Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan értendő ha berendelnek...

Hogyan értendő ha berendelnek munkaidőn kívül és közlik egyben: de túlórát nem fizetik? Akkor mi a berendelés alapja? Mert lecsúsztatni se lehet. Akkor miért mennék be? Ingyen?

Figyelt kérdés

Fix idős kötött munkarendes szerződésem van. Megkaptam az ukázt: kollega beteg munkájának egy részét én végzem ezért berendelnek 2 órával korábban. És közlik egyben: de túlórát nem fizetünk.

Most én vagyok a hülye vagy mi? Több dolgozzak mint a fizetett időm csúsztatni nem lehet mert többet kell benn lennem eleve szó sincs arról hogy hamarabb elmenjek és nem is fizetik meg is mondják.


Komolyan nem értem! Vagy értem mégis...

Mi a berendelés alapja ha nem fizetik? Milyen alapon várják el hogy bemenjek? Ingyért?

Ez olyan mintha odamennék a zöldségeshez hogy itt egy kiló alma ára de két kilót kérek érte.

Milyen alapon?


2016. ápr. 5. 13:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mivel új hely azt se tudom mi lesz ha nemet mondok de ahogy előadták (bejössz. pont. nem kérve stb) abból sejtem hogy akkor repültem.
2016. ápr. 5. 13:45
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha visszajön a beteg kolléga, akkor ezt te meg meséld el neki, aztán beszéljétek meg egymás között, hogy TE most ezért 2 órával előbb elmész haza .
2016. ápr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szokásos munkajogi kamu-szagú kérdés. Próbálom a siránkozásból és bölcselkedésből kiszűrni a kérdést, ha már ez egy kérdező oldal.


"Hogyan értendő ha berendelnek munkaidőn kívül és közlik egyben: de túlórát nem fizetik?"

Úgy, hogy ingyen dolgozol.


"Most én vagyok a hülye vagy mi?"

Gondolom ez csak költői kérdés.


"Mi a berendelés alapja ha nem fizetik? Milyen alapon várják el hogy bemenjek? Ingyért?" + "Milyen alapon?"

A munkáltató elrendelhet túlórát, nem kell a kasszával ott állnia, hogy "mikor fizethetlek ki, kedves alkalmazott". A túlórát a hónap végén bérszámfejtik, és a normál fizetéseddel együtt kapod meg. Előre nem hivatkozhatsz arra, hogy nem mész be, mert úgysem lesz kifizetve...


Ha meg ez egy olyan hely, ahol elsunnyogják a túlórákat, akkor úgysem nagyon tudsz változtatni rajta. Szépen bejelented őket a munkaügyi felügyelő szervnél, aztán ők eljárnak. Ha meg ez nem tetszik a munkáltatónak, bosszúból úgyis el fog küldeni, ezt nem lehet kivédeni.

2016. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha visszajön a beteg kolléga, akkor ezt te meg meséld el neki, aztán beszéljétek meg egymás között, hogy TE most ezért 2 órával előbb elmész haza ."


Mondjuk nem tudom, mi köze van ehhez a beteg kollégának. A beteg kolléga nyilván kapott betegszabadságra 70%-os távolléti díjat, vagy fizette a cég a 60%-os táppénzének az 1/3-át. Az, hogy a többi alkalmazottal mit csinál a cég, mennyiben tartozik rá?

2016. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

jaaaj 4_es , miért te tudsz erre akkor valami logikus megoldást ?

Futhatsz fűhöz fához jog orvoslatért, a jó isten se fog segíteni .


Én is voltam már hasonló szituban, éjszakás voltam kolléga busza nem ért be műszakváltásra hétvége miatt . + 2 órával tovább kellett maradnom, na és akkor, nekem kifizették (?) hát nem . Hova fussak jogorvoslatért a buszsofőrhöz, a vezetőséghez (?), egyezkedsz akivel tudsz vagy annyiba hagyod és lépsz tovább .

2016. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Az, hogy a többi alkalmazottal mit csinál a cég, mennyiben tartozik rá?"



Eíz az egyik a másik meg az hogy egy ilyen helyen ahol fingani is csak előzetes engedéllyel lehet ha én önhatalmúlag úgy döntök hogy 2 órával előbb elmegyek ott helyben repülnék.

2016. ápr. 5. 14:48
 7/16 anonim ***** válasza:

"Szokásos munkajogi kamu-szagú kérdés. "


Nekem is rögtön az ugrott be: ezek szerint a kérdező vagy elment az előző munkahelyéről vagy elküldték - mert ott is volt ilyen problémája...

2016. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"A túlórát a hónap végén bérszámfejtik,"



Így van. Ha szabályos a cég

Mert ha nem akkor feketén megy zsebbe a pénz késve több részletben csonkán vagy egyáltalán nem is fizetnek.


Arra meg hogy előre honnan tudom hogy nem fizetnek: onnan, hogy mondták.

2016. ápr. 5. 14:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, menjél már el egy rendes helyre dolgozni... :-)

Nem mondom, hogy nem jellemző a munkahelyekre, de azért nem csak ilyenek vannak.

2016. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, előzp helyeimről (többes zsám) is mind a stiklik átverés miatt jöttem el. De úgy tűnik ez az én keresztem: minden helyem egy átverős pöcegödör. Ez is.

Itt is mikor meglátom hogy jelenléti ív nincs de túlóra az van, már tudom: egy rohadst forintot nem kapok majd. Ha meg erősködök hogy hol a jelenléti ki is rúgnak.


Én még normális helyet még az életben nem láttam pedig voltam egypár helyen. Mind átver nem fizet nem jelent be bejelent 4 órára és 12 óráztat nincs szabi vagy van szabi de csak papíron... stb

Most innen is menjek el? Minek. A köv hely ugyanilyen lenne.

2016. ápr. 5. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!