Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásajánlatoknál miért nem...

Állásajánlatoknál miért nem írják ki a cégek, hogy az adott beosztásban kb. mennyit akarnak fizetni?

Figyelt kérdés
Miért csak "versenyképes fizetésként" hivatkoznak az összegre? Mi ebből az előnyük mi lenne a hátrányuk konkrét összeg esetén?

2016. márc. 16. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hátrányuk az lenne, hogy annyit fizetnének, amennyi kiírnak.

Az előnyük pedig az, hogy ha a jelölt mondja meg a saját árát, akkor mindenki boldog lesz, mert a jelölt annyit kap, amennyit kér, a cég meg nem fizet annyit, mint amennyit rászánt.

2016. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
52%
Mert nem korrektek. Ennyi a történet.
2016. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Van egy költségkeret 1-1 pozícióra, és ha találnak olyan megfelelő jelöltet, aki ennek nem a felső határát kéri, akkor örülnek, hogy kevesebb bért kell fizetni.
2016. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy üzlet, tárgyalás kérdése a bér. Nagyjából mindenki tudja, mennyit akar kapni, és mennyit akar adni, megegyeznek. Egy juttatási csomag nem csak a bérből áll, sok eleme lehet, ezekről tárgyalhatnak. Van, ahol több körben egyezkednek csak a bérről. Az sem lenne jó üzletpolitika a cég részéről, ha meghirdet egy állást valamilyen pozícióra, amiben már dolgoznak magasabb bérrel, mint az ott dolgozók egy része, mert akkor az ott dolgozók demotiváltakká válnak. Az sem lenne jó, ha alacsonyabbal hirdetné, mert nem kapna megfelelő munkaerőt. Kb. mindenki tudja amúgy, aki adott szakmában, ágazatban dolgozik, hogy hol miért mit lehet kérni.
2016. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Sok esetben az is van a háttérben, amikor a munkára jelentkező bérigényét megkérdezik, hogy kíváncsiak arra, mennyire tájékozott a munkaerőpiaci feltételeket és jellemzőket tekintve, tehát tudja-e, nagyjából mennyit ér az adott munkakörben való munkavégzés, mennyire reálisak az elvárásai stb.
2016. márc. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Őszintén mekkora kamu duma már ez a bértárgyalás! Én diplomás állásokra jelentkeztem eddig, és soha életemben nem vettem részt bértárgyaláson! Megkérdezték, hogy mennyit akarok, aztán jobb esetben megmondták, hogy ez reális-e, de a legtöbb esetben faarccal felírták, és aztán soha nem lehet megtudni, hogy azért nem vettek fel, mert sokat kértem, vagy más bajuk volt.

Amúgy azért csinálják, hogy azt vehessék fel, aki a legkevesebbet kéri. Nyilván legyen azért meg a megfelelő tudása, de két nagyjából egyforma jelölt között nyilván az a befutó, aki kevesebbet kéri.

A munkaerőpiaci tájékozottságról meg annyit, hogy én pénzügyes vagyok, és egy állami cég ad vagy nettó 100.000-et, kis magyar vállalkozó talán még annyit sem, multinál az alsó határ bruttó 250.000, de akár 450.000 is lehet egy olyan pozícióban, amit én szoktam pályázni, szóval ha nincs konkrét információ, azért nem olyan egyszerű belőni.

A jelenlegi munkahelyemen a kollégák olyan 200.000 bruttótól felfelé keresnek, nagyon nagy a szórás, van aki 380.000-at is, attól függően, hogy mennyire mert nagyot mondani, illetve mennyire volt megszorulva a cég, amikor keresett embert.

Egyébként szerintem is jobb lenne, hogyha odaírnák, mert a HR-t is sok felesleges munkától kímélnék meg, ha olyan emberek jelentkeznének, akiknek egyezik a bérigénye a cég ajánlatával. De nem az a cél, hanem az, hogy minél olcsóbb legyen a munkavállaló.

2016. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!