Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire versenyképes...

Tényleg ennyire versenyképes a geoinformatikus végzettség a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Nálunk az egyetemen Földrajz BSc keretében, illetve Geográfus MSc-n van ilyen szakirány (Geoinformatika). Akik erre járnak, nagyon istenítik, hogy ez a legjobb az összes földrajzzal kapcsolatos szakirány közül (jó, ez tényleg igaz), valamint azt mondják, hogy el tudnak majd vele helyezkedni a szakmában könnyen és gyorsan, jó fizetésért. Ez mennyire reális?
2016. okt. 27. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Személyes tapasztalat: ismerős elvégezte ezt és hozzá msc-t, most angliában mosogat. Ennyire versenyképes...
2016. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az az ismerős nem valami életképes.


Egy közmű-cégnél dolgozom irodában. 4 geodétával dolgozunk, pályáztatáson nyertek.

Havi szinten milliókat fizetünk ki nekik. Fejenként.

Persze dolgoznak is érte.

Az autójuk olyan, ami terepre való. A gépeik sem pár ezerbe kerültek. De egyrészt az egyszeri kiadás, másrészt meg munkaeszköz, tehát költségként elszámolható.

Kimennek terepre, és elvégzik a kiadott munkát. MINDIG van mit csinálniuk, sőt a megrendelésekhez képest több hónapos csúszásban vannak, annyi a munka.

A bemért állományokat csak digitálisan fogadjuk el, itt jön a képbe az infós tudás. Mindig van valami új a Nap alatt.

Hidd el, egyik sem egy szakadt Suzukival jár. Mindnek van valahol nyaralója, amelyiknek nincs, az évente többször repül a tengerpartra.

Mindez az ország teljes területén jellemző, mert rengeteg dolog épül, bontódik, és ez évek óta így megy.

Hiába volt a válság, én 8 éve vagyok a cégnél, és azt tapasztalom, hogy egyre több a kiadott munka.

Építés, bontás egyértelmű, hogy sok meló. És ugyanígy mindenféle rekonstrukció. Az elmúlt évek politikai döntései, pl. a közműadó, nagyon sok munkát adtak ezeknek az embereknek. Egyik sem százezres nagyságrendért vállalta a munkát. Ezek tízmilliókat, százmilliókat szakítottak. És nem kellett hozzá egy politikus rokonának lenni. Ráaádsul ez a munka íróasztal melletti munka volt, még csak terepre sem kellett menni hozzá.

Az egész országban az összes gáz-, villany-, víz-, telekommunikáció-, kábeltévé-, stb. szolgáltató rengeteg munkát ad ezeknek az embereknek.

És nem mondanám, hogy ez egy olyan szakma lenne, mint a bolti eladó, hogy akár már holnap találsz egyet, aki érti a dolgát.


Ha érdekel, és tényleg akarod is csinálni, akkor kétlem, hogy Angliában kötsz ki mosogatóként.

2016. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Első vagyok.


Kicsit megingattál az emlékezetem pontosságában kettes. De nem. Ez a gyerek geoinformatikus, csak az alapszakos diplomamunkájának a képét látom FB-n pár évről, de tuti van msc-je. És hidd el, nem egy nyomorék srácról van szó, ez az a tipikusan geek, preciz pontos srác. Nem értem, lehet csak protekcióval lehet bekerülni mellé kihalásos úton megy a dolog, nem tudom, de az tény, hogy kint mosogat....

2016. okt. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!