Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a multinacionális vállalatokról?

Figyelt kérdés

Első helyem az franchise volt, a második egy maszek alvállalkozó az elműnek, 3. egy multi ahonnan úgy mondtam fel, hogy keresek munkát jelenleg.

Kinek mi a tapasztalata? Állami, kis vállalkozás, nagy vállalkozás, egyéni vállalkozás, franchise vagy multi?

franchise-báránybőrbe bujtatott farka

maszek - hát zsebből zsebbe az sztenderd, de nem feltétlen, jó maszekot is ki lehet fogni véleményem szerint

multi - "kihajtja a beled" inkább csak idegileg tesz tönkre

állami cégnél apám dolgozik (vasút) hát multival vetekszik a hozzáállás, hogy ők mennyi mindent adnak, (mint a multi) közbe ugyan olyan sz@r!

Tanárom szerint a multik mennyire kinyalják a munkás seggét, nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy dübörög a liberalizmus, semmibe nézik az emberi értékeket, te is csak egy vagy a sok közül ráadásul a fizetésük se "versenyképes" 160 ezerért voltam ott, jó pénz de tudok ennél jobban fizetőt is(200-300 ezer) maszeknál, igaz az nehéz fizikai munka.

Kinek mi a tapasztalata?


2016. febr. 28. 16:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tanári fizetésemet eddig négyszer emelték, így már havi 500Ft-al keresek többet, mint az első fizetésem volt. Minden emelésnél a munkáltatói döntésen alapuló illetményrész csökkent, tehát marad az ember ott ahol volt.


A média persze lehet sok mindentől hangos, ezzel is hergelve a hőzöngőket. Arról kevesebbet, illetve nem is beszélnek, hogy a Szép kártyára már nem utalják az évi 60 000Ft-ot. Az emelésnek hála 54 000Ft-al kevesebbem van, persze az irigyek és gyűlölködök tábora időközben tízszeresére duzzadt!


Amiről mindenki megfeledkezik nem emelést kaptunk, hanem egy bármikor elvehető kiegészítést. A kötelező óraszám nőtt, a teljes tanári állományt érintő óramennyiség nem, tehát ez elbocsájtásokat is jelent. A hétvégi órák, a nyári felkészítők, táborok, különfoglalkozások, stb. mind a szabadidőből jönnek le fizetés nélkül, eddig volt br. 2000-3000Ft, amiből a felét megkaptuk jobb esetben. Most ennek is vége, lehet továbbra is irigykedni az emelésünkre.

2016. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
és azt elárulod, hogy nettóban mennyi a végeredmény? megközelíti ezt a bizonyos 300 ezret?
2016. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mindennel egybevéve nettó 134 000Ft.

A nettó 300 000Ft-os fizetéshez minimum dékánnak kell lennie az illetőnek.


Az alábbi linken szintén az én válaszom van a témában:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2016. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az első munkahelyem 2000-ben diplomával, 2 nyelvtudással tanárként nettó 54.000 ft. Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, amikor megláttam. A nagy MSZP-s béremeléssel együtt már 75.000 nettóra is kijött, amit csak hitelekből tudtak kifizetni és belerokkant az ország, közben pedig az egész közvélemény a tanárok ellen fordult, hogy azta, de megemelték a fizetést!

Utána persze csak rosszabb lett, előttem már leírták miért, a pótlékokat elvették, az óraszámot emelték, az adminisztratív terheket növelték. Azóta is volt egy-két nevetséges emelés, de nem sok.

Amúgy ezt leszámítva a táppénz, szabi meg ilyenekkel nem volt gond, tényleg.

Utána multihoz mentem dolgozni, kétszer ennyi fizetésért. Hát, ott lehetett volna túlórázni, de én nem tettem, ha nem tetszik, hát akkor találjon mást, aki beszél 2 nyelvet felsőfokon, engem is nehezen találtak meg. Én elégedett voltam.

Miután szültem két gyereket, ide már nem tudtam visszamenni, egymásra találtunk egy magyar vállalkozóval, akinek könyvelőirodája van. Mivel komplex könyveléshez nem értek a mai napig sem, pedig a multik pénzügyön elvárják, gondoltam elvállalom, betanít, aztán lelépek. Félállás volt, így a gyerekek mellett tudtam volna csinálni. A minimálbérnek a felét adta és be sem jelentett! A bejárásomat fedezte nagyjából a dolog. Nem szóltam, mert úgy fogtam fel, hogy én is tanulok, de azért arra nagyon vigyázott, hogy pl. az adóbevallásokat akkor csinálta, amikor nem voltam ott, én meg ilyen végzettséggel fűzzem a számlákat. Aztán még megjegyzéseket is tett rám, hogy én milyen hülye vagyok, na ott szóltam vissza. Tényleg az voltam, hogy ennyi pénzért csicska melót vállaltam.

Bár nem tartott sokáig az egész, de azt is megbántam.

De akármikor jöttek az ügyfelek, mindig az volt a téma, hogy hogyan vegye fel az alkalmazottat, hogy ne kelljen annyi járulékot fizetni, hogy bejelenti 2 napra alkalmi munkavállalónak, aztán nem jelenti be, osztották az észt a vállalkozóknak rendesen, hogy hogy jár jobban. Aztán, hogy a munkavállalónak hogy lesz táppénze vagy nyugdíja, az nem számít. Undorító volt az egész. Mellette meg mindig azon sírtak, hogy milyen magas az emberek bérigénye, közben meg semmi tudást nem tudnak felmutatni.

Na, utána mondtam, hogy az én bérigényem min. bruttó 300.000, aki nem ad ennyit, annak nem dolgozom.

És azóta 2 munkahelyem is volt, multi, és megadták. Ha beteg a gyerek itthon vagyok vele, a bejárást fizetik, és amúgy nem szakadok bele. Volt néhány próbálkozás, de azért meg lehet szabni nekik a határokat. Ezt megcsinálom, ezt meg már nem.

Ha van piacképes tudásod, akkor azért bizonyos mértékig ezt meg lehet tenni.

Én kis magyar céghez vagy állami szektorba nem megyek többet az tuti. Államiban általában nem kell megszakadni, de nem is fizetik meg.

A magyar vállalkozó meg minimálbérért a beledet kidolgoztatja, közben meg megaláz, és elvárja, hogy Istenként nézz rá, mert teremtett egy munkahelyet.

2016. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Na, nagyokosok, egy egyszerű kérdést (mennyit keres egy tanár?) miért kell nullára lepontozni?

Ennyi örömötök van az életben?


Ugye, hogy kiderült, hogy nem is annyi az annyi!

Nettó 134? Diplomával?

Vicc.

Diploma nélkül többet kapok a multinál.

Pontosan az általam leírtakat igazolta az utolsó válaszoló is.

2016. febr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Multi elonyei:

-bejelent

-jogkoveto

-cafeteria

-kepzeseket biztosit

Hatranya:

-vannak elvarasaik :)

Nincs diplomam sajnos de igy is br.7k felett keresek + juttatasok, trainingek stb.

Eszembe nem jutna allami szfera vagy egy kisvallalkozas, mint munkaltato.

De kinek a pap kinek a papne.

30F

2016. febr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Alkalmazottnak lenni sehol sem jó?

Hát, ez nézőpont kérdése. Én bemegyek a munkahelyre, megcsinálom a munkát, amit szereztek nekem, 8 óra letelt, hazamegyek, és hó végén megkapom a fizetést.

Amiatt meg, hogy lesz-e munka, meg mit szól az adóhatóság, stb. nem az én fejem fáj.

Persze aki vállalkozó, az a maga ura, nem cseszegeti senki, de nem is biztos a siker.

Ha pl. nyitnék egy kisboltot, és mindent szabályosan csinálnék, jó, ha a minimálbér megmaradna, és lehetnének álmatlan éjszakáim, hogy lesz-e elég vásárló, megjön-e időben az áru, stb.

Tény és való, hogy igazán megszedni magad csak vállalkozóként lehet, de azért nem olyan egyszerű. És nem is való mindenkinek. Nekem pl. biztosan nem.

Én elvagyok a nettó 200k-val, amit adnak nekem, és munkaidő után elfelejtem az egészet.

2016. febr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
hát nem azért, de a 300k-s mérnöktanári, szakközépiskolai fizetést ténylegesen tudom. igen, meg majd minimálbérért lesznek ott...
2016. febr. 29. 19:22
 19/19 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy mindent első kézből tudsz, csak mindenki más tapasztalata teljesen mást mutat...

nekem már eleve komolytalan, hogy te magad látod a villanyszerelő borítékját is, meg tutiatombiztosra tudod a tanári fizetést is.......... dehogy tudod!

ez a két szakma olyan, hogy haaz egyikben dolgozol, akkor a másikhoz közöd sincs, szóval csak hallomásból tudhatod.

az eddigiek alapján szerintem te nagyon fiatal vagy még, semmi munkaerő-piaci tapasztalatod nincs, vagy nagyon minimális, és annyira naiv vagy, hogy mindent elhiszel, amit mondanak.

nézd, én nem akarok veszekedni, távol álljon tőlem, de azt azért hidd el (vagy ha nem hiszed el, hát majd idővel megtapasztalod) , hogy a valóság nem az, amiket itt te leírtál.

2016. febr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!