Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában folyton ezen jár...

Mostanában folyton ezen jár az eszem, normális vagyok?

Figyelt kérdés

Babám 4 hónapos és nagyon vidám, mosolygós kislány. Mindegy, hogy nagymama, barátnő vagy szomszéd dajkálja és játszik vele, ő mindenkire vigyorog és kacarászik. Elgondolkodtam rajta, hogy vajon tesz-e különbséget az "idegenek" és a szülei közt? Tehát tudja-e , hogy én vagyok az anyja, hiányoznék-e neki ha elmennék hosszabb időre, vagy valaki elvinné tőlem? Kicsit rossz érzés, hogy mindenkivel vígan elvan, olyan, mintha én már nem is kellenék neki:(

Tudom hülye vagyok, meg a kislányom is pici még, de azért jó lenne tudni, hogy ragaszkodik-e jobban hozzám vagy az apjához mint egy idegenhez?


Amúgy párszor azért észrevettem, hogy pl. ha barátnőm ölében nyűgös volt az enyémben megnyugodott, de azért szignifikáns különbséget nem vettem észre aközött ha nálam van a gyerek vagy egy ismerős ölében.


Mikortól alakul ki a tényleges ragaszkodás a szülőkhöz? Amikor ki is mutatják vagy hangot is adnak neki, hogy most neki anyára/apára van szüksége?


2011. jún. 14. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én 9 hónaposom kb egy hónapja kezdte el azt,hogy fél a számára nem olyan szimpatikus emberektől,nem tudni mi alapján válogat.

Ha én kimegyek a szobából,hiába vannak ott rajtam kívűl hárman sír utánnam.

2011. jún. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi okod aggódni, lesz ez még így se.Az én lányom is nagyon barátságos volt ennyi idősen.Mindenkire vigyorgott, bárki ringathatta.Azért van ez, mert egy ennyi idős gyerek még nem tesz különbséget az arcok között.De ahogy telik az idő, és fejlődik az agya, máshogy lesz.Az én lányom 8 hónapos, és most ott tartunk, hogy egyedül az apjánál és nálam szeret kézben lenni.Ráadásul szeparációs szorongása is van, képes sírva fakadni, ha kimegyek a szobából.Állítólag ez a 8 hónapos szorongás pozitív dolog, mert azt jelzi, hogy jól működik az agykéreg.Már tud különbséget tenni az arcok között.Sajnos az én picim túlzásba viszi ezt.Fél a számára "idegenektől", még anyósomtól is.Senkinek nem hagyja magát dajkálni, keserves sírásba kezd, ha valaki tapogatja, vagy felveszi.Szenvedünk ettől rendesen, mert még az anyukámnak se hagyja magát szeretgetni.Volt, hogy már attól sírt, ha valaki ránézett, vagy hangosabban szólt hozzá.Nem könnyű, eléggé kimerít ez a dolog.De ha belegondolsz, ez kell is majd ahhoz, hogy ne sétáljon haza boldog-boldogtalannal a játszótérről.Állítólag ezt is kinövik.Hát nagyon remélem, mert így még a bölcsibe se tudom majd beszoktatni.Nem tudja még, mi az, hogy nagymama, még az én lányom se tudja.A babák memóriája egy hétig terjed.Akit nem lát egy héten belül, arról azt se tudja, hogy a világon van.Szerintem bőven elmúlnak egy évesek, mire nagyjából tudják, ki kicsoda.( itt most nem rátok, a szülőkre gondolok) És fog majd jobban is ragaszkodni hozzád, túlságosan is.Fog még attól sírni, hogy pisilni mész.:))Egyelőre örülj ennek az állapotnak.
2011. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még picike, ilyenkor még bárkinél jól érzik magukat. :) Úgyhogy ezt ne úgy fogd fel, hogy nem ragaszkodik az anyukájához, majd fog, csak még korai.

Az első 2 válaszolóhoz hasonlóan nálunk is pont 8 hónaposan jött ki az, hogy csak velünk, a szülőkkel érezte jól magát, még a nagymamától is elkezdett bőgni, pedig heti rendszerességgel találkoznak, és előtte mindig jól elvoltak együtt. Akkor meg hírtelen eljött az, hogyha felvette, már sírt, és kéretszkedett át apához vagy hozzám. Idegenektől akiket még nem is nagyon látott, elég volt csak ránéznie, és már ment a bömbi.

Ez persze hamar elmúlt, akiket jól ismer, azokkal jól érzi magát, akiket nem, azoktól sem sír már, de látni, hogy kis kuka, és fel kell oldódnia.

Úgyhogy nyugi, nemsokára ragaszkodni fog hozzád.

2011. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

persze, gondolom hogy majd ez változni fog csak első baba és olyan jó anyukának lenni és sokszor úgy érzem, hogy a sok szeretet amit adok neki azt nem csak nekem adja vissza hanem bárkinek. Persze nem vagyok irigy, örülök ha jól elvan másokkal is, de azért szöget ütött a fejemben ez a kérdés:)

2011. jún. 14. 08:36
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok.De aranyos vagy! Ragaszkodik ő most is hozzád, és tényleg örülj neki, hogy ilyen barátságos.Légy erre büszke!Biztos vagyok benne, hogy azt a sok szeretet, amit tőled kap, meg fogja hálálni, te leszel neki a minden.Most is az vagy, csak még nagyon picurka.
2011. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen barátkozós, vidám. Ő is 4 hónapos. Még a boltban is "leáll" beszélgetni bárkivel. VISZONT: Volt, hogy sógornőm vigyázott rá, mikor hivatalos ügyet kellett intéznem. Két órát voltam távol. Mondta, hogy már fél óra után érezhető volt, hogy hiányol. Elvolt vele is, de folyamatosan figyelt, nem-e hall engem... Vagy pl van, hogy nagyon jól elvan bárki kezében, nézelődik, nem nyűgös, de tudom, hogy álmos. Olyankor ha átveszem, szinte alig ér a vállamhoz, és már alszik is. Szóval szerintem nagyon is tesznek ők különbséget, és igenis megismer Titeket! Ne aggódj, annak pedig örülj, hogy barátságos mindenkivel. Sokkal jobb, mintha ránézne valaki és már sírva is fakadna. :o)
2011. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!