Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A ti munkahelyeteken is...

A ti munkahelyeteken is inkább külsősökre szórják el a pénzt, mintsem a dolgozóknak adnának jobb fizetést?

Figyelt kérdés

Nálunk pl. a fizikai dolgozók közül többen minimálbér körül keresnek.

Én gazdasági területen mindennel együtt nettó 200-at se kapok.

És a cég inkább olyanokra költ, hogy felvesznek a meglévő jogászaink mellé még 1-2 külsős jogászt fejenként havi 1 millióért.

Megbíznak egy külsős céget, hogy kezelje a Facebook oldalt!! kb. 700-800 ezerért, és ez csak az alapdíjuk, ami kb. heti 1 posztot takar, ha ezen kívül bármi mást csinálnak, akkor az 50-200 ezer/poszt.

Ilyen-olyan tanácsadót tartanak, kb. havi 20 órában félmilláért.

Drága éttermekbe viszik a külföldi vendégeket.

És még sorolhatnám.

Eközben pedig folyamatosan azon siránkoznak, hogy nekünk nem tudnak több fizetést adni, mert így is veszteséges a cég.

Másoknál ilyen gerinctelen, szarrágó a vezetőség?


2016. nov. 12. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk is megy felső szinten a politika, fájdalmas a szakszerűtlenség. De legalább fizetnek rendesen.
2016. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Sosem értem, hogy akik szerint a bérük nincs összhangban a munkaerőpiaci értékükkel, miért nem dobbantanak olyan helyre, ahol megbecsülik őket.
2016. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

A kérdés alapján multinál dolgozol, az pedig ilyen. A pénzügyi beszámoló termelékenységi mutatóinak nagy részében a cég saját munkavállalóira vetítenek, pl. eredmény per munkavállalók száma. Ezen az értéken egy X-ért dolgozó saját munkatárs többet ront, mint egy 3x-ért dolgozó kontraktor. Előbbi dolgozónak számít, utóbbi az irodaszer költséggel van egy kalapban. A 3x eredmény szempontjából pedig még mindig 0.

Tehát drága külsősök alkalmazásával hatékonyabbnak tűnik a cég és jobban mennek majd a részvényei.


Szerintem is elég ostoba így a rendszer...

2016. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megbecsülni megbecsülnek, csak ez a fizetésekben nem látszik meg.

Szeretek itt dolgozni, ezért nem lépek le, de az ilyen dolgok persze bosszantóak.

Persze van igazság abban, amit a 4. válaszoló írt, azonban ha már évek óta veszteségesek vagyunk, minden évben mínusz több milliárdos a mérleg szerinti eredményünk/adózott eredményünk, és osztalék sincs fizetve a tulajoknak, a külföldi tulaj pedig méltatlankodik, akkor elég érdekes az ilyen jellegű pénzszórások megléte.

2016. nov. 12. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:

A tulaj dolga lenne, hogy ha nem elégedett a vezetőséggel akkor lecserélje őket. Egyébként lehet, hogy a vezetőség saját cégeikbe játssza ki a pénzt, első körben erre tippelnék.


Amit viszont te tehetsz: Felmondasz és keresel egy másik céget. A nettó 200 ezer diploma nélkül reális, de közgazdász diplomával már nem (Onnan tudom, hogy diákként, gyakornokként volt már, hogy 210-et is megkerestem ugyanezen a területen egy normális cégnél)

2016. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez többnyire azért van: ha én téged alkalmazlak x összegért az nekem kiadás,vagy is költség amibe kerülsz.De ha külsőst bízok meg az ad 1 szolgáltatást a pénzemért,kiadásként letudok írni.Vagy is a bevételem és a kiadásom különbsége másként alakul
2016. nov. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én alapban 1 külsős cégnél dolgozom,és többet keresek mint az alkalmazó céd alkalmazottai,és a munkám is sokkal kényelmesebb.
2016. nov. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6.: van diplomám és nyelvtudás is. Vidéken élek, így itteni viszonylatban nem olyan rossz. Bp-en régebben nem volt szerencsém, most jelenleg költözni nagyobb városba nem tudok, így egyelőre ez van.


7.: "kiadásként letudok írni.Vagy is a bevételem és a kiadásom különbsége másként alakul"

Ilyen szempontból ez teljesen mindegy.

A személyi jellegű kiadások és más költségek is csökkentik az eredményt. Attól, hogy egy dolgozónak adnak mondjuk bruttó 300 eFt-ot, egy külsősnek meg bruttó 1200 eFt-ot, nem lesz más a "bevétel és kiadás különbsége". A dolgozónak kifizetett 300 is csökkenti az eredményt, és a külsősnek/vállalkozásnak kifizetett 1200-áfa (ha van áfa és levonható) is.

2016. nov. 13. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!