utána teszed be, addig a ti ágyatokon alukáljon úgy értettem
2011. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Oké! Ezt is ki fogom próbálni. Bár némelyek ilyenkor azzal ijesztgetnek, hogy ehhez hozzászokik, vagy ha ölben alszik el ahhoz is hozzászokik, így én meg már mint egy őrült azon vagyok, hogy szerencsétlen kisgyerek csak az ágyában alhat.
2011. aug. 17. 21:38
 10/20 A kérdező kommentje:
A szomszédom azt mondta,hogy nem baj ha nem alszik. Én ezt nem hiszem el...8 hetes korában normális lenne ha nappal 2-3 órát alszik???
2011. aug. 17. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!