Jár e végjekegítés abban az esetben? A munkaltató szóban közölte a felmondást (06.15), aznap táppénzre mentem és a táppénz és betegszabadság alatt lenne meg a 3 év munkaviszonyom a cégnél ez 07. 09 lenne?
Ja, csak azt felejtetted el, hogy azonnali hatályú.
Ha tanúval igazolja, nem jár mar másnaptól a táppénz... mihelyt megszűnik a jogviszony, megszűnik a táppénzre való jogosultság. Beviheted a tp papírod az oep-hez, elutasító határozatot fogsz kapni, hogy nem állsz aktív biztosítással járó jogviszonyban, ezért nem jár az ellátás.
Véleményem szerint egy olyan megállapodást, amelyet írásban kötöttek, csak írásban lehet felmondani.
A felmondás a közlés napjától hatályos, de a közlést csak akkor tudom jogszerűen bizonyítani, ha írásban átadtam, és az átvételt a másik fél igazolta.
A végkielégítés most nem abból a szempontból érdekes, hogy az általad meghatározott időtartam alatt átesik-e a 3 év munkaviszonyba, hanem abból a szempontból, hogy azonnali hatályú felmondás esetén egyébként sem jár.
Azonnali hatályú felmondás jogkövetkezményekkel járó felmondási forma, ha próbaidőn túl élnek vele. Szinte csak szerződésszegés esetén alkalmazható, vagy olyan esetben, ha a munkaviszony fenntartását a fél lehetetlenné teszi. Megszabott határidőn belül lehet élni vele, alaki és formai kötöttségeket ír elő a törvény rá, és minden esetben indoklási kötelezettség van vele kapcsolatban. Az azonnali hatályú felmondással élő fél köteles a másik felet tájékoztatni a jogorvoslati lehetőségeiről, valamint megadni a lehetőséget arra, hogy az indokokkal szemben védekezni tudjon, adott esetben az ellenkezőjét bizonyíthassa. Ha ennek ellenére is fenntartja a felmondását, akkor a dolgozó - annak közlését követő - 30 napon belül fordulhat a Munkaügyi Bírósághoz jogorvoslatért. A határidő túllépése JOGVESZTŐ HATÁLYÚ!
Azonnali hatályú felmondás esetén azzal a nappal megszűnik a jogviszonyod, amikor azt közölték Veled. Tehát nincs utána táppénz, betegszabadság, mivel már nem áll fenn a jogviszonyod...
Tehát mi volt a tényleges szitu, amiért "kirúgtak", és konkrétan hogyan történt meg az eset.
Ha "rendes" felmondással szüntetik meg a munkaviszonyát, a felmondás akkor is meg kell indokolni. Indok a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével, vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet. "Lezárt" ügy a későbbiek során felmondási indok nem lehet, maximum, ha ismétlődik a probléma.
A végkielégítésre jogosultság feltétele, hogy a felmondás közlésének időpontjában a törvényben meghatározott hosszúságú munkaviszonya meglegyen a cégnél.
Itt most az a kérdés, hogy a felmondás munkáltató általi szóbeli közlése közöltnek tekinthető-e? Véleményen szerint a végkielégítés szempontjából mindegy, hiszen keresőképtelenség alatt is közölhető a felmondás, viszont a felmondási idő a keresőképessé válás napjával kezdődik csak el. Mivel a végkielégítés szempontjából a felmondás közlésének napja a mérvadó, ezért nagy valószínűséggel ez most itt nem oszt, nem szoroz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!