Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell felmondani?

Fáncsi91 kérdése:

Hogyan kell felmondani?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ha felmondok (közalkalmazott) nekem kell e valami írásos felmondást vinni, mitől függ hogy van e felmondási idő? Ha van akkor mennyi szokott lenni? És ha nem akarok felmondási időt én döntöm e el hogy azonnali hatállyal mondok fel?

2016. febr. 26. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

bemész a felettesedhez és közlöd, hogy nem akarsz továbbra itt dolgozni. Ő vagy ad egy formanyomtatványt, vagy mondja hogy add be írásba.


szerződésedben benne van hogy van e felmondási idő (bár ettől a munkáltató eltekinthet)


30 nap, de ez is benne van a szerződésben amit aláírtál.


azonnali hatályú felmondást írásban indokolni kell úgy, hogy az utólag ne lehessen megtámadni a bíróságon.

2016. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TR75 ***** válasza:
100%

Azonnali hatállyal csak rendkívüli esetben lehet felmondani, és minden esetben meg is kell indokolni (ebbe nem tartozik bele a "holnap már kezdhetek a másik munkahelyen"-dolog). Tehát ha valami jogsértés történt ellened, vagy mulasztás veled kapcsolatban, szóval hasonlók.

Ha te mondasz fel, akkor a felmondási idő 30 (naptári) nap. Persze, kérheted, hogy eltekintsenek ettől, de azt vagy megteszik, vagy nem. Megindokolni nem kell.

Közös megegyezéssel is fel lehet bontani a szerződést, akkor meg lehet egyezni valami közös kompromisszumban.

Felmondást csakis írásban, ha lehetséges, akkor személyesen átadva. Ha nem lehetséges, akkor Postai úton, ajánlott, tértivevényes levélben.

2016. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TR75 ***** válasza:
70%
És hát igen, az első válaszoló is említette a szerződést, annak is meg kell felelni (kiköthetnek hosszabb-rövidebb felmondási időt, meg egyebeket).
2016. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És van valami nyomtatvány a felmondáshoz? Vagy én írjak valamit?
2016. febr. 26. 23:46
 5/9 A kérdező kommentje:

Ilyet találtam:


[link]

2016. febr. 26. 23:47
 6/9 TR75 ***** válasza:
Igen, ez jó, de szerintem ha te magad írsz egy hasonló felmondást, akkor az is jó; az a lényeg, hogy a neved, a cég neve, a szerződés adatai meg a dátumok benne legyenek.
2016. febr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ne a neten kutakodj, menj be es mondj fel a fonok ugyis elmondja mi a procedura a cegnel ...
2016. febr. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom a neten kutakodást, sok baromság van itt fenn.


Nem kell nagy feneket keríteni ennek, sima "kockás" papír, aztán mehet:


Cég neve, címe


FELMONDÁS


Alulírott X. Y. (személyes adataid) az Önökkel 1987. szeptember 26. napjától fennálló jogviszonyomat a mai nappal felmondom.


Dátum, és az aláírásod.


Ennyi, mindent mást vagy a szerződésed, vagy az ide vonatkozó törvény szabályoz, amit a munkáltatónak ismernie kell és aszerint megszüntetnie a jogviszonyodat.


Ha mielőbb szeretnél szabadulni, akkor a felmondásba belefogalmazhatsz olyat, hogy:

Kérem Tisztelt Munkáltatót, hogy a felmondási időtől eltekinteni, és 2016. február 29. nappal a jogviszonyomat megszüntetni szíveskedjen.

(ebbe vagy belemegy, vagy sem...)

2016. febr. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm a segítséget :D
2016. febr. 27. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!