Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a multinacionális vállalatokról?

Figyelt kérdés

Első helyem az franchise volt, a második egy maszek alvállalkozó az elműnek, 3. egy multi ahonnan úgy mondtam fel, hogy keresek munkát jelenleg.

Kinek mi a tapasztalata? Állami, kis vállalkozás, nagy vállalkozás, egyéni vállalkozás, franchise vagy multi?

franchise-báránybőrbe bujtatott farka

maszek - hát zsebből zsebbe az sztenderd, de nem feltétlen, jó maszekot is ki lehet fogni véleményem szerint

multi - "kihajtja a beled" inkább csak idegileg tesz tönkre

állami cégnél apám dolgozik (vasút) hát multival vetekszik a hozzáállás, hogy ők mennyi mindent adnak, (mint a multi) közbe ugyan olyan sz@r!

Tanárom szerint a multik mennyire kinyalják a munkás seggét, nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy dübörög a liberalizmus, semmibe nézik az emberi értékeket, te is csak egy vagy a sok közül ráadásul a fizetésük se "versenyképes" 160 ezerért voltam ott, jó pénz de tudok ennél jobban fizetőt is(200-300 ezer) maszeknál, igaz az nehéz fizikai munka.

Kinek mi a tapasztalata?


2016. febr. 28. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Mindennek van előnye és hátránya,de egy dolog bztos, alkalmazottnak sehol sem jó lenni.
2016. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
multinál én azt érzem, hogy hiába jobb a fizetés, sz@rba néznek
2016. febr. 28. 17:18
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Kihajtják a beled, viszont jobb a pénz.
2016. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

én multinál vagyok, nem hajtják ki a belem. több ezren dolgozunk itt, a kollégáim sem szakadnak bele.

fix munkarend, versenyképes fizetés, és amit nagyon korrektnek tartok, hogy jogilag ők is korrektek. be vagyok jelentve, van szabadságom, van táppénz. van cafeteria, van prémium. multin kívül szerintem ez nem jellemző.


amit én tapasztalok az állami szférában: 2 ismerőst tudok, akik itt dolgoznak. egyikük az államkincstárnál. jó, ha 80 ezret kap kézhez. bejelentés megvan, szabi, táppénz oké. cafeteria kb 5 ezer utalvány, és vége. nekem kb havi 20ra jön ki, ami nem elhanyagolható. még ha utalvány is, az szerintem olyan, mintha kp lenne, mert kaját úgyis mindenki vesz.


kisvállalkozáshoz nem akarok menni. de ebből is csak azt tudom leírni, amit látok. biztos van másféle is, de akit tudok, hogy iylennél van,annak most épp trükközget a vállalkozója, és "kirúgta", közben feketén foglalkoztatja, mert meló az van, de 3 hónap múlva újra felveszi, emrt akkor kap rá valami támogatást. 4 órásba van bejelentve, cafeteria semmi, szabadnapot, táppénzt nem fizet.


ja, az állami szférát be sem fejeztem, egy régi barátnőm a kormányhivatalnál valamilyen szociális osztályon van, 100 ezer körül kap kézhez, diplomával. szerintem a kb 5-6 ezres utalványon kívül semmit nem kap.


nekem nincs diplomám. 1,5x annyit keresek a multinál diploma nélkül, mint a diplomás barátaim az államnál. pluszba én kapok jóval több cafeteriát, prémiumot, és vannak egyéb, kisebb dolgok: karácsonyi ajándék, színházbérlet, mozijegy, céges nyaralók igénybevétele fillérekért, stb.

Nekem ez felel meg a legjobban. Úgy gondolom, hogy a multi nem fog trükközni a bejelentéssel, mert ahol több ezren dolgoznak, ott ezzel nem játszanak.

Az állam sem, de ott olyan keveset lehet keresni, hogy abból éhenhalnánk, meg ott annyi a mutyi, hogy azt nem venné be a gyomrom.


A kormányhivatalos barátnak már évek óta nem volt béremelése, hiába van rá jogszabály, konkrétan tojnak rá, az állam hogy teheti ezt meg? Fel nem foghatom. És mégis megteszi!


A páromról még nem esett szó, szintén multinál van, náluk nincs nyaraló, de vidéki+helyi bérletet 100%-ban térítik, és nem cafeteriából, hanem azon kívül. Vagy benzinpénz. Sok helyen nem adnak ilyesmit. Ő mondjuk szakmunkával 3x annyit keres, mint a diplomás barátaink.


Ha van választási lehetőségem az életben, a magánvállalkozót és az államot is nagy ívben el akarom kerülni.

2016. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

államnál műszaki szférába 14 év után: 170 bruttó alap, 160 nettó, 22 bözske, 5 szép kártya

multinál is hasonlóakat szagoltam ki...

maszeknál egyik villanyszerelő ismerős: 80 nettó 350 zsebből zsebbe

egyik tanárom menne vissza az iparba és a multik (se az állami cég) nem tudnak neki annyit kínálni mint az iskolába (300 nettó) ja és volt olyan hely ahol azt mondták rá, hogy ilyen kaliberű emberre már nincs szükségünk! na ennyit a multikról...

2016. febr. 28. 19:00
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

vagy más részén vagyunk az országnak, vagy más körökben mozgunk. :)

egy villanyszerelős ismerős nekem is van, ő is vállalkozónál, de hogy 80+350, az nagyon durva... ez a srác szerintem 100-150 között kap, azért egy alkalmazott, villanyszerelő státuszban, nem reális, hogy 400 nettó felett keressen.

nekem ez mindig gyanús, és ilyenkor az jut eszembe, hogy nem kell mindent elhinni...

csak nagyzolni akarnak, lehet csak 50-et kap zsebbe. ha ebben a szakmában ennyit meg lehetne keresni, annak nagy híre lenne, ebben biztos vagyok.


évekkel ezelőtt kb. 120 ezer volt a nettóm, akkor kezdtem a cégnél. volt, vagyis van egy távolabbi rokonunk, tanár. ekkor már 2 diplomája volt, és épp csinálta a harmadikat. sérült gyerekekkel foglalkozott, egy speciális intézményben. és a lényeg, hogy 2,5 diplomával nem kapta kézhez még azt a 120-at sem, amit akkor én, az érettségimmel. tudom, hogy azóta a tanárok helyzete sokat változott, többször kaptak emelést, de még mindig sírnak, sokszor szerepelnek a hírekben. én nem hiszem, hogy aki nettó 300-at hazavisz, egy ilyen munkakörben, az állandóan tüntetni akarna, meg sztájkolni. szerintem egy átlag tanár nem visz haza 300-at, de hátha idetéved egy tanár. most már én is kíváncsi vagyok. :)

2016. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

de pegid elhiheted, céget nem írok, mert magam is bajba sodornám, én is lazán kaptam a borítékba 100 fölött! ja és én nem is azon a részlegen voltam

igen tényleg annyit a borítékba, több embernél is láttam...

lehet megdöbbeni de az a versenyképes fizetés, nem amit a multik osztogatnak :D

igen amúgy abba a szakirányba még a démásznál is jól lehet keresni, csak tudod az a bányászattal vetekszik...

tanáromnak elhiszem, elég rég óta ismerem, egyetemeket nem érdemes ide keverni, mert az megint más körlet.

2016. febr. 28. 19:13
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

"alkalmazottnak sehol sem jó lenni"


te nem dolgoztál még a Guglinál, ugye? esetleg a Kürt közelében jártál már?

ne a teszkós tapasztalataidból indulj ki...


Kérdező, attól függ, milyen multi - a magyarországon jelen lévő multik nagy része szimpla pénzmosoda, látszattevékenységgel. Vannak jó helyek, jó fizuért, de nem lehet általánosítani. Le kell őket húzni nagy lóvéval, minimális munkát megcsinálni, oszt szevasz.

2016. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

kőbányán a "multinál" is hallottam, hogy papíron 4 "kamijon" almát rendeltek osztán ismerős meg csak egy teherautóval szállított le nekik... vicc az egész :D

meg évi 4x volt átrendezve a csarnok, alkalmanként 4-5 millióért közbe semmi...

2016. febr. 28. 19:36
 10/19 A kérdező kommentje:
teszkó meg amúgy is frencsájz :D
2016. febr. 28. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!