Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alapjövedelem azt jelenti,...

Az alapjövedelem azt jelenti, hogy mindenki kapna egy plusz havi x összeget, vagy azt, hogy akik nem dolgoznának kapnának egy plusz havi összeget akik meg dolgoznak ugyanannyit mint addig?

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 13:49
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"Bocs, kérdező, de én nem ezt írtam... "


Szóval amire hivatkozol azt nem te írtad, hanem én. Nem a te szádba lett adva hanem én mondtam ki.

2017. febr. 28. 16:19
 12/29 A kérdező kommentje:

"Azért egy egyszerű munkásnak nem kellene tudnia mindenféle marketing izét."


Pontosabban nem egy alulfizetett álláshoz kellene ezeket megtanulni. Nyilván aki egyszerű munkásként valami magasan fizetett helyre jelentkezik annak már el kell tudnia adni magát.


Megjegyzés: saját magamat idéztem, mind az idézet, mint amit hozzáfűztem saját gondolatom. Jobbnak láttam ezt így külön leírni mielőtt valaki megint kitalálja hogy az ő szájába adtam.

2017. febr. 28. 16:23
 13/29 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de egy "egyszeru munkas", aki konnyen helyettesitheto barmikor, nics semmilyen szaktudasa, inkabb adjon halat az egnek, hogy meg nem vittek ki a munkajat ukrajnaba-gruziaba-indiaba-kinaba. Az orszagok, ahol realisan felmerul az alapjovedelem, ott az "egyszeru munkas"-nak picit mas a munkamoralja, mint nalunk, ott mar tenyleg kell dolgozni, azert all ott az orszag, ahol.
2017. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Legutóbb 80 000-et akarták alapjövedelemként kiharcolni, de ki lenne az a barom, aki ezt lecseréli 160 óra munkára + 2460 Ft-ért????
2017. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
83%

"Legutóbb 80 000-et akarták alapjövedelemként kiharcolni"


Gyerekek, MO-n egy evezred mulva sem tart majd ott a gazdasag, hogy egyaltalan bevallalhato legyen, ezek csak gumicsontok, hogy legyen min csamcsogjon az "egyszeru munkas" proli.

2017. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
21%

#14 ha bevezetnék a 80.000 alapjövedelmet az azt jelentené hogy MINDENKI megkapja, ha dolgozol az e MELLé jön, nem helyett, szép is lenne.

De persze magyarországon élünk ahol a fizetés megélni kevés, éhenhalni sok szóval a következő 100 évben szerintem csak hírből fogjuk ismerni az alapjövedelem fogalmát.

2017. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
42%

Év elején olvastam ezt, ide illik.

[link]

2017. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
57%
Ugye azt tudjátok, hogy ahol alapjövedelem lenne, ott megszünne mindenfajta segély, szociális támogatás, kedvezmény, juttatás?
2017. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

vagyis ahelyett hogy az összes segélyt az kapja aki nem dolgozik, elosztanák mindenki között? hát... igazságosabb lenne.

jelenleg aki nem dolgozik az segélyt kap aki dolgozik az nem kap.


az egész azt jelenthetné, hogy ami maradt év végén azt szétosztják a nép között. esetleg havi lebontásban.

2017. márc. 1. 12:07
 20/29 anonim ***** válasza:
63%
Csak ehhez egyfajta társadalmi érettség és szemléletmód is kéne, mert gyanítom, hogy ha most bevezetnék, akkor fizetésnap után két napig tele lenne az összes kocsma és pláza, utána pedig mindenki sírna, hogy máris elfogyott a pénze.
2017. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!