Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alapjövedelem azt jelenti,...

Az alapjövedelem azt jelenti, hogy mindenki kapna egy plusz havi x összeget, vagy azt, hogy akik nem dolgoznának kapnának egy plusz havi összeget akik meg dolgoznak ugyanannyit mint addig?

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 13:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%

Nem, az alapjövedelem azt jelentené, hogy MINDEN EMBER (magyar állampolgár), függetlenül bőrszínétől, hajszínétől, szeme színétől, stb. kapna pl. 50 ezer ft-ot.

Ez megfelelő lenne arra, hogy ki tudd fizetni a rezsidet, akkor is, ha nincs munkád, stb. Aki dolgozik, az ezen felül kapna bért.

A legszomorúbb az, amikor az ember dolgozik és mégsem tud a gyerekének zöldséget, gyümölcsöt venni, kénytelen egysíkú táplálást folytatni, mert elviszi az adó és a rezsi a pénzt.

2017. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én ott vesztettem el a fonalat, hogy aki dolgozik segélyre jogosult...
2017. febr. 28. 14:13
 3/29 anonim ***** válasza:
51%
Az alapjövedelem nem segély, inkább támogatás, azok az országok fontolgatják ahol már annyira sok a gépiesített munkahely hogy lassan egyszerűen nem tudnak annyi embert foglalkoztatni ahányan élnek az országban, itt jön képbe hogy mindenkinek járna az alap életszínvonal és ha dolgozol tulajdonképpen erre kapsz bónuszt, hogy ezt az alap színvonalat feljebb vidd.
2017. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Bocsánat a segélyt nem erre értettem, hanem az első hozzászóló utolsó mondatára reagáltam.

Hogy olyan az ország helyzete, hogy dolgozó emberek jogosulttá válnak segélyre, mert a munka nem elég a megélhetésre. És ez elég nagy baj.

2017. febr. 28. 15:57
 5/29 anonim ***** válasza:
44%

"Hogy olyan az ország helyzete, hogy dolgozó emberek jogosulttá válnak segélyre, mert a munka nem elég a megélhetésre. És ez elég nagy baj."


Rossz felol nezed, szerintem rozsas a helyzet, nagyon, ha az orszag megengedheti, hogy nagyon alacsony produktivitasu polgarait segelyezze.

2017. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
53%

Bocs, kérdező, de én nem ezt írtam... A "legújabb divat", hogy olyan dolgokat adnak emberek a számba, amit nem is mondtam. Én azt írtam, hogy bár dolgozik az ember, ezek mellett is olyan kevés a fizetés, hogy elviszi a rezsi, adó.

Példa: egyedül nevelem a gyerekemet, sokáig úgy éltünk, hogy kerestem bruttó 120-at, az adó (vállalkozó vagyok) és a rezsi kifizetése után maradt 20 ezer ft 1 hónapra, kettőnkre!! Nem, nem kértem semmiféle segélyt - nem is kaphattam volna, hiszen vállalkozó vagyok.

Ha bevezetnék az alapjövedelmet, akkor nekem, s a gyereknek járna 50-50 ezer ft, s emellett még amit megdolgozok - tehát akkor nem 120 ezerből kell élni, hanem 220 ezerből. Mivel 100 ezer az adó+rezsi, ez (maradék 120 ezer) még mindig nem sok 2 emberre, de legalább a normális emberi élethez már közelítene... :-)

2017. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Azért ne keverjük össze azokat akik nem dolgoznak azokkal akik nem tudják jól eladni magukat, hanem csak dolgoznának a képességeik szerint ha azok jól végeznék a munkájukat akinek a munkaerő megfelelő mértékű hasznosítása a munkája. Azért egy egyszerű munkásnak nem kellene tudnia mindenféle marketing izét.
2017. febr. 28. 16:09
 8/29 anonim ***** válasza:
53%

"Azért ne keverjük össze azokat akik nem dolgoznak azokkal akik nem tudják jól eladni magukat"


Produktivitas nem is errol szol.

2017. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"A legszomorúbb az, amikor az ember dolgozik és mégsem tud a gyerekének zöldséget, gyümölcsöt venni,"


Többek között ezt írtad. Az egy dolog, hogy te nem kapsz segélyt, és az is egy dolog, hogy nem is írtál segélyről, de ettől még van egy réteg, aki nem azért kap segélyt mert nem dolgozik, hanem azért mert alul képzett munkát talál csak és nincs ideje várnia az álomállásra mert addig is élnie kell valamiből. És ilyen kiszolgáltatott helyzetből elég nehéz kijutni a biztos keveset nem könnyű kockáztatni a bizonytalan többért, főleg ha az illető a gyerekiért is felelős.

2017. febr. 28. 16:13
 10/29 A kérdező kommentje:

""Azért ne keverjük össze azokat akik nem dolgoznak azokkal akik nem tudják jól eladni magukat"


Produktivitas nem is errol szol.


"


De egy jól fizető állás megszerzése igen. De ma már gyakran a rosszul fizetett állásért illetve magáért a megmérettetés lehetőségéért is meg kell küzdeni. Lényegében a szarért is küzdeni kell s aki azt nyeri el az munka mellett jogosult lesz segélyre. Pedig jobb lenne ha a munkának lenne annyi becsülete hogy nem kell mellette segély.

2017. febr. 28. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!