Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Éreztétek már úgy hogy meguntá...

Playgirl kérdése:

Éreztétek már úgy hogy meguntátok a munkátokat és váltani szeretnétek?

Figyelt kérdés
Ez az első munkahelyem, négy éve vagyok itt. Semmi problémám nincs de kíváncsi vagyok hogy milyen lehet máshol is dolgozni! ez normális? vagy csak fellángolás lehet és nem kéne váltanom hanem örülni hogy van stabil munkám?

2016. jan. 13. 22:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mivel foglalkozol?
2016. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
eladó vagyok egy cipőboltban
2016. jan. 13. 23:01
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Al Bundy...?
2016. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Semmi problémám nincs"

Nos, én akkor azt tanácsolom, hogy örülj annak, hogy van munkád, megkapod a fizetésedet (sok helyen ez is probléma) be vagy jelentve és nagyobb konfliktusod nincs.

Nagyon rossz a munkaerő piaci helyzet, sok dolgozót agyonhajszolnak, túlórát nem fizetik, stb.


Igen, én is szoktam úgy érezni, hogy elegem van a munkámból - ilyenkor próbálj meg valami olyant csinálni a szabadidődben, ami érdekel és kikapcsol. TÖLTŐDJ! :-)

Pl. ha szeretsz úszni 8és tudsz) akkor menj el úszni vagy sétálni, kirándulni, korcsolyázni, bármit, amit szeretsz és kikapcsol - de lehetőleg ne a tévé és a számítógép előtt ülj, mert az nem lesz megoldás...

2016. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem értek egyet a 4-es hozzászólóval. Addig haladj előre amíg van lehetőséged, próbálj meg a ranglétrán előrébb jutni, üzletvezető, területi képviselő stb. Máshol is találhatsz stabil jó munkahelyet, ráadásul ha érzed hogy több van benned meg hasonló akkor nem szabad megelégedni a középszerűvel vagy a rosszal.


Én 26 éves vagyok, a szakterületemen ez a 3. munkahelyem 4 év alatt és mindegyik munkahely többet adott mind anyagilag mindig munkakörileg, mind tapasztalatilag az előzőnél. Nem mondom, hogy nem lehet rosszul dönteni és esetleg egy rosszabba menni, de akkor onnan is el kell jönni amilyen gyorsan csak lehet. Egy barátnőm példája, ő 31 éves: nagyon sokáig dolgozott egy olasz cég számlázási osztályán, jó pénz volt, stabil munkahely stb, de érezte hogy már unja, mint ahogyan te is, aztán elment egy jobbnak tűnő helyre, a pénz kiemelkedő volt, de a munka túl sok, túl volt terhelve, így eljött, majd felvették a Dannonhoz backofficera, majd pár hete front officeba került, mert a front office vezetője kérte őt, hogy menjen át hozzájuk mert nagyon szeretnének vele dolgozni és imádja. Jó a csapat, jó a pénz és halad előre.

2016. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értek egyet a 4-es hozzászólóval. Addig haladj előre amíg van lehetőséged, próbálj meg a ranglétrán előrébb jutni, üzletvezető, területi képviselő"


Én meg nem értek egyet az 5-ös hozzászólóval (4-es vagyok) :-)

Azt ugyanis nem mondtam egy szóval sem, hogy ne haladjon előre, ne tanuljon, sőt: azt mondtam, hogy a szabadidejében csinálja azt, amit szeret.

Nos, a kérdező leírta, hogy eladó, azért ahhoz, hoghy üzletvezető legyen, először még el kéne végezni egy tanfolyamot nem kevés pénzért (vagy ha talál ingyenes OKJ-st, akkor úgy)


S mint írtad, barátnőd is először egy jobbnak tűnő, de végül azért mégsem olyan jó helyre ment - ettől akartam megóvni a kérdezőt.


Végül ne felejtsük el, hogy egy jó szakmával könnyebben "ugrál" az ember, de a kérdező lehet, hogy sima érettségivel rendelkezik, de ha eladó a szakmája, akkor is nehéz kifogni egy tuti jó állást.

Van nem egy eladó ismerősöm - az egyik pl. 1 év után tudta meg, hogy nem 8 órára van bejelentve, hanem csak 2 órára - ki is lépett abban a pillanatban.

2016. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

"Van nem egy eladó ismerősöm - az egyik pl. 1 év után tudta meg, hogy nem 8 órára van bejelentve, hanem csak 2 órára - ki is lépett abban a pillanatban."


- ez mit befolyásol..?

Mert nyugdíja a fiatalabb korosztálynak már úgyse lesz a jelen állás szerint, akkor meg végülis mindegy.

A másik meg, hogy nyilván aláírt valami szerződést, amiben meg kell határozni a munkaidőt is.

Na, azzal el kell menni a NAV-hoz, le kell rakni az asztalukra, hogy nem értem a dolgot, kérem, vizsgálják ki.

Aztán majd ők megbüntetik a céget, meg kötelezik utólagos kényszerbejelentésre. És akkor a probléma is megoldódik, egyúttal lehetett volna megmaradni az állásban.

2016. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem egészen... Nem akartam részletesen leírni, mert nem ez a fő kérdés, de akkor leírom: az illető eladó úgy tudta meg, hogy nem 8, hanem 2 órára van bejelentve, hogy kaptak egy NAV-os ellenőrzést - ennek kapcsán derült ki a 2 órás bejelentett viszony. És nem, nem tudott volna ott maradni, egyedüli eladó volt, azonnal felmondott de ezzel szinte egyidejűleg a főnöke másnap, a NAV ellenőrzés után be is zárt, majd pár nap múlva a villanyt is kikapcsolták, mert már azt sem fizette.
2016. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Ja, és még valami:


"Van nem egy eladó ismerősöm - az egyik pl. 1 év után tudta meg, hogy nem 8 órára van bejelentve, hanem csak 2 órára - ki is lépett abban a pillanatban."


- ez mit befolyásol..? "


Hát azt befolyásolja, hogy ha ne adja Isten mondjuk megbetegszik, akkor szinte zéró táppénzt fog kapni.

2016. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aham. Értem.
2016. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!