Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lépjek? Bárcsak jobb...

Mit lépjek? Bárcsak jobb lehetnék.

Figyelt kérdés

Igazábol jelenleg ott vagyok,ahol januárban, sokat gondolkodtam,hogy külföldi munkát vállalok,idővel szeretnék valami vállalkozást!

22 éves vagyok,lelkileg nem vagyok teljes így már a külfóldi munka gondolatától is úgy érzem,eltudnám bőgni magam.


Nem tudom,hogy melyik érimeg jobban, itthon egyetemen tanulni aztán találni valamit vagy külföldi munka?

Egyedül nem akarok külföldre menni, talán pár év múlva ezt másképp fogom látni?

Vendéglátás terén a Budapesti luxusszállodák mennyit fizetnek vagy elit szórakozó helyek?

Igazából hr-n vagy más " felsőbbrendű" állást töltenék be. Pl egy szállodai ajtónyitó mennyit kap?


Megéri inkább az egyetemmel gürcölni és ugy lenni valaki vagy egyszerű munkával jól keresni és valaki lenni?


2016. nov. 1. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy a gondolatától el tudnád bőgni magad? Ez meg miféle életfelfogás? Nem jobb lenne kicsit belemenni, hogy mégis mi riaszt benne? Feltárni a probléma forrását és talán, megoldani?


Kétféle módon tudsz állást találni. Vagy ismerősöd beajánl/benyom valahova, ami jó eséllyel olyan hely ahova bárkit felvehetnének, tehát bármikor ki is rúghatnak, mert lesz pótember.


Vagy pedig olyan tudásra teszel szert amire szükség van. Lásd: hiányszakmák.


És azt sem árt tudni hogy haszontalan diplomából is rengeteg van.

2016. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Lásd: hiányszakmák"


ezekkel kb kitörölheti.

2016. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"idővel szeretnék valami vállalkozást!

22 éves vagyok,lelkileg nem vagyok teljes így már a külfóldi munka gondolatától is úgy érzem,eltudnám bőgni magam. "


Ha lelkileg nem vagy teljes és ilyen érzékeny vagy, akkor a vállalkozást azonnal felejtsd el, egyenlőre nem Neked való: kőkemény harc a konkurenciával, a hivatalokkal, az adózással, a talpon maradással.


Az mondjuk a kérdésedből is látszik, hogy fogalmad sincs róla, mit szeretnél: Hr vagy ajtónyitó? Az ajtónyitó, azaz londiner-hez nem kell egyetem.

Javaslom, hogy ülj le - akár a szüleiddel - tisztázd le, hogy mi az, amit szeretsz csinálni, hajlandó lennél teljes erőbevetéssel azzal foglalkozni és annak fogj neki.


Amúgy nem írtad, eddig milyen végzettséget szereztél, mihez értesz, mit csináltál eddig?

2016. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindennap egy harc teljesen jó a támadó és védekező képességem.

Ha ilyesmire kerül a sor éppen. Mindenki tudja milyen vagyok ilyen téren.

Érzékenyen érintene az itthontól való távollét, az idegen és magány. Így,hogy mnka után hata jövök ,az más és ennek hiánya törne meg,egyébként talán minden rendben.

Pont,hogy hiányszakmát tanultam,mert hogy az milyen jó lesz többet érva diplománál is. Mindegyik állásajánlat úgy indított,hogy önállóan dolgozni tudó 3-5 év munkatapasztalattal rendelkezőt felveszünk.. Hol van egy friss szakmásnak tapasztalata?! Így azóta is más területen dolgozok..

2016. nov. 1. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok hegyi beszédet tartani, de jellemformáló idő előtt állsz, hasonlón én is átmentem. Csak rajtad múlik, hogy megtör-e és elbuksz, vagy tanulsz belőle és erősen, életrevalóan kerülsz ki belőle.
2016. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Pont,hogy hiányszakmát tanultam,"


Nem értem, ha szakmát tanultál, akkor kellett, hogy szakmai gyakorlaton legyél valahol. Oda nem tudnál menni?

Pl. a gyerekem szakközépbe jár - eddig 3 helyen volt szakmai gyakorlaton, abból mindháromnál azt mondták, hogy akár diákmunkásként, akár rendes dolgozóként visszavárják :-)

2016. nov. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mindegyik állásajánlat úgy indított,hogy önállóan dolgozni tudó 3-5 év munkatapasztalattal rendelkezőt felveszünk.."


Azt csak odaírják az állásajánlatba, de ha valóban HIÁNYszakma akkor felvesznek tapasztalat nélkül is.

2016. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!