Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alapjövedelem azt jelenti,...

Az alapjövedelem azt jelenti, hogy mindenki kapna egy plusz havi x összeget, vagy azt, hogy akik nem dolgoznának kapnának egy plusz havi összeget akik meg dolgoznak ugyanannyit mint addig?

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 13:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Gyakorlatilag igen. Havonta működne a történet. A maradék részét pedig ami plusz költség terheli az államkasszát azt pedig a megugró áfa/jövedéki adó bevételek fedeznék (mert lássuk be, azért van egy réteg akinek kimerülne a dohány-alkohol-szerencsejáték hármasban az összeg felhasználása)
2017. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
63%

Ezzel az alapjövedelem dologgal egyetlen baromi nagy probléma van: azok akarják bevezetni, akiknek káros lenne és azok ellenzik, akiknek jó lenne.

Kiknek lenne jó? A gazdagoknak. Kiknek rossz? A szegényeknek. Miért?

Azért mert minden létező tervezet amit a témában olvastam, arról szólt, hogy ezt lényegében úgy finanszíroznák, hogy az ÖSSZES szociális kedvezményt, juttatást, segélyt elveszik és helyette lenne ez az egy. Vagyis mi sülne ki ebből? Egyszerűsített példa:


- Eddig költöttünk 100 forintot segélyekre, ezekre a száz lakosból jogosult volt 30 szegény.

- Az alapjövedelemmel: költünk 100 forintot alapjövedelme és erre jogosult mind a 100 ember.


Mi ennek a vége? Én mint átlag felett kereső ember örülhetnék ennek, hiszen eddig sem kaptam támogatást, hát most kapok még 50 ezret amit elverhetek luxusra. A szegénynek meg kevesebb lesz a pénze. Ez mégis kinek jó? Nekem igen, de van annyi realitás érzékem, hogy belássam, ez összességében hülyeség.

2017. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
ne lehetne ezt inkább úgy megcsinálni hogy alapjövedelem és segély helyett mindenki átképzési támogatást kapjon? vagyis az kapna pénzt aki tanul?
2017. márc. 1. 13:31
 24/29 anonim ***** válasza:
Ilyen is van már.
2017. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
hol???
2017. márc. 1. 13:51
 26/29 anonim ***** válasza:

Google, de halál komoylan.


[link]

2017. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én már 4 éve csináltam ilyet hogy tanultam és azért kaptam pénzt, asszem akkor 46ezret havonta munkaügyin keresztül
2017. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
amellett viszont dolgozni kell még 2 minimálbérnyit az alapmegélhetéshez.
2017. márc. 1. 20:40
 29/29 A kérdező kommentje:

egyébként ez most hogy van?

Orbán nem akar alapjövedelmet mert nem akar annak fizetni aki nem dolgozik s ehelyett aki dolgozik az nem kap helyette csak az kap aki nem dolgozik?

és szó szerint a semmiért kapja, az se történik meg hogy legalább aki tanul az többet kapjon mint az aki szó szerint semmit se tesz?

vagy az említett 46000 Ft segély mellé járt?

azért ez az egész nekem továbbra se tiszta.

2017. márc. 1. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!