Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék pénzt keresni...

Nevtelen97 kérdése:

Hogyan tudnék pénzt keresni online?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a reklámkészítés, weblapszerkesztés vagy akár videók készítése. Gyorsan ráérzek szoftverek használatára, és ezt a tudásomat kamatoztatnám. Máshova nem tudok jönni, a lényeg, hogy pénzt szeretnék keresni különböző reklám, weblap vagy videó eladásával cégeknek. Tudnátok-e mondani valami céget, vagy helyet ahol igényelnek ilyen tudást és fizetnének is érte? (Olyan válaszok mint pl: menj vállalj valami fizikai munkát nem is érdekelnek, mivel azok kötöttek és iskola közben macerás végezni)

2016. márc. 31. 19:19
1 2 3 4
 21/35 Berkes-Szabó Tamás ***** válasza:
0%

16:03-asnak: Steve Jobs-ot, a Jalal-fivéreket, Henry Ford-ot, Thomas A. Edisont, a Wright-fivéreket és a többieket nem a szerencse különböztette meg az olyan tizenkettőegytucatoktól, mint te. Hanem a hitük abban, hogy amit el akarnak érni, azt el is fogják érni. És elérték. És bátorítottak mindenkit, hogy gondolkodjanak hasonlóképpen, mert ez az, ami előrevisz. Ahogy szokták mondani, a mestert az különbözteti meg a tanítványtól, hogy a mester többször hibázott, mint ahányszor a tanítvány próbálkozott. Szóval ha csak arra vagy képes, hogy lehúzz minden próbálkozót a saját "Tudod mit, medve, @&# meg a fűnyíródat!" szintedre, akkor inkább légy oly bolcs és ne szólj hozzá.

Igenis lehet otthonról, vagy legalábbis virtuálisan sok pénzt keresni, és ha a kérdező ezt szeretné, akkor a legjobb úton jár, ha kérdez. Aki kérdez, az kap válaszokat. Remélhetőleg az olyan válaszokat, amilyen a tied, figyelmen kívül hagyja és továbbmegy azon az úton, amit kijelölt magának. Ha van elég kitartása hozzá, a többi - tudás, ötlet, stb - simán hozzá fog adódni.

2016. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%

Te pedig olvasd már el, hogy mit kérdezett! Nincs neki világmegváltó ötlete meg célja meg kitartása meg hite egy szent célban, csupán zsebpénzt szeretne a suli mellett kattintgatással egy hamvában holt ötlettel szerezni. Akkora bűn, ha felvilágosítja valaki, hogy ez nem így működik? És még én ne szóljak hozzá?


Az általad felsorolt néhány úriember pedig nem a gyakorikérdéseken kérdezgetett, hanem keményen dolgozott, és évek, évtizedek munkájával jutott oda, ahova. Engem pedig nem ismersz, de elhiheted, hogy nekem is van kitartásom meg céljaim, és el is érem őket, sőt még többet is. Csak éppen én a földön járok, így egy mérnöki diplomát meg fejlesztőmérnöki állást tűztem ki célul és azért küzdöttem, nem pedig várom a sült galambot meg a könnyű pénzt.


Amúgy meséld már el, hogy te mire jutottál eddig a nagy hiteddel? Jól laksz vele legalább? Példálózhatnál akár a saját sikereiddel is, nem kell mindig halott üzletemberek neveit szajkózni.

2016. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

A "reklámkészítés" alatt ötletem sincs, hogy mit értesz. Weblapszerkesztés hogy megy?

- Weblapkészítés: Ismersz WCMS rendszereket? Html5, CSS, JScript, PHP megy? Ismersz keretrendszereket? Ha ezek a neked semmit sem mondanak, akkor az ezzel való pénzkeresést el lehet felejteni. Ha viszont igen, akkor emelem kalapomat, ezzel tényleg lehet már valamit kezdeni, a korábban linkelt Freelancer.com-on.

- Videószerkesztés: az a baj, hogy ehhez már kis túlzással minden második ember ért vérpistike szinten.


És ami a legfontosabb: vannak referencia munkáid? Tudnál mutatni egy weblapot amit te készítettél? Vagy egy videót? Vagy egy "reklámot"?

2016. ápr. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
25%

Itt van egy szinte gyerek, akinek van hobbija, ami èrdekli. Nem a plázában csövezik, tanárokat ver vagy éjszakai életben csövezik.

Mégha nem is ezzel fog foglalkozni, van amibe pozitív energiát tesz bele ennyi idősen.


Mi az első? Felelősségre vonják, lefikázzák ahelyett hogy segítenék, húzzák le. Na ez tipikus magyar hozzáállás...gusztustalan lehúzó, negatív...


Kérdező, ehhez sajnos hozzá kell szoknod. Felnőttkorodban jobban lehúznak majd.

2016. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
58%

" Itt van egy szinte gyerek, akinek van hobbija, ami èrdekli."


Most akkor mondjam azt, hogy "igen, ügyes vagy kisfiam, használod az xy videóvágó programot fél éve, ezzel gazdag leszel"?


Nagyon jó, ha ez a hobbija, de látatlanban (meg a leírása alapján is) baromi messze van attól a szinttől, ami kellene bármilyen ezzel kapcsolatos munkához. Ha mutat valami referenciát (pl. belinkel egy weblapot, hogy ezt én csináltam), akkor ez változhat természetesen.


Ha érdekel mondjuk a weblapfejlesztés és tovább is vinnéd, akkor menj mérnökinformatikára/programtervező informatikára egyetemen és akkor sokkal közelebb kerülsz ahhoz, hogy a hobbidból élj.

2016. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
28%

Inkább rombold le az önbizalmát már most, hogy soha nem.fogja semmire vinni....

Rombold most, hogy soha ne legyen kedve semmibe belekezdeni.

Rombold most, mert neked nincs ötleted, kitartásod vagy kedved semmihez, vagy meg vagy keseredve. Gratulálok hozzá.


Ez marhára baj az emberekkel. Tolja lefele a másikat, az önbecsülését rombolja mert mindenhez ért, muhuhu nem leszel gazdag hihi. És akkor? Van ami érdekli és boldog ha csinálja. Honnan tudod hogy öt év múlva mi lesz? Lehet kitalál valamit. Ennyi idősen nincs is annyi önismerete hogy csettintésre előálljon hat üzleti tervvel stb....


Amúgy a webfejlesztéshez pont nem ezek a szakok kellenek. Tudom, mert részben a szakmám;)

2016. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
51%

"Amúgy a webfejlesztéshez pont nem ezek a szakok kellenek. Tudom, mert részben a szakmám;)"


Ühüm, és akkor melyikek kellenek? :) Faipari mérnök? OKJ-s webfejlesztőt láttam már eleget, kösz, annál bármi jobb :D


Az meg, hogy megmondtam az igazat, hogy ennyi (feltételezett) tapasztalattal nem fog pénzt keresni, miért rossz? Hü..lye vagy te barátom mint a segg, gratulálok.

2016. ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Berkes-Szabó Tamás ***** válasza:
8%

Az egyetlen hibája a kérdést feltevő fiatalnak, hogy rossz helyen kérdezett. Ez a fórum sajnos az évek során sikeresen lezüllött a többi fórum alja színvonalára, ahol - ha már segíteni nem tudnak - legalább jól lehúznak mindenkit, aki mer kérdezni valamit. Sajnos itt is olyan emberek írkálnak válaszokat, mint azok a szülők, akik gyermeküknek minden ötletére azt mondják, hogy "az nem lesz jó, ne is vágj bele fiam", de amikor megkérdezi a gyerek, mit is kellene csinálni, akkor maximum annyit tudnak kinyögni, hogy "menj el dolgozni, fiam!" De hogy hova, mit csinálni, arról halvány lila dunsztjuk nincs. Csak oda ne és azt ne csinálja, amit éppen akar, mert az nem jó. És persze csodálkoznak, hogy a gyerek nem fogadja meg a tanácsukat és nem akarja ugyanazt csinálni, amitől a szülei fáradtan, morcosan és megkeseredetten érnek haza minden este, évek óta...

Egy ismerősöm jut eszembe rólatok, negatív hozzászólók. Minden mondatát azzal kezdi, hogy "az a baj..." és alapvetően olyan, mint a nőgyógyászok, vagy a színikritikusok. Mindig a problémát keresi ott, ahol mások az örömöt. Nos, tavaly nyílott a környéken egy amolyan amerikai stílusú laundry, pénzbedobós közmosoda. Az ismerősöm hosszasan ecsetelte, hogy mi minden miatt fog ez a vállalkozás egy hónap alatt csődbe menni, mert az embereket ez nem érdekli, mindenki otthon mos, az embereknek különben sincs pénze ilyen ostobaságokra, stb. Aztán néhány hete - amikor ő már el is feledkezett az egészről - beállított azzal, hogy volt a laundryban a barátnőjével és kimostak néhány rettentőször jókora ágyneműt, pokrócot, stb és tök jó ez a mosoda, mert ezt otthon nem tudták volna így egyszerre kimosni és megszárítani. Amikor megemlítettük neki, hogy néhány hónapja 4 hetet sem jósolt neki, letagadta az egészet. Nos az ilyenek, mint ez az ismerős, valószínűleg soha nem fognak vállalkozni és nem is jutnak soha előrébb, mint ahol most tartanak. Egy dologhoz értenek: lehúzni másokat is a saját szintjükre. Már azokat, akik hagyják.


Szóval kedves kérdező: ne itt kérdezz, és soha ne hallgass azokra az emberekre, akik be akarnak skatulyázni maguk közé vesztesnek. Olyanoktól tanulj és fogadj el tanácsot, akik ott tartanak, ahova te el szeretnél jutni, ne azoktól, akik veled együtt a startvonalon állnak, vagy nem is indulnak a versenyen. Ne foglalkozz a megkeseredett, rosszindulatú emberekkel, azokkal haladj, akik előrevisznek. Ez a fórum nem fog. Olvass sokat, tanulj meg mindent, ami érdekel, fejleszd magad olyan szintre, amit el akarsz érni, és ha valami nem sikerül, ne feledd: az íjász sem sajnálja a több ezer mellélőtt nyilat, amíg megtanul pontosan lőni. A kudarc a legjobb tanítómester. Csak akkor nem sikerül valami, ha nem próbálkozol elég kitartóan. :)

Hajrá!

2016. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Berkes-Szabó Tamás. Mondd csak, értesz akár csak hobbi szinten a weblapszerkesztéshez vagy a videó vágáshoz/effektezéshez? Tényleg. Őszintén. Nem, mi? Akkor meg pofa sutba, jött több válasz is, linkelték a freelancert én meg elmondtam, hogy mit kéne ehhez tudni, hogy ebben gondolkodjon.


Az ilyen emberektől mint te megáll az eszem. SEMMIT nem tudunk a szakmai színvonaláról. Simán el tudom képzelni, hogy egy 18 éves gyerek lehet olyan szinten, hogy akár pénzt is tudjon ezzel keresni, na de én a leírásból ("Gyorsan ráérzek szoftverek használatára" - wtf?) arra következtetek, hogy maximum hobbi szinten ért hozzá, 2-3 nap alatt bárki el tud mélyedni benne ennyire.


Attól mert te rohadtul lelkes vagy és "hajrá, gyerünk, ez az", attól még nem lesz az a weboldal optimalizálva különböző böngészőkre, nem lesz reszponzív, nem lesz biztonságos, látványos, egyedi.

2016. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Berkes-Szabó Tamás ***** válasza:

Igazából nem kell bizonygatnom semmit neked, de bizony a saját weboldalamat úgy csináltam meg, hogy előtte fogalmam sem volt arról, mi az a weboldal-szerkesztés, keresőoptimalizálás, stb. Az oldalam mégis elkészült és néhány hónap múlva az organikus lista első helyezettje volt az összes kiemelt kulcsszóra, miközben több versenytárs "profikkal" dolgoztatott. Azután jött a Panda, Pingvin, Kolibri és egyéb állatok, az én oldalam mégis stabilan ott maradt, míg a profikkal optimalizált oldalak szépen eltűntek mellőlem-mögülem. És nincs egyetlen olyan diplomám se, amilyeneket te javasoltál.

Amúgy pedig van egy mondás, amit régen hallottam egy meglehetősen bölcs embertől: azzal, ahogyan másokról, vagy másokkal beszélünk, senki mást nem minősítünk, csakis magunkat. Itt most a "pofa sutba", stb szófordulataidra célzok, ami - finoman fogalmazva - nem vall kiemelkedő jellemvonásokra.

2016. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!