Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék pénzt keresni...

Nevtelen97 kérdése:

Hogyan tudnék pénzt keresni online?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a reklámkészítés, weblapszerkesztés vagy akár videók készítése. Gyorsan ráérzek szoftverek használatára, és ezt a tudásomat kamatoztatnám. Máshova nem tudok jönni, a lényeg, hogy pénzt szeretnék keresni különböző reklám, weblap vagy videó eladásával cégeknek. Tudnátok-e mondani valami céget, vagy helyet ahol igényelnek ilyen tudást és fizetnének is érte? (Olyan válaszok mint pl: menj vállalj valami fizikai munkát nem is érdekelnek, mivel azok kötöttek és iskola közben macerás végezni)

2016. márc. 31. 19:19
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Számomra érthetetlen, hogy kérdéssel fordulok az oldal felhasználóihoz, gondolván hátha segítenek majd, aztán rengeteg kritika és meg nem értés után végül sehova nem segített elő az illető, de ő biztos boldog, mivel megmondta a magáét. Feltettem egy kérdést, várom rá a választ. Így nem tudok továbbmenni. Csak erre akartam kilyukadni. Ahelyett hogy ennyiszer belém kötöttél, talán jobb lett volna ha vagy segítesz, vagy nem is írsz egyáltalán.
2016. márc. 31. 23:17
 12/35 anonim ***** válasza:

[link]


hajrá

2016. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 1. 00:25
 14/35 anonim ***** válasza:

Végül csak sikerült egy értelmes választ kinyögniük a válaszolóknak. Én is freelance oldalakat javasolnék. Van ott is persze sok idióta megrendelő, bizonyos munkák árazása még a magyar fizetésekhez képest is nevetséges, de ha bedolgozod magad egy jó helyre, és szerencséd van, akkor lehet számítani a visszatérő megrendelőkre.


(Ezt a választ szerintem nem volt nehezebb leírni, mint tahó módon lenézni a kérdezőt, és belekötni olyan dolgokba, amihez láthatóan a válaszoló sem ért semmit)

2016. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy te milyen szoftver használatába akarsz beletanulni, amiért fizetni fognak neked? Profi weboldalakat meg reklámokat nem 1 ember kattintgat össze "a szoftverrel".


De én is a freelancer-t és hasonlókat ajánlom, ezeknél megcsíphetsz 1-1 megrendelést, amiket megcsinálhatsz, és kéőbb referenciamunkaként hivatkozhatsz rájuk. Úgy könnyebb további megrendeléseket kapni később, ha már van olyan munka amit mutogathatsz (vagy egy egész portfolió). Ha tényleg jó vagy, akkor akár némi pénzt is láthatsz belőle idővel, de ne hidd, hogy idén nyáron Mallorcára viszed nyaralni a barátnődet abból a pénzből, amit ezzel fogsz addig keresni. Igazad van ugyanis, hogy a netről szinte bármi megtanulható, de azért tényleg nem elég megnézni a youtube-on egy tutorialt.

2016. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Berkes-Szabó Tamás ***** válasza:
Azért szabadjon megjegyeznem, hogy a neten való pénzkereséshez NEM KELL diploma. Kell egy jó ötlet, egy jó terv és sok munka. Lehetőleg olyan, amiben örömödet leled. (mielőtt nekem esnek a T. felhasználótársak, jelzem: TUDOM, hogy Steve Jobs NEM az interneten keresett pénzt, de) Steve Jobs-nak nem volt diplomája például. Azután itt van ez a három Jalal-fiú, akik a "Bomb Prank" videóikkal híresültek el, súlyos dollárszázezres reklámbevételekre tettek szert, erőteljesen megosztva ezzel a szociális média fogyasztói társadalmát. A legnagyobb testvér, Max, a jogi tanulmányait halasztotta az egyetemen, hogy kizárólag csak a prankster-kedéssel tudjon foglalkozni, idézem: "Mert a pénz a szociális médiában van" A középső Jalal-testvér egyáltalán neki sem állt továbbtanulni, ugyanezért. Szóval ostobaság valakit leostobázni azért, mert másképp gondolkodik és úgy szeretne pénzt keresni, ahogyan horizontján egyáltalán fel sem dereng. Én szurkolok neked, lehet, hogy találkozol sok zsákutcával, mellékvágánnyal, de ha kifilézed a témát és feketeövesre képezed magad a témában, simán lehet hogy lesz egy nem konvencionális ötleted, amiből annyipénzt keresel, amennyit most talán még el sem tudsz képzelni. Hajrá! :)
2016. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb melóhoz nem kell diploma, magadtól is tudsz tanulni...


Weblapkészítésen belül mi megy pontosan? front vagy back end? én kisvállalkozásoknak is csináltam már, kis pénzért. Vagy ha ez nem jó, akkor csinálsz pár referenciát és könnyebben vesznek fel ügynökségekhez. betársulnék egy ilyen projektbe amúgy, de nem programozás szinten.

2016. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Berkes-Szabó Tamás ***** válasza:

Itt a Jalal's fiúkkal készített interjú, ha érdekel: A lelkesedésük és a kreativitásuk mindenképpen figyelemreméltó. :)


[link]

2016. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, ez baromi szép történet, de a kérdező nem ezt kérdezte.


Egyébként meg: azért mert találtál egy példát, az még nem jelent semmit. Néhány ember valóban sok pénzt csinált a youtube-on, vagy az interneten máshogyan, de a többségüknek csak mákja volt, hogy felkapták a videóját és nem egy tudatosan felépített karrier az övék. Pár év múlva ezek nem lesznek sehol, lesznek helyettük mások. Elfelejted viszont, hogy ők is csak a reklámbevételeikből szereztek pénzt, nem pedig cégek vették meg a baromságaikat. Ja meg azt is elfelejted, hogy ellenpélda sokkal több van. Milliók próbálnak abból pénzt szerezni, hogy töltik fel tonnaszámra a szarabbnál szarabb "vicces" videókat meg hasonlókat és reménykednek, hogy lesz párezer ökör, aki megnézni meg feliratkozik a csatornájára, aztán kap némi pénzt. De a legtöbbjük egy fillért nem kap és a jobbak is max párszáz dollárt.


A Jobs-os példádra ugyanez igaz. Van milliónyi olyan ember, aki nem gazdagodott meg diploma nélkül egy jó ötlettel, hiába van néhány, aki igen. Nem lehet mindenki Steve Jobs. A kérdező pláne nem, ha akkora zseni lenne, nem itt tenné fel az eleve értelmetlen kérdéseit.


Egyébként is, fiatalon mindenkinek eljön az életében egy olyan pont, hogy azt hiszi, van egy jó ötlete, aztán szarul esik, amikor mások megmondják, hogy fiam a világ nem így működik. De majd rájön ő is.

2016. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Itthon a youtube bevetel is mas, az adozas is stb. Max ha szponzorokat talalsz ugy eri meg. Amcsiknal mas, azert van annyi youtube celeb. Na megaszponzorok is sokat fizetnek.
2016. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!