Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely váltás miatt rosszul...

Munkahely váltás miatt rosszul kéne éreznem magam?

Figyelt kérdés

6.5 hónapja vagyok egy cégnél, életem első munkahelye (diákmunkákat leszámítva). a fizetés nem kiemelkedő, illetve versenyképes (nettó 98 ezer), de otthon élve nekem elég - haza adom, amennyit kell, a többit magamra költöm. viszont jött egy lehetőség számunkra (párom és én), hogy március körül mehetünk Angliába. én ugyan takarítanék, de átszámítva ~250 ezer Ft körül kapnék. A párom vendéglátásban dolgozna ennél is többért, illetve a jattok.

szóval kihagyhatatlan, mondhatni.

a munkahelyemen még nem szóltam erről, hiszen egyenlőre messze is van, illetve elég sok dolgot kell elintéznünk még, és elkiabálni nem akarom.

viszont a főnökömtől többször is hallottam, hogy volt olyan, aki 1 év után eljött a cégtől, és a főnök "átverve" érezte magát, meg hogy tehetik ezt vele, csomó pénzt kidobott az ablakon, illetve volt, akire vulgáris jelzőket is mondott a felmondás miatt.

és hát persze nem mondok le Angliáról emiatt, csak magamban kicsit zavar, hogy rosszul kéne éreznem magam amiatt, ha eljövök egy munkahelyről? ezzel én átverem, megbántom a főnököt, mert nem nála fogok hosszútávon dolgozni?


2016. okt. 16. 19:48
 1/6 anonim válasza:
Elsősorban ha egyszerű munkáról van szó, nem kell ilyesmi miatt aggódni, hogy mit gondol a főnök, ha otthagyod a nem versenyképes munkahelyet, amit adott számodra. Másodsorban te tudod mennyire tartozol hálával. (mellesleg nem a főnöknek kéne hálásnak lennie, hogy van, aki munkát vállalt nála ennyiért?) Te egy ambiciózus ember vagy, ne hagyd, hogy az ehhez hasonló csekélyes dolgok elzárják előled a jövőd! Bátornak kell lenned, ha életképes fizura vágysz, megbecsülésre, amit Magyarországon nem nagyon kapni..
2016. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a cégek rosszul érzik magukat, amikor kirúgnak valakit? Vagy egy csoportos leépítés alkalmával?

Látszik, hogy fiatal vagy... lehet mondanak majd mindenfélét, hogy lelkiismeret furdalásod legyen, de le kell sz...i. Azért nem lépnél az életedben egyről a kettőre, hogy a főnököd kicsiny lelkét ne sértsd meg? Na ne nevettess már, mindenki a saját érdekeit nézi.

2016. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

azért az a 250k nettó igen karcsú. én ennyit keresek itthon, itt jó pénz, de angliában nem annyi az élet mint pesten.


amugy meg eleg lesz 15 nappal az indulas elott felmondanod rendes felmondassal.

2016. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem kezdésnek pedig nagyon jó ott kint a 250000 nettó takarítói munkáért.. Lényeg a nyelven van, ha jobban megy, kereshetsz jobb munkákat is.
2016. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, mit mond a főnök? Őt minősíti. Szar fizetés mellett még nehogy te érezd rosszul magad.

Az meg pláne nagy szar duma, hogy "mennyi pénzt kidobott". Azért a szar apróért ő egy ember munkáját kapta cserébe...

2016. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jujj. Te nem egy rabszolga van, hanem munkaviszonyban állsz egy céggel, ami közös megegyezèssel kötetett, és határozatlan idő esetén bármelyik fél részéről bármikor megszüntethető. Nem vagy odaláncolva senkihez, ès hidd el, ha nem felelnél meg, a főnöködnek nem lenne lelkiismeret-furdalása az érzéseid miatt, gond nélkül kirúgna téged. Az meg egy vicc, hogy csomó pénzt kidobott az ablakon, nyugodj bele, hogy egy cég sem fizet többet egy forinttal sem, mint amennyiért neki alsó hangon megéri. Angliába egyébként nagyon kevés lesz ez a pénz, ezért javaslom, hogy tájékozódjatok mielőtt meghoznátok a döntést. Mindenesetre ez a cég röhejes, nem veszítesz, ha otthagyod.
2016. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!