Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek magammal erettsehi...

Mit kezdjek magammal erettsehi utan?

Figyelt kérdés
Iden juniusban erettsegiztem le vendeglato es idegenvezeto szakon ezzel csak erettsegit kaptam. Viszont mar tavasszal sem tudtam pontosan, mit is akarok magammal ezutan kezdeni. Amiatt jelentkeztem szakmara, mert valahova muszaj volt. Vendeglatas szervezon vagyok, de engem egyaltalan nem erdekel ez az egesz. Viszont anya ugy orult ennek, nehez neki mondogatni hogy nem igazan tetszik ez az egesz, 9-10 óram van egy nap, csomo elmelet, es bevallom nekem ehhez nem igazan van mar emergiam, gondolom azert mert nem is erdekel ez a szakma, igazabol nem vonz a vendeglatas. Biztos vannak akik ezt szeretnek csinalni, orulok h mas tudja mit kezdjen magaval, en nem igazan tudom. 2 eves a kepzes de ugy vagyok vele h persze nem nagy ido, de nehez, alig vagyok itthon es nem is erdekel egyaltalan. Erdekelne hogy ti erettsegi utan rogton tudtatok mit akartok, vagy varialtatok, valtottatok e sulit vagy otthon voltatok e egy kis idot. Igazabol fogalmam sincs mit csinaljak
2016. szept. 5. 14:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elirtam a kerdesben, *erettsegi
2016. szept. 5. 14:12
 2/13 anonim ***** válasza:
menj el forgalomszámlálónak
2016. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

A vendéglátás eléggé letargikus állápotba tudja dönteni az embert,mivel se szombatod,se vasárnapod és szinte hajlongani kell minden embert előtt!

Nem csodálom hogy nem tetszik.

2016. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hat biztos vannak olyanok akik ezt szeretik, aldasom rajuk de tenyleg, en erzem magamon hogy nem nekem valo ez az egesz szakma
2016. szept. 5. 14:46
 5/13 A kérdező kommentje:
En sajnalom a legjobban mert ez egy picit gondolom csalodas a csaladomnak, de ugy erzem pazarlom az idot.
2016. szept. 5. 14:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha érzed hogy nincs ott keresni valód, akkor hagyd mert így értelme nincs, és csak pazarlod az idődet.

Első kérdésem. Akarsz e tovább tanulni? Ha igen lehet akkor még talán válthatsz esetleg, de ha nem akkor elkezdenék dolgozni és majd jövőre indulnék olyan iskolába ami teszik (szak) addig is gondolkodhatsz h mit is akarsz kezdeni az élettel.

2016. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom itt helyben milyen lehetosegem lenne dolgozni menni, egy sima erettsegivel, bar vendeglatasos, eddig meg nem volt gyakorlatom.

Gondolkoztam levelezon, vagy nyelvtanulason addig amig ra nem jovok mi is erdekel igazan. De nem tudom, osszevagyok zavarodva.

2016. szept. 5. 15:02
 8/13 anonim válasza:
Örülj neki, hogy te érettségin vagy vendéglátós. Nekem szakács a szakmám, de mióta megvan, a szekrényben pihen. Tanulj, amíg tudsz! Gondolkozz valami egyetemen, például én most érettségi után vagy történelemszakra, vagy pedig a Közszolgálatira megyek, nemzetvédelemre. És persze én is begyűjtök a német mellè még egy angolt illetve franciát is.
2016. szept. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mint ahogy erzekeled te is, a vendeglatosok itt magyaro. nem fognak hu de nagyon jol keresni, a 3 legalacsonyabban fizeto szakma egyike. Egyetem nalam semmikepp, neked sok sikert hozza.
2016. szept. 13. 11:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Nezz akkor korbe milyen OKJ szakmak vannak. Ird ki mi erdekel. Melle keress ra allashirdetesekre, hogy melyikre dob ki sok hirdetest es milyen fizuval -> hianyszakma-e es meg lehet-e belole elni


Erdemes kozben realis celokat kituzni, pl. nem is hiszem el, hogy anno azt gondoltuk ki tudjuk fizetni az orvosit, amikor kb. havi 80.000-bol kellett 3-an megelnunk a lakashitel utan en meg meg fottkajat se tudtam otthon enni, mert ugyebar egesz nap suliban voltam.

A konyvek meg fenymasolva kerultek 120-ba xD


Na szoval azt is kalkulf bele hogy mennzyire draga a kepzes.


Amit meg nem szeretsz azt most felejtsd el, mert dolgozni meg meginkabb nem fogod birni.

2016. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!