Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes kisfiam mostanában...

8 hetes kisfiam mostanában csak 20-30 perceket alszik, ez normális?

Figyelt kérdés
Más is van így vagy járt már így? Ez átmeneti vajon? Nagyon fáradt szegény, 20-30 perc alvás után felébred, de nem tudom vissza altatni, nézelődik, de 30 perc múlva keserves sírásba kezd, piros a szeme, szemmel láthatóan álmos, de nem tudom vissza altatni:-(
2011. aug. 16. 15:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

nem az sztem nem normális vagyis kevés!Az én fiam egyszerre aludt ennyit ennyi idősen és akkor még napi 3-4 x is aludt ennyit!Biztos,hogy nem éhes?Bocsi a kérdésért de biztos van elég tejed!Mikor megszoptatod utánna még tudsz fejni??

22,15-ös voltam

2011. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok már fejni, és egy ideje szopcsi után tápszert kap. Mostanában 180grammot eszik összesen (tej+táp) ezután ellaszik, de nagyon rövid idő után felébred. Ma mondjuk elég jó volt, mert minden kaja után aludt 40-45 percet:-) Furcsa az is, hogy megetetem, benyom 180grammot, orrán száján bukja vissza, én biztos ami biztos alapon kínálom még egy kicsit, de már nem kér, vizsont 1 másfél óra múlva vonyít, mintha éhes volna, és sosem tudom mit csináljak, sajnos már cukros vízzel kínálom, mert nem merem etetni ilyen sűrűn:-(
2011. aug. 18. 21:58
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen tápit adsz neki?Mert nálunk is hasonló a helyzet,jól bekajál aztán 2óra múlva vagy olykor már másfél óra múltán üvölt,hogy éhes!Ráadásul épphogy elbírom altatni,már kel is hogy enni akar!nálunk is ez a helyzet,hogy nehezen alszik el és kb.20-30 percet alszik,most arra gyanakszom,hogy nem laktató neki a tápi!Mi LAKTOGEN-t eszünk.

2011. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Anyatejet, és Nestlé Bepa 1 HA-t kap.
2011. aug. 21. 07:57
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!

(Én kérdeztem a tápszert)

Most voltunk a gyerek dokinál(pont helyettesítés van és egy nagyon jó gyerek orvos van most)

Az a helyzet,hogy nem szabad sűrűn etetni ebbe a korban 3-4 óránként kell enni,mert hasfájósak lehetnek ha többet és többször esznek,mi kaptunk INFACOL-t,hogy ne fájjon a pocija.Azt mondja a doki,hogy ha éhes a két etetés között akkor forralt vizet adjak neki.

Most mi megfürdettük délben igaz kicsit nyűglődve de elaludt....gondlom melegük is lehet.

Tegnap reggel 8-tól este10-ig nem aludt a picim egy szemernyit sem.

Nálatok van valami változás?

2011. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szia, sok változás nincs, talán 30 perceket alszik napközben. Estére szó szerint elájul.
2011. aug. 23. 13:45
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja a lényeg, nekünk szinte biztos, hogy nem jó a tápszer! Holnap csere, aztán meglátjuk. Csak szoptattam, nem kapott tápszert, aztán egyik etetésnél muszáj voltam pótolni, és kapott tápszert, és azután rögtön észrevettem mennyire megváltozott a gyerek, vonaglott, feszítette magát, sírt, "ideges" lett. Majd holnap a doki felír egy másikat, aztán azt fogja kapni, majd beszámolok mi az eredmény.
2011. aug. 23. 16:16
 18/20 A kérdező kommentje:
Te babád milyen tápszert eszik?
2011. aug. 23. 16:17
 19/20 anonim ***** válasza:

LAKTOGEN-t.Én is a tápszerre gyanakodtam,de azt mondta a doki,hogy ne cseréljük le neki,tehát az maradt.Tegnap szinte egész nap aludt,de ma megint katasztrófa úgy üvölt mint akit nyúznak!(Ráadásul a szomszédok olyan szemrehányóan kérdezik,hogy mit csinálok vele?)Én adok neki Mecsek baby teát is hátha segít neki....a doki nem javasolta,de olvastam,hogy segít a hasfájós babáknak!

Nektek mit javasol a dokitok?

2011. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Ne haraggudj, nem néztem vissza a kérdéseimet, így nem is láttam, hogy írtál.

Nálunk még mindig siralmas a helyzet, mert elkezdtem babakocsiban altatni, ami fasza is, mert alszik benne, viszont most már nem akar a kiságyában aludni csak a babakocsiban. Szóval nem léptem előre, mert így is bőg. Nekem nem mond az orvos semmit, nem tud az semmit...le is fogom cserélni.

2011. szept. 11. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!