Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emiatt biztosan jobb a fizikai...

Emiatt biztosan jobb a fizikai munka, nem?

Figyelt kérdés

Én szellemi munkát végzek, néhány barátom pedig fizikait, és szoktak időnként panaszkodni, hogy miért jár több fizu a szellemi munkára.


Én meg elmondtam nekik, hogy többek között azért, mert a fizikai munka, fizikailag is karban tart. Meglehetősen sok izmot felszedtek már a raktáros munkájuk során, nekem meg a 8 órás munkaidőm után a saját pénzemből kell elmennem edzőterembe, este, hogy izmot szedhessek fel.


Szóval szerintem annyira ne panaszkodjanak, mert legalább tök jó testük lesz a kemény fizikai munkától. Erre elküldtek a francba, hogy hülye vagyok.

Most nincs igazam?


2016. okt. 29. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ostoba vagy és paraszt is. Marha jó lehet napi 8-10 órában kemény fizikai munkát végezni, menj el te is csinálni, majd megtudod. A másik meg, ami egyszerű fizikai munka, nem szakmunka, pl. villanyszerelés, víz-gáz szerelés, ahhoz nem kell túl nagy szakképzettség, pl. a gyári betanított munkát egy majom is megcsinálja legtöbbször. Nyilván nem fogják agyonkeresni magukat ott.
2016. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Igazuk van, hülye vagy.

Menj el akkor te is inkább napi 8+ órás kemény fizikai melóra, így legalább megspórolod a terembérletet!

2016. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nincs igazad.


Főleg, hogy az izomnövekedést nem a napi 8 óra egyenletes izommunka stimulálja, hanem a napi 1-2 óra nagyon intenzív izommunka megtámogatva megfelelő mennyiségű kajával és pihenéssel.

2016. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

pontosan, 3as jól írja.


Nem lesz jó tested, max az állóképességedet fejleszti a 8 órás fizikai munka.


Nem azért adnak többet a szellemi munkára, mert fizetik a kondibérletet...

2016. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Ebben lehet valami, a mi kedvenc asztalosunk is így néz ki: [link]
2016. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Ostobasàgot beszélsz.

Akkor menj el.fizikai melora,elni nem lesz idô,pénzed se lesz.

Sok sikert hozzá.

2016. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ennyi ésszel valaki szellemi munkát végezzen...
2016. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Nézz be egy gyárba, a többség nem Terminátor külsejű, hanem elhízott vagy éppen vézna és görnyedt, hiába pakolnak sokat.


Ahogyan írták, látványos izomzatot rövid, intenzív erőkifejtéssel lehet építeni + megfelelő táplálkozással és pihenéssel.


Aki nagyon gyenge, az valamennyit izmosodni fog a pakolászástól is, de nem a végtelenségig. Nem beszélve az esetleges egyoldalú terhelés miatt előbb-utóbb kialakuló fizikai leépülésről, mozgásszervi betegségekről, stb.

2016. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nincs igazad. Napi 8 órában kemény fizikai munkát végezni nem egy egészséges dolog. Valóban nem is ideális izomépítésre és valszeg nem is ad arányos testet. Ahogy már írták előttem 1-2 óra intenzívebb edzés hatásosabb. Napi 8 órában szarrá mennek az ízületeid.


Mondjuk ülő munkánál meg a gerinced megy gajra.

Egészség szempontjából a kettő kombinálása lenne a legjobb.


Szellemi munkára meg azért jár nagyobb fizetés, mert általában a felelősség is nagyobb és/vagy többet is kell hozzá tanulni.

2016. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik sem egészséges hosszú távon. Sem az irodában tespedés, sem a kemény fizikai munka.
2016. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!