Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendkívüli felmondáshoz elég...

Rendkívüli felmondáshoz elég indok ez a kettő?

Figyelt kérdés

1. egyik kolléga bejárkál a munkaterületemre, ahol semmi keresnivalója, és ott néha hangosan káromkodik, meg egyáltalán zavaró a jelenléte, hogy ott van, lesi mit csinálok, beszélgetni próbál és akadályoz a munkámban.

2. a munkáltató nem téríti a vidékről bejárásom költségeit, magam fizetem a bérletemet (20. ezer ft alatt), bkv bérletet ad cafeteriaként.



2017. márc. 9. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ha szerződésbe bele van foglalva, hogy téríti a vidéki bejárásod, akkor a 2. elég indok, hisz nem teljesíti a vállalásait.

Ha nincs a szerződésben, akkor egyik se elég indok.

2017. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"bkv bérletet ad cafeteriaként."


Nem elég indok, hiszen, ha pl. csak annyi van a szerződésedben, hogy közlekedési hozzájárulást ad (illetve ezt elvileg "kötelező" is lenne), akkor a BKV bérlettel ezt teljesítette is.

A munkáltató nem köteles 2 féle közlekedési hozzájárulást fizetni.

2017. márc. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A vidékről bejárásod költségét a munkáltató köteles téríteni, mégpedig annak 86 %-át. Ez nem választás kérdése.


A rendkívüli felmondáshoz nem elég a történet, hiszen ahhoz az kell, hogy a munkáltató a munkaviszonyból származó LÉNYEGES kötelezettségét SZÁNDÉKOSAN vagy SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL, JELENTŐS MÉRTÉKBEN megszegje, vagy egyébként olyan magatartást tanúsítson, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

A felmondás jogát az annak alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított 15 napon belül lehet gyakorolni, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított 1 éven belül. Bűncselekmény esetén a büntethetőség elévülésének idejéig.


Tehát van feltétel, és határidő is kikötve azonnali esetén. Ha nem felelsz meg neki, akkor jogellenesen szünteted meg a munkaviszonyod.


Ha bajod van a munkáltatóval, első körben kommunikálni vagy kénytelen vele még akkor is, ha mondjuk nem fizeti ki a munkabéred. Egy munkaügyi per keretén belül ezt is vizsgálja a bíróság, ugyanis az is előírás, hogy köteles a két fél egymással együttműködni, és a lényeges, szükséges dolgokat egymás tudomására hozni.


Ha nem fizeti a bérleted, akkor jelezni kell neki, akár írásban is. Ha ennek ellenére sem teszi meg, akkor Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen panaszt tenni.

Ha a hatóság ellenőrzésének hatására sem lép érdemben, no akkor mehet az azonnali felmondás.

Ez a történet így alapos és alátámasztott.

Tudod bizonyítani, hogy Te mindent megtettél, a munkáltatótól nem kaptál magyarázatot, nem is teljesített, ezzel a kötelezettségeit nem teljesítette, Téged ez által anyagi hátrány ért. Tehát meg van a SZÁNDÉKOSSÁG, A JELENTŐS MÉRTÉK

2017. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

viszont és nem tartom a bérlet nem fizetését igazán LÉNYEGES elemnek egy munkaviszonyban.

Viszont nem kizárt, hogy egy munkaügyi bíró viszont annak fogja ítélni. :)

2017. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes. Köszönöm a válaszokat! De ha bkv bérletet adja a munkáltató, akkor is kötelessége még a vidékről bejárás 86/-át téríteni? Vagy ha megteszi, akkor a bkv bérletet veheti el?
2017. márc. 11. 17:34
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem ártana, ha elővennéd a munkaszerződésedet - már ha van - és megnéznéd: abban mi szerepel? Van-e benne részletesen szó arról, mely utazási költségedet téríti meg a munkáltató? ha annak megfelelően jár el, akkor nem lehet szó rendkívüli felmondásról semmiképp, mert akkor már a szerződéskötéskor tudtad és aláírtad azt.
2017. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy mi van a szerződésben, mert a másik közigazgatási helyről történő munkába járás költségének 86 %-át a munkáltató köteles megtéríteni a dolgozónak.

Még akkor is, ha nincs ilyen a munkaszerződésben!


A cafeteria nem kötelező elem, az egy adható juttatás. Akkor veszi el a munkáltató, amikor akarja, és akkor változtat a feltételeken, amikor akar.

Egyetlen egy esetben kötelező: Ha a munkaszerződésbe (a hülye) belefoglalta a béren kívüli juttatást is. Ilyen esetben csak akkor nem köteles ezt adni, ha munkaszerződés módosítás lesz belőle. Azt pedig Te nem vagy köteles aláírni. Éppen ezért nem is szokás ilyen dolgokat a szerződésbe foglalni.


A munkába járás költségtérítését egy kormányrendelet írja elő kötelező jelleggel a munkáltatóknak. Nincs alóla kibújás, nem helyettesíthető semmivel! Egy munkaügyi ellenőrzés alkalmával bármikor ellenőrizhetik, és bírságolási alap is, ha nem fizeti a munkáltató.

2017. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is van/volt a cafeteria részeként bérletjuttatás, de ettől függetlenül a bejárás költségét térítik, mivel kötelező.

Tehát két utazási költségtérítést kaptam, az egyiket kötelező jelleggel, a másikat pedig választhattam.

2017. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ühüm, akkor itt nagy gondok vannak nálunk. Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 11. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!