Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen esetben abbahagyhatom...

Ilyen esetben abbahagyhatom az antibiotikum szedését?

Figyelt kérdés
Szerdán este szedtem be az első szemet tüszős mandulagyulladásra, de pénteken egy másik orvos már azt mondta, vszínűleg nem is tüszős mandulagyulladásom van, hanem mononukleózis. Ez viszont csak hétfőn derül ki, ugyanis holnap reggel megyek vérvételre, és du. megyek vissza a saját orvosomhoz. Az antibiotikumról nem szólt semmit a pénteki orvos, és eddig szedtem a napi hármat, de ma este elkezdett vmi nyálkás dolog termelődni (v. leválni) a torkomban, ami nem jön fel, kellemetlen, és attól félek, a tüdőmbe folyik (ok, talán hülyeség). Félek bevenni a 3. antibiotikumot ma este, hiszen egyfelől nagy eséllyel nem is kell, mert gyakorlatilag minden tünet arra utal, hogy mononukleózisom van, másfelől nem tudom, ezt a furcsa, rossz érzést nem az antibiotikum okozza-e. Ugyanakkor a megszakított antibiotikum-kúráról is rosszakat olvastam. Ti mit tennétek?

2016. jún. 12. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szedném az antibiotikumot tovább. Nem értem minek mentél második orvoshoz is? Ha elmész egy harmadikhoz, megint mást fog javasolni..
2016. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor legalább egyet kihagyok, mert nem szeretnék most este semmi "zűrt"... Mert gyanús volt, hogy téved.
2016. jún. 12. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább hívd fell az ügyeletes orvost vagy menj el!
2016. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma mindenképpen menj orvoshoz!

a torkodban leváló hártya és a "mandulagyulladás" eléggé diftéria-gyanús.

2016. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy mononukleózis. Köszönöm az utolsó válasz is, de be vagyok oltva diftéria ellen.
2016. jún. 14. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:

mindenki be van oltva ellene... de az idő előrehaladtával egyre kevésbé véd az oltás. nem véletlenül oltják újra a gyerekeket iskolában is.

az oltás ellene a di-per-te... én ebből 2 éve a "per"-t nyaltam be :/ szóval tudom, miről beszélek.


jobbulást!

2016. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!