Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan értendő ha berendelnek...

Hogyan értendő ha berendelnek munkaidőn kívül és közlik egyben: de túlórát nem fizetik? Akkor mi a berendelés alapja? Mert lecsúsztatni se lehet. Akkor miért mennék be? Ingyen?

Figyelt kérdés

Fix idős kötött munkarendes szerződésem van. Megkaptam az ukázt: kollega beteg munkájának egy részét én végzem ezért berendelnek 2 órával korábban. És közlik egyben: de túlórát nem fizetünk.

Most én vagyok a hülye vagy mi? Több dolgozzak mint a fizetett időm csúsztatni nem lehet mert többet kell benn lennem eleve szó sincs arról hogy hamarabb elmenjek és nem is fizetik meg is mondják.


Komolyan nem értem! Vagy értem mégis...

Mi a berendelés alapja ha nem fizetik? Milyen alapon várják el hogy bemenjek? Ingyért?

Ez olyan mintha odamennék a zöldségeshez hogy itt egy kiló alma ára de két kilót kérek érte.

Milyen alapon?


2016. ápr. 5. 13:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nyilván nem szabályos. De ha ugrálsz, valószínűleg csak te jársz rosszul. Ha nagy ritkán előfordul a nem fizetett túlóra, szerintem érdemes szó nélkül bemenni. Ha folyamatos akkor a főnöktől függően érdemes beszélni vele. Ha nem lehet vele beszélni, mert pl onnantól rádszáll, keress másik munkahelyet. Mérlegelned kell, hogy tudsz-e, akarsz-e munkahelyet váltani vagy hagyod, hogy ingyen dolgoztassanak. A fizetéstől is függ, hogy mennyi "ajándék" órát vállalok be a cégnek, ezt is gondold át.
2016. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"hogy tudsz-e, akarsz-e munkahelyet "


Nem az a kérdés tudok-e akarok-e hanem érdemes-e?

Mert előző helyemről is épp az ilyenek miatt jöttem el (tudtam és akartam váltani) és lám ugyanott vagyok. Ugyanolyan tolvaj cég.


Mennyiért vállalnám ezt az egészet? Minimálbérért miként az összes eddigi munkahelyemet is.

2016. ápr. 5. 17:51
 13/16 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, nem mész be korábban. Ki akar ezért rúgni? De főnök én ledolgoztam a szerződésben szereplő napi munkaidőt... Ennyiiiii
2016. ápr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"De főnök én ledolgoztam a szerződésben szereplő napi munkaidőt... Ennyiiiii"



Troll vagy. Szted a főnöklöt érdekli hogy én mit pofázok? Ledolgoztam? És? Kit érdekel? Ha ő azt mondja tűnés akkor ha ledolgoztam akkor is kirúgnak. És ez az ENNYI!!

2016. ápr. 7. 08:29
 15/16 anonim ***** válasza:

Te meg életképtelen vagy.

Kirúg? Munkaügyi bíróság ennyi...

Ott magyarázzon a bírónak.


Ja hogy panaszkodni tudsz, de a főnök láttán behúzod füled farkad.


Tudod mit szoktak mondani: megszoksz, vagy megszöksz.

Ha jobbat úgysem találnál mint írod, valamint nem is akarsz keresni akkor ne panaszkodj!

2016. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Ne foglalkozz vele. 1-2 naponta születik egy ilyen kérdés tőle, minden tanácsot lepattint úgy, hogy a válaszolót lehülyézi. Kár neki bármilyen valódi tanácsot adni.

2016. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!