Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet levonni az eleve...

Hogy lehet levonni az eleve ki se fizetett pénzt? Levonták a napi alapbéremből a le nem töltött túlórát amit eleve sose fizettek volna ki!

Figyelt kérdés

Gyakran van túlóra amit soha nem fizetnek ki. Fekete túlóra persze mondani se kell. Én meg nem maradtam ott. Letöltöttem a 8 órámat ami papíron szerepel, és hazamentem.

Eredmény: levonták a napi alapbéremből a fekete túlórát amit eleve nem fizettek volna ki és a 8 ledolgozott órára kaptam 6 órát-mert levonták a 2 le nem töltött túlórát!

és megfenyegetettek a műszakvezető által hogy ne ugráljak ez volt az utolsó húzás még egy nem maradás és kirúgnak.

Most…. ? Tipp?


2016. máj. 31. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a megfelelő hatásoghoz, hogy érdemes lenne vizsgálódni a cégnél, majd miután megtörtént, a képükbe kell röhögni. Mellette persze keress másik munkát, mert hülyeség itt maradni.
2016. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

" képükbe kell röhögni"


Azt akkor lehet ha lesz másik állás. Mert addig semmi ok a röhögésre lévén ebből élek. És ha kirúgnak az nagyon nagy baj.

2016. máj. 31. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmész egy másik helyre, amit leírtál szituációt nagyon nagyon ritka. Az egy dolog hogy sokszor nem fizetik ki a túlórát, de hogy még 8 óra munkára 6 órát fizetnek ki..
2016. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Fordulj a megfelelő hatásoghoz,"


Így van, ezt kellene tenni... De van egy olyan érzésem, hogy a kérdező megint ugyanaz, aki mindenféle kitalált vagy valós munkahelyi problémákra megoldást keres (látszólag), s amikor megoldásokat javaslunk, akkor kiderül, hogy úgysem tesz semmit. Illetve talán egyszer kilépett/elbocsátották...

2016. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"amit leírtál szituációt nagyon nagyon ritka. A"


Nem hinném. Rengeteg ember van aki dolgozik annyit amennyit és alapdíjat fizetnek neki a ledolgozott óráltól függetlenül.

Építőiparban pl totál szokásos hogy van egy napidíjad ami fix. Ha 8 óra ha 10 óra ha 14 akár akkor is annyi.

Ez szabályos? Dehogy. De attól még így van mindenütt.


De még ezt is lehet bőven fokozni.

Ha ki se fizetnek és egy fillért se adnak olyan is akad.

Pl. van olyan település ahol a klik-es tanárok 4 napja várnak a pénzükre.

Nekik nem 6 órát fizetnek a 8 ra hanem 0-át.

2016. máj. 31. 12:10
 6/6 A kérdező kommentje:
4 napja = 4 hónap
2016. máj. 31. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!