Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni fodrászkodásból...

Meg lehet élni fodrászkodásból úgy ha el tudnék helyezkedni barát szélségszalonában?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az emberek haját megcsinálni stb ...

És nagyon érdekel de azt mondják hogy ne vágjak bele, mert nem fogok megélni , inkább menjek egyetemre (azt akarják hogy dietetikus legyek...)

Tényleg ilyen rossz ötlet fizetés szempontjából?

Köszönöm a válaszokat

16/L



2017. ápr. 7. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
meg
2017. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Az a jó, ha több lábon áll az ember; például elvégzed az egyetemet és utána kitanulod a fodrász szakmát is.


16 évesen még nem biztos, hogy az ember annyira tudja, hogy mivel szeretne igazán foglalkozni hosszú távon.


Legalábbis én nem tudtam. ;-)


Van, aki megél a fodrász szakmájából, mások nem.


A dietetikus szakot hogy találták ki a szüleid? Őket érdekli?

2017. ápr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen
2017. ápr. 7. 18:40
 4/4 anonim ***** válasza:

attól függ, mennyire komolyak az elképzeléseid. más dolog szeretni az emberek haját megcsinálni, meg más mondjuk kitanulni a fodrász szakmát. szóval érted, lehet ha elkezdenéd tanulni, azt mondod, hogy ez mégsem olyan jó.


bár azt hozzátenném, hogy még mindig előrébbvaló attól, hogy azt tanulj, amit a szüleid eröltetnek rád. ha eljutsz oda, hogy közepes érdeklődéssel diplomához jutsz, de úgy gondolod, hogy semmi kedved ezzel foglalkozni, akkor elpazaroltál jópár évet, és nincs a kezedben egy olyan tudás, amivel olyan munkát vállalhatnál, amit szeretnél is.


szóval szerintem a fodrászat a jobb irány, de ha nem tetted, előbb járd körbe a témát, és úgy tervezz.


én már csak tudom, 4 évet pazaroltam el 2 db szakma tanulására, majd az elsőt otthagytam, a másikból meg levizsgáztam, és akkor jöttem rá, hogy egyáltalán nem dolgoznék abban a szakmában...most itt vagyok 23 évesen, kvázi egy érettségivel, pályakezdőként...és fogalmam sincs, mi lenne az az irány, ami ténylegesen érdekelne, és akkor is így lenne, ha esetleg elvégzek egy iskolát hozzá.

2017. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!