Mit tehet egy vezetőség ha egész évben nem adott szabadságot senkinek és most év vége és a dolgozók lincshangulatban követelik a szabit? Az összes egyszerre = bezárhat a cég.
Egész ében az ment hogy a kollegák kérték a szabit és sorban dobták vissza a kérelmeiket (most nem most nem, majd… év végén). Ott volt a nyár senki nem mehetett és akkora pangás volt hogy legyeket számolgattak unalmukban-de akkor se mehetett senki.
A dolgozók összességének megvan szinte az összes szabija és mindnek az kamuzták hogy majd év végén.
Itt az év vége és a dolgozók megrohanták a vezetőséget hogy tovább nincs hova tolni a kiadást át nem vihető a szabi pénzben ki nem fizethető (ld Mt) így ki kell adni nincs mese.
A munkahely azzal védekezik hogy egyszerre nem mehetnek mert akkor mi dolgozna-leáll a cég.
(Márpedig mindenki menni akar és tök jogosan, mert azt ígérték nekik hogy majd év végén-hát itt az idő beváltani).
A kollegák meg azt mondják hogy ez már legyen a cég gondja ha olyan barom volt hogy egész évben nem hagyta kivenni noha nyáron pl pangás volt és simán kiadhatta volna-hát most fizessen a hibáért.
Kinek van igaza?
A dolgozók kérésre teljesen megalapozott. A szabit a munkáltató adja ki oké ahogy neki tetszik de valamikor így is úgy is ki kell adni.
És ha olyan barom módon szervezte a cég (saját hibájából ) az évet hogy senkinek nem adta ki mikor lehetett volna-hát akkor ennek ez a vége.
Megint az a jelenség látható, hogy a dolgozók csesznek bármit tenni év közben, év végén akarnak 20 napokat kivenni, miközben már csak 10 munkanap van az évből. Érdekes, hogy az Mt. szerint a szabadság egy részéről a dolgozó rendelkezik, annak a kiadását a cég nem teheti meg, csak nagyon indokolt esetben, de ez akkor nem zavart senkit, nem álltak ki az igazukért, nem szóltak a munkaügyi felügyeleti szervnek, hanem most akarnak harcolni az igazukért, de azt is csak ilyen kőkemény dobbantással.
Valóban, ebben a kérdésben a cég a felelős, hiszen még akkor is az ő felelőssége a szabadságok kiadása, ha a dolgozó egyetlen egyet sem kér az év folyamán, nemhogy ha még kéri. De azért nem a gyakorikérdések.hu-n kellene panaszkodni, hanem szépen meg kell keresni a hatóságot, hogy ez van. És akkor majd a hatóság mond valamit, de egy biztos, a cég a bírság után nem fogja többet eljátszani, hogy nem adja ki rendben a szabadságokat.
Persze, így marha jó a cégnek, mert láthatóan a dolgozókat nem is annyira izgatja a szabadság kérdés, majd lecsillapodnak a kedélyek, senki nem fog a hatósághoz fordulni, a cég meg nyert egy csomó pénzt.
"Megint az a jelenség látható, hogy a dolgozók csesznek bármit tenni év közben, év végén akarnak 20 napokat kivenni, "
Te most vagy egy barom vagy
vagy el se olvastad az egészet?
A dolgozók CSESZNEK bármit tenni év közben? És áruld már el a dolgozó mit tehet év közben azon túlmenően hogy írásban előre kérvényezi a szabit?
Ezen kívül még mit tehet? Követelje ? és hogyan?
Na idefigyelj főnök ! Add ki a szabimat vagy... vagy mi lesz? Mit tud tenni? Év közben? Még a munkaügyi felügyeletre se mehet hiszen év közben a cég mondhatja azt jogosan hogy majd majd.
" annak a kiadását a cég nem teheti meg"
Hol élsz te melyik mesevilágban.... itt szutyokföldön egy szaros cég BÁRMIT megtehet. Bármit.
Ez már megint milyen iszonyatos barom hozzászólás? Miért az a válasz egy munkáltató pofátlan jogsértésére hogy "menj máshova"?
Miért nem az a válasz hogy maradj szépen ott és mutasd meg a tisztelt vezetőségnek helyben merre is lakik az úristen?
"Megmondta legfeljebb kirúgják (nem fogják, olyan a munkaerőhiány hogy örül a cég ha egyáltalán talál valakit)"
Valóban nem a kirúgás a legrosszabb szankció, hanem ha szándékos károkozásért anyagi büntetés lesz a vége.
Ennek igazából két vége lehet:
1) Sikerül vhogy kiegyezni a céggel jut is, marad is elven.
2) Nem sikerül, akkor meg lehet menni bíróságra mindkét félnek. Minél jobban eldurvítjátok, annál több dolog miatt.
"maradj szépen ott és mutasd meg a tisztelt vezetőségnek helyben merre is lakik az úristen?"
Azért, mert helyben nem fogod tudni megmutatni, ez ennyire egyszerű. Persze, álljanak ki magukért, de van egy pont, amit a munkavállaló nem léphet át, mert csak saját magát sz*patja onnantól. Fel lehet lépni szervezetten, határozottan, de adok-kapok módon hülyeség.
Itt kb arra lehetne ez után törekedni, hogy most egy részét kiadják, illetve átcsúsztatják amit tudnak, a többit meg lepapírozzák s jár érte egy jó nagy anyagi bónusz a sérelmekért. Ahhoz egyszerűen nem lehet ragaszkodni, hogy akkor majd most mindenki elmegy szabadságra és kész, mert a munkavállalónak van igaza. Ez nem így működik, ebből nincs visszaút, hanem rövidtávon kenyértörés, aztán bíróságra járkálás. Senkinek sem érdeke ez sztem.
"Ahhoz egyszerűen nem lehet ragaszkodni, hogy akkor majd most mindenki elmegy szabadságra"
Kérdésem: a szabadságos napok X részével a munkavállaló rendelkezik melyet kérésének megfelelően ki kell adni.
Mi van ha a dolgozók odamennek hogy akkor ezt a rést kérem és MOST kérem?
Tolni nincs hova
kifizetni nem lehet még akkor se ha kérem
és indok nem létezhet ezen szabis rész kiadásának megtagadására
Na akkor rókafogta csuka!!
Összes dolgozó kéri összesnek jár indok nem létezhet megtagadására.... na?
Oldd fel a szitut.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!