Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis mit csinálhatnék?...

Mégis mit csinálhatnék? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú leszek:

22 éves egyetemista lány vagyok, most éppen igazgatásszervező-i szakon. Lehet, hogy álom- szaknak tűnik, de én ezt nem szeretem. A kényszer miatt jöttem ide, elvégeztem 3 évet és záróvizsgáztam történelem szakon, de nyelvvizsga miatt nincs diplomám, amivel amúgy se érnék sokat..

!x voltam írásbelin, ebből 3x 1 ponton múlt, 1x 2 ponton, szóbelin még "csak" kétszer az utóbbi 5 ponton múlt..egyszerűen ki vagyok készülve a nyelvvizsgáktól, sajnos nekünk még nem olyan volt az oktatás, hogy már a középiskolában letegyük. Görcsölök és ideges vagyok már csak a nyelvvizsga szó hallatán is.

Egykori álmom az volt, hogy történész leszek, de ide nem elég 1, hanem 2 nyelvvizsga kell. Na ha egy sem megy, hogy menne a másik...(egyébként angol nyelvből próbálkoztam)

Nézegetem a különböző okj-s képzéseket, munkaügyi központok képzéseit, de egyszerűen egyet sem találok amit tudnék és szeretnék is csinálni.

Alapvetően humán beállítottságú vagyok.

Pénzügy számvitel vagy ehhez hasonló szóba se jöhet, a matek sosem volt az erősségem..

Jelenleg az a tervem, hogy elmegyek egy jogi asszisztensi képzésre (bár, ha az ig. szerv-et nem szeretem, több mint valószínű, hogy ezt sem) ezen a képzésen nem kellene még fizetnem, de az egyetemen most fizetősön vagyok. Ezt anyagilag nem bírjuk sokáig.

Szeretnék valami kreatívabb, vagy nem is tudom miylen munkát..

Szeretnék egy múzeumban vagy levéltárban elhelyezkedni, de mégis mit csinálhatnék én ott..

Kérem, ha valakinek van ötlete, tapasztalata azt szívesen várom!

Köszönöm!


2010. ápr. 29. 15:30
 1/3 anonim válasza:

Nézd. Gondolom már sokan mondták, és nagyon unod, meg te magad is tudod, de nyelvvizsga kell. Idegen nyelv ismerete nélkül sajnos ma már lehetetlen elhelyezkedni, így én a helyedben erre fókuszálnék.

Erre az lehet a legjobb megoldás, ha fél évre kimész pl. Angliába. Persze ez bevállalós dolog, meg ijesztő lehet, de nagyon nagyon megéri (tapasztalatból mondom). Az ott eltöltött idő alatt pedig tudsz gondolkozni a hogyan továbbról is.

Legjobb megoldás ha választasz egy önkéntes programot, ahol kapsz zsebpénzt, és állják a szállásod meg a napi ellátásodat is. Ajánlom az activity központokat, ha érdekel, akkor írok bővebben ezekről. Ezek a helyek azért jók, mert nem kell törődnöd a holnappal, nem kell spórolnod, és általában egy nagyon jó nemzetközi bagázs gyűlik össze.

Ha meg kreatív és múzeumi munka, akkor ajánlom a művtöris tanulmányokat (szabad bölcsészet, művészet töri szakirány).

2010. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy ideig olyan volt, mintha a saját gondolataimat olvasnám vissza (a matekos rész kivételével, mert én nagyon szeretem) :S

Történelem és nevelőtanári végzettségem van, nem találok állást, az egyetemi töri diplomám még a Tanulmányi Osztályon fekszik alapfokú nyelvvizsga hiányában. Angollal próbálkozom, már az írásbeli meg is lett elsőre, de a szóbeli (az a fránya magnó) nem akar sikerülni. Jövőhéten megyek megint.


Nem könnyű, de fel a fejjel. Mondjuk, az nekem is jó lenne, ha lenne munkám, mert akkor látnám értelmét a nyelvvizsga megszerzésének. Mert a nyelv tényleg fontos, de max. akkor használom, amikor külföldre megyek ( nem túl sűrűn), vagy ha találkozok egy külföldivel és segítséget kér. Néha szoktam BBC-t nézni, de ennyi.


Rá kell feküdni, iratkozz be tanfolyamra, vannak intenzívek is. Nem szabad feladni.


Nekem a legnagyobb problémám, hogy már nem szeretnék egyelőre tanulni, dolgozni szeretnék (persze vannak alkalmi munkáim és óraadó is vagyok), de egy olyan munkahelyet szeretnék, ami mindennapos, egész évben. Kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz velem szeptembertől, ha megint nem találok állást. (Nem csak tanári érdekel mostmár, szinte minden, de azért mivel mindig is tanítani szerettem volna, akkor lennék boldog, ha taníthatnék)


Én most végeztem el egy közbeszerzési referens OKJ-t. Nem mondom, hogy élveztem, de ha több idő lett volna rá és nem kényszer lett volna, még jó is lenne.


A jogi referens az jó, hasznos, s hátha hamarabb találsz vele munkát. Bár szerintem az igazgatásszervezővel is jó esélyekkel indulsz önkormányzatoknál, hivataloknál.


Sok sikert és ne add fel, mert az embernek sosem szabad feladnia azt, amit lelke mélyén szeretne.

2010. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nyelvvizsga.. én is ezen gondolkodom(bár még csak 14 éves vagyok), az alapfokúm már megvan (8. végén simán letettem), most pedig középfokúra készülök különtanárnál (9. osztályos vagyok, és a sulimban 8 év angol után sajnos kötelező a német..) angolból. Ajánlom az olyan különtanárokat, akik hirdetik a nyelvvizsgafelkészítést, és beszéldd meg vele, hogy nyelvvizsgázni szeretnél, és ehhez kellene a segítsége. Nem írtad, milyen nyelvvizsgával próbálkozol. Az alapfokúra szerintem akár magad is fel tudsz készülni, a többihez kell már a segítség. Angolul egyébként a legegyszerűbb úgy tanulni, hogyha például a filmeket nem magyar szinkronnal töltöd le, hanem angolul, és szerzel rá esetleg angol (vagy ha nagyon érdekel a film, magyar) feliratot. Vagy amikor sétálsz az utcán, és látsz valamit (egy épületet, egy táblát, bármit), akkor gondolatban leírod, hogy mi az, milyen színű, mekkora, hol van (stb...), persze angolul. Ezzel főleg azt tudod felmérni, hogy mi az, ami a szókincsedből hiányzik.

Egyébként létezik olyan lehetőség is, hogy külföldi levelező (emailező, msnező) társat keresel magadnak, és vele beszélgetsz, ez is sokat tud javítani a tudásodon. Vagy akár angol nyelvű számítógépes játékokkal való játék során is rengeteget fejlődhetsz.

Igyekezz olyan elfoglaltságokat keresni, amik rákényszerítenek az angol használatára. Remélem segítettem! :)

14/L

2010. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!