Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minden munkában azt írják,...

Minden munkában azt írják, hogy elvárt a jó kommunikációs készsége. De akkor hogy dolgozzon a szerencsétlen szociofóbiás?

Figyelt kérdés
Ez egy ördögi kör. Mit tud dolgozni egyáltalán aki ebben szenved? :/
2016. aug. 14. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, nekünk nehezebb munkát találni, mint a nem szoc. fóbiás embereknek.

Tőlem is mindig megkérdezik az állásinterjún, hogy mi bajom van, mert láthatóan remegek. Azt szoktam mondani, hogy csak az állásinterjú miatt izgulok. A legtöbb esetben együtt érzőek szoktak lenni. Viszont tény, hogy olyan munkára nem fognak majd felvenni, ahol folyton ügyfelekkel kell majd kommunikálnod, vagy előadást kell tartanod, vagy rábeszélned a vevőket valamire, és hasonlók.

Egyszer voltam állásinterjún egy telefonos ügyfélszolgálatos munkára. Gondolhatod, hogy szoc. fóbosként hogy ment! Szinte két szót nem tudtam szólni. Olyan szánakozva néztek rám, hogy legszívesebben elsüllyedtem volna! Természetesen a munkát nem kaptam meg, de annyira nem is bánom, mert nem bírtam volna hosszú távon csinálni.

De vigasztaljon az, hogy ugyan a jó kommunikációs készséget minden álláshirdetésbe beleírják, az nem azt jelenti, hogy ténylegesen mindenhova szükséged lesz tökéletes kommunikációs készségre! Azt is beleírják mindenhova, hogy fizetésképes keresletet adnak meg előrelépési lehetőséget, és ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy örülhetsz, ha megkapod a minimálbért, és előrelépési lehetőséged véletlenül sem lesz a cégnél.

2016. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 MZ.per.X ***** válasza:
49%

Minden munkába beleírják hogy legyen 3-5 év tapasztalatod, nyelvtudásod, jogosítványod, aztán vagy tényleg kell vagy nem.


Ráadásul érthető, hogy egy munkaadó talpraesett, kommunikatív munkaerőt részesít előnyben. Ipari alpinistának sem tériszonyos ember fogok felvenni, vagy szekrényhordásra sem 45 kilós lánykákat.


Amúgy attól hogy szociális fóbiád van, még tudod magad "edzeni", fejleszteni és elérni egy viszonylag normális kommunikációs szintet. Csak sokat kell hozzá gyakorolni és keresni kell a "konfliktus helyzeteket".

2016. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

1) nem minden munka leírásban van ez!

2) konkrétan mit akarsz dolgozni? Keress olyan munkát, amit tudsz csinálni. Nem kell mindennek megfelelni. Ha a hirdetés 2/3át tudod teljesíteni, már jó esélyed van. A legtöbb hirdetés túlzóan megfogalmazott!

2016. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nyilván nem minden munkában van ez... csak gondoltam az értelmes olvasó magától is rájön, hogy túlzok... :D A lényege egyébként sem ez volt, hanem az, hogy a legtöbb álláshirdetésben igenis ez a szempont van első helyen. Ma már alig lehet találni olyan munkát, ahol nem kell végig pofázni a kollégákkal :/ Valakinek nem megy ez olyan egyszerűen sajnos
2016. aug. 14. 12:38
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Egy ilyen munkahely, ha nem a mély vízbe dobnak, tréningnek is jó. Én régebben kb megszólalni sem akartam mások előtt. Mára a legjobb eladóvá váltam egy kereskedelmi cégnél.

Keress olyan munkahelyet, ami nem mély víz, és ahogy minden nap csinálod, lassan le fogod vetkőzni a szocfóbot. Nekem sikerült!

2016. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

jó olvasni a pozitív hozzászólásokat. Sok erőt adnak :)

Azt szabad megkérdezni, hogy mennyire súlyos szociofóbiával küzdöttél?

2016. aug. 14. 13:47
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Van sok olyan munka, ahol nem kell beszélni. Személy szerint dadogok, szóval én is ilyeneket keresek.
2016. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok egy beszédes típus, szeretek csöndben lenni, és szerencsére olyan irodai munkát csinálok, ahol többnyire be van dugva a fülem és zenét hallgatok. Nem lenne muszáj egy szót sem szólnom egész nap, de azért néha bekapcsolódok a beszélgetésbe. Ez egy nagy nyitott iroda amúgy, egy légtérben vagyunk kb 250-en.

Ahhoz, hogy a munkám hibátlanul és a lehető leggyorsabban végezzem, sokszor kéne telfonálni, ráadásul angolul! De én hozzá nem nyúlok a telóhoz, mindent emailben intézek, az aláírásomból is töröltem a tel számomat.

2016. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.

Mennyire volt súlyos? Nagyon. A középiskolában szinte rosszul voltam, mikor kérdeztek az órán. Utána ha megszólítottak az utcán, szintén. Őrlődtem, rettegtem.

De bekerültem egy céghez irodai munkára, és gondosan végeztem a munkámat. A lényeg, hogy ne azzal foglalkozz, mennyire izgulsz, hanem hogy ki tudd pipálni a feladatot. Ha megcsinálod, sikerült. Nekem így jött össze az, hogy néha elkezdtek eladóként is használni, mert gondosan, jól dolgoztam.

Az évek során rutinná vált a kommunikáció másokkal. Eleinte nem mertem felhívni telefonon senkit, de a végére bankot, szolgáltatót, bárkit felhívtam bármilyen problémával.


A lényeg tehát, hogy jól végezd a munkádat, feladat-, vagy sikerorientáltan. Ha sikerülnek a feladatok, jól végzed a dolgodat. És minél több ideig, annál inkább rutint szerzel a kisebb interakciókban is. Lassan el fogod elfelejteni ezt a gyötrelmet, amit szocfóbnak nevezünk. Teljes életet fogsz élni. Sőt, én egy kicsit már kezdtem átmenni extrovertáltba is, annyira belejöttem. :D


Nem az izgulással foglalkozni, hanem a feladat megoldásával. Jobb életed lesz, hajrá! :)

2016. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitatkozni akarod, de nekem ez a "ne az izgulással foglalkozz és akkor megszűnik a szociális fóbiád" hozzáállás épp annyira hangzik hitelesen, mint hogy "ne a rákkal foglalkozz és akkor nem leszel rákos." Könnyű azt mondani, hogy ne foglalkozz az izgulással, de az ember nem tudja kikapcsolni a fizikai érzékelését! És amikor ki kell állnod előadást tartani, és hirtelen a pulzusszámod az egekben van, szorít a mellkasod, nehezen lélegzel, durván elkezdesz izzadni és remegni, hirtelen elkezd görcsölni a gyomrod és szédülsz, akkor csak arra tudsz odafigyelni, hogy úristen csak el ne ájuljak vagy ki ne dobjam a taccsot, de legalábbis ne a kettőt egyszerre, mert az borzasztóan ciki lenne itt egy teremnyi ember előtt! Márpedig akinek súlyos szociális fóbiája van az nem tudja visszatartani a szorongással járó fizikai velejárókat! És elég nehéz úgy sikeres előadást tartani, hogy közben az egyik kezeddel görcsösen kapaszkodsz az előadópultba, hogy legalább az támogasson és össze ne ess! A hangod remeg, az arcod vörös az elpirulástól, az emberek szemébe nem mersz belenézni, ezért vagy fel sem nézel a jegyzeteidből vagy a szemben lévő üres falat vagy a sarokban lévő cserepes fikuszt bámulod elszántan. Számtalan előadást kellett már nekem is tartanom életemben, és egyik sem volt könnyebb, mint a másik, hiába állították a nagy okosok, hogy "majd hozzászoksz". Sem az második nem volt könnyebb, mint az első, sem a tizedik, sem a századik... Hiába voltam tökéletesen tisztában az előadásom anyagával, hiába voltam felkészülve minden kérdésre, hiába állítottam össze profi szintű, hibátlan prezentációkat, a végén mindig azt kaptam meg, hogy "ez nagyon jól összeszedett előadás volt, csak ha lehet, legközelebb nem kéne ilyen látványosan izgulni". Úgyhogy én azt nem hiszem el, hogy ebbe terápia és/vagy gyógyszeres segítség nélkül csak úgy bele lehet szokni. Akinek sikerül, annak vagy nagyon gyenge szociális fóbiája volt csak, vagy nem is volt neki soha, csak az egészséges lámpalázat keverte össze azzal.
2016. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!