Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben abbahagyhatom a...

Ilyen esetben abbahagyhatom a munkát?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy hosszútávú diákmunkára ahova fel is vettek. Csak itt elvárás, hogy heti 20 órát dolgozzak egyetem mellett. Még ezelőtt a munka előtt pedig jelentkeztem egy másikra, ami időben jobb, lehet kevesebbet is dolgozni mint heti 20 és szakmailag is jobb lenne. Csakhogy az majd augusztus végén derül ki, hogy oda felvettek e. Ha úgy érzem majd, hogy ez mégse fog menni egyetem mellett vagy ha felvesznek a másikhoz, akkor mondhatom azt, hogy abba szeretném hagyni? Hosszútávra számítanak az emberre de a szerződésben mégis az van, hogy határozatlan időre. Szóval ha úgy alakul és közlöm velük, hogy befejezném, akkor azt megtehetem következmények nélkül? Amit addig dolgoztam kifizetik?

2016. júl. 29. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:

"Hosszútávra számítanak az emberre de a szerződésben mégis az van, hogy határozatlan időre"


Jajj, istenem, azért egy kicsit jobban kellene informálódnod a munka világáról: éppen azért hosszútávú, mert nem határozott időre szóló, pl. 6 hónapos.

Írd be a keresőbe, hogy határozatlan idejű szerződés és olvasd el, ez mit jelent, hogyan lehet felmondani.

Nem tudom, diákoknál másképp van-e, de alap felállásban 30 nap a felmondási idő.

2016. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy diákmunkánál nincsen felmondási idő elvileg.
2016. júl. 29. 16:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szerződésed. Engem diákként úgy alkalmaztak hogy nem volt felmondási időm, de innen senki nem látja hogy neked milyen szerződésed van. Ha szövetkezeten keresztül vagy valószínűleg neked sincs.
2016. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szerződésben semmi nincs a felmondásról.
2016. júl. 29. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Az sincs benne, hogy egyéb kérdésekről a munka törvénykönyve irányadó?


Biztos, hogy ez diákmunka?


ui: egyetemista vagy, tehát valamilyen szinten értelmiségi, de egy határozatlan idejű szerződés kifejezés megakaszt. Ez azért szomorú

2016. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem szomorú, nem kell neki még ezeket tudnia.

NIncs munkatapasztalata, és ha nem tanult még ilyesmit, honnan tudná?

Te 18 évesen, amikor elkezdted az egyetemet (már ha elkezdted egyáltalán), mindent tudtál?


Természetesen mondhatod majd, hogy köszönöd, számodra eddig tartott, mert a sok tárgyad lesz, és nem fér bele 20 óra, vagy hogy a közlekedést nem tudod megoldani, mert messze van az albérleted, és így suli mellett ez már túl fárasztó lenne.

Biztos nem fognak örülni, de a határozatlan idő nem feltétlenül azt jelenti, hogy örökre.

Ha a munkáltatóknak van bármi problémájuk, pl. csökkenteni kell a bérköltséget, mert nincs elég bevétl, akkor ők is szívfájdalom nélkül szoktak felmondani a határozatlan idejű szerződéses dolgozóknak is.

Ez 2 oldalú, a munkavállalónak is ugyanígy joga van felmondani, ha nem tetszik neki a hely.

Senki sem kényszerít, hogy olyan munkahelyen dolgozz, ahol nem akarsz.

2016. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Senki sem kényszerít, hogy olyan munkahelyen dolgozz, ahol nem akarsz."



arra nem, de ha netán mégis egy sima általános munkaszerződése van, akkor például lehet benne felmondási idő, amit le kell tölteni...

2016. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Ez tény, viszont ezt már fentebb írták neki.


És írta, hogy diákmunka, tehát nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá.

Bevallom, nem vagyok már diák, de nem hinném, hogy rájuk vonatkozik ez, mert egy diákot nem tarthatnak ott, főleg hogy akár 16 évesen is lehetsz diákmunkás, és ha elkezdődik a suli, tanköteles vagy, akkor nem tudsz bemenni a Tescoba 8 órában árufeltölteni, és pont.

Feltételezem, hogy a diákmunka akkor is diákmunka, ha középiskolás vagy, meg ha egyetemista. Eleve a levonások is mások, szóval tuti más szabályok vannak.

2016. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, de diákmunkánál ritkán írnak határozatlan időtartamot
2016. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem hinném.

nem írnak minden alkalomra egy új szerződést, hanem határozatlan időre szólót, és szólnak, ha menni kell.

vannak, akik éveken át ugyanott vannak.

2016. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!